Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Deportować imamów

23.03.2016

Dziennikarz "wSieci" komentuje zamachy w Brukseli.

„Nie może być tolerancji dla islamizmu, czyli doktryny politycznej, która wysnuwana jest z religii islamu” – mówił na antenie Radia Wnet Witold Gadowski.

Gadowski komentował wczorajszy zamach w Brukseli, mówiąc o powodach radykalizacji postaw w Europie.

Dziennikarz tygodnika „wSieci” przypomniał sytuację gdy tłum arabów z dzielnicy Molenbeek

obrzucił kamieniami policję, która wyprowadzała aresztowanego Salaha Adbeslama.

„To nie jest tak, że w społeczeństwach zachodnich tylko ekstremiści mówią o dżihadzie i wysadzają się. Tylko taki jest nastrój tych społeczności. One zresztą są terroryzowane przez radykalnych imamów i policje szariackie. Taka jest rzeczywistość Szwecji, Holandii, Danii i właśnie Belgii. Nie mówiąc już o Francji” – stwierdził Gadowski.

„Są dzielnice w miastach Europy Zachodniej, gdzie symbole dżihadystów i symbole Państwa Islamskiego są widoczne. Dotychczas policja belgijska i służby, na to nie reagowały ale po Paryżu rzeczywiście Francuzi mocno nacisnęła i rozpoczęły się aresztowania. Zatrzymanie Salaha Abdeslama było takim punktem wyzwalającym serie zamachów, które wybuchły wczoraj w Brukseli” – powiedział.

Gadowski zwraca uwagę na to jak islam zupełnie nie współgra z europejską wizją świata.

„W doktrynie islamu i w prawie Szariatu, każde państwo ma być państwem podległym Allahowi; demokracja jest bluźnierstwem, ponieważ każda władza pochodzi od Allaha” – powiedział Gadowski.

Gadowski twierdzi, że należy podjąć zdecydowane działania w stosunku do islamistów.

„Należy przycisnąć śrubę. Z nimi nie ma już żadnych rozmów. Nie ma żadnych rozmów z tymi, którzy propagują takie treści, wywieszają czarne flagi i unoszą palec wskazujący do góry. To są symbole, którymi posługuje się Państwo Islamskie. I te symbole, tak jak symbole faszystowskie należy natychmiast karać” – powiedział.

„Nie może być tolerancji dla islamizmu, czyli doktryny politycznej, która wysnuwana jest z religii islamu” - dodał.

Następnie Gadowski poruszył kluczowy problem. Sprawę fanatycznych imamów, którzy sprawują rząd dusz nad młodymi muzułmanami.

„Należy ich deportować do Syrii, czyli ich ukochanego państwa, do ich ziemi obiecanej” – powiedział dziennikarz „wSieci”.

„Radykalni imamowie to z reguły ludzie charyzmatyczny i z łatwością zarażają słabo wykształconych, młodych wyznawców islamu. Internet nie ma takiej mocy, indoktrynacja musi być najpierw zainspirowana w środowisku najbliższym, a najbliższym środowiskiem dla tych ludzi jest meczet, który nie jest klasyczną świątynią jaką sobie wyobrażają chrześcijanie, że to jest miejsce gdzie się spotkamy modlimy. Meczet to ośrodek kultury i religii ale także polityki islamskiej i właśnie politykę dżihadystów robi się w meczetach”- dodał.

Jednym z kluczowych elementów kryzysu terrorystycznego jest kwestia finansowania działalności radykalnych muzułmanów.

„Wystarczy prześledzić jak i do kogo płyną pieniądze z Arabii Saudyjskiej oraz z Kataru. Wtedy mamy już od razu wykazane ogniska salafickie i wahabickie w Europie. Te grupy trzeba wyodrębnić i poddać obserwacji oraz represji. Jeśli zaczną łamać prawo i deportować. A po pierwsze nie możemy wpuszczać przestępców na nasze terytorium” – powiedział Gadowski.

Dziennikarz przypomina też jaką rolę w międzynarodowym „bałaganie” odegrały Stany Zjednoczone.

„Nie sposób nie zauważyć, że autorem kryzysu, który teraz dotyka Europę jest prezydent Bush i prezydent Obama. To oni rozpoczęli awanturę w Iraku i w Syrii. Oni też stoją za tym, że rozpadł się kordon sanitarny w Afryce północnej. Śmierć Kaddafiego spowodowała, że ten kordon, który powstrzymywały migracje z Afryki do Europy, przestał istnieć.”

Mly/radiownet.pl

fot. [wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook