Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Deportować imamów

23.03.2016

Dziennikarz "wSieci" komentuje zamachy w Brukseli.

„Nie może być tolerancji dla islamizmu, czyli doktryny politycznej, która wysnuwana jest z religii islamu” – mówił na antenie Radia Wnet Witold Gadowski.

Gadowski komentował wczorajszy zamach w Brukseli, mówiąc o powodach radykalizacji postaw w Europie.

Dziennikarz tygodnika „wSieci” przypomniał sytuację gdy tłum arabów z dzielnicy Molenbeek

obrzucił kamieniami policję, która wyprowadzała aresztowanego Salaha Adbeslama.

„To nie jest tak, że w społeczeństwach zachodnich tylko ekstremiści mówią o dżihadzie i wysadzają się. Tylko taki jest nastrój tych społeczności. One zresztą są terroryzowane przez radykalnych imamów i policje szariackie. Taka jest rzeczywistość Szwecji, Holandii, Danii i właśnie Belgii. Nie mówiąc już o Francji” – stwierdził Gadowski.

„Są dzielnice w miastach Europy Zachodniej, gdzie symbole dżihadystów i symbole Państwa Islamskiego są widoczne. Dotychczas policja belgijska i służby, na to nie reagowały ale po Paryżu rzeczywiście Francuzi mocno nacisnęła i rozpoczęły się aresztowania. Zatrzymanie Salaha Abdeslama było takim punktem wyzwalającym serie zamachów, które wybuchły wczoraj w Brukseli” – powiedział.

Gadowski zwraca uwagę na to jak islam zupełnie nie współgra z europejską wizją świata.

„W doktrynie islamu i w prawie Szariatu, każde państwo ma być państwem podległym Allahowi; demokracja jest bluźnierstwem, ponieważ każda władza pochodzi od Allaha” – powiedział Gadowski.

Gadowski twierdzi, że należy podjąć zdecydowane działania w stosunku do islamistów.

„Należy przycisnąć śrubę. Z nimi nie ma już żadnych rozmów. Nie ma żadnych rozmów z tymi, którzy propagują takie treści, wywieszają czarne flagi i unoszą palec wskazujący do góry. To są symbole, którymi posługuje się Państwo Islamskie. I te symbole, tak jak symbole faszystowskie należy natychmiast karać” – powiedział.

„Nie może być tolerancji dla islamizmu, czyli doktryny politycznej, która wysnuwana jest z religii islamu” - dodał.

Następnie Gadowski poruszył kluczowy problem. Sprawę fanatycznych imamów, którzy sprawują rząd dusz nad młodymi muzułmanami.

„Należy ich deportować do Syrii, czyli ich ukochanego państwa, do ich ziemi obiecanej” – powiedział dziennikarz „wSieci”.

„Radykalni imamowie to z reguły ludzie charyzmatyczny i z łatwością zarażają słabo wykształconych, młodych wyznawców islamu. Internet nie ma takiej mocy, indoktrynacja musi być najpierw zainspirowana w środowisku najbliższym, a najbliższym środowiskiem dla tych ludzi jest meczet, który nie jest klasyczną świątynią jaką sobie wyobrażają chrześcijanie, że to jest miejsce gdzie się spotkamy modlimy. Meczet to ośrodek kultury i religii ale także polityki islamskiej i właśnie politykę dżihadystów robi się w meczetach”- dodał.

Jednym z kluczowych elementów kryzysu terrorystycznego jest kwestia finansowania działalności radykalnych muzułmanów.

„Wystarczy prześledzić jak i do kogo płyną pieniądze z Arabii Saudyjskiej oraz z Kataru. Wtedy mamy już od razu wykazane ogniska salafickie i wahabickie w Europie. Te grupy trzeba wyodrębnić i poddać obserwacji oraz represji. Jeśli zaczną łamać prawo i deportować. A po pierwsze nie możemy wpuszczać przestępców na nasze terytorium” – powiedział Gadowski.

Dziennikarz przypomina też jaką rolę w międzynarodowym „bałaganie” odegrały Stany Zjednoczone.

„Nie sposób nie zauważyć, że autorem kryzysu, który teraz dotyka Europę jest prezydent Bush i prezydent Obama. To oni rozpoczęli awanturę w Iraku i w Syrii. Oni też stoją za tym, że rozpadł się kordon sanitarny w Afryce północnej. Śmierć Kaddafiego spowodowała, że ten kordon, który powstrzymywały migracje z Afryki do Europy, przestał istnieć.”

Mly/radiownet.pl

fot. [wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook