Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Ciąg ruskich „kompromatów” wiedzie do Smoleńska

27.06.2014

" To powoduje rzednięcie i tak niezbyt już imponującej czuprynki pana premiera.”

„Przychodzi żul do żula, żrą za państwowe pieniądze i porozumiewają się językiem właściwym dla swego środowiska. Nie ma się czym oburzać, skoro większość wyborców wybierała dotychczas miejską mutację Samoobrony – PO” - Witold Gadowski na łamach aktualnego numeru tygodnika „wSieci” pisze o aferze taśmowej. Jego zdaniem dzięki podsłuchom poznaliśmy „nie tylko opis obyczajów hycli, lecz także obraz stanu państwa”.

Według publicysty taśmy nagrane „w restauracji towarzysza Sowy (nomen omen)” to klasyczne materiały tworzone na zapas, by ujawnić je w momencie, gdy ktoś chce coś szybko osiągnąć. Dlaczego właśnie te taśmy ujrzały światło dzienne właśnie teraz?

- Dotknięto Aleksandra Kwaśniewskiego, musiał nawet na kilka dni wyjechać z kraju i przeczekać, aż ucichnie burza wokół niego i jego rozkosznej małżonki majątku. To już mogło rozgniewać wschodnich patronów, sprawą istotniejszą są jednak starania Wiaczesława Mosze Kantora o przejęcie zakładów chemicznych w Tarnowie i Puławach – pisze dziennikarz śledczy i dodaje:

- Tusk sprzeciwił się wizji pana Kantora, no to pan Kantor skorzystał z podręcznych „kompromatów”, jakimi dysponowały zaprzyjaźnione z nim służby specjalne. Dlaczego jednak pan Tusk wierzgnął panu Kantorowi? Ano takie otrzymał wytyczne z Berlina. Niemcy bowiem traktują polskie zakłady chemiczne jako swoje zaplecze i niechętnym okiem spoglądają na wciskanie się w to miejsce kapitału i wpływów rosyjskich.

Jak pisze Gadowski, szef polskiego rządu wie, że Rosjanie dysponują jeszcze wieloma ciekawymi nagraniami i zdjęciami:

- Ciąg ruskich „kompromatów” wiedzie aż do Smoleńska, no a tam znajdują się już rzeczy grube**, rzeczy mogące w jednej chwili odciąć obecnej władzy tlen. Sądzę, że właśnie sny o smoleńskich „kompromatach” powodują rzednięcie i tak niezbyt już imponującej czuprynki pana premiera.

I przestrzega:

- Miej się na baczności, człowieku, który postanowiłeś kłamać. Ktoś stoi za drzwiami. Ktoś, może nawet tłum.

Cały felieton Witolda Gadowskiego w ostatnim numerze „wSieci”. W tygodniku także publicystyka m.in. Krzysztofa Feusette’a, Jerzego Jachowicza, Ryszarda Makowskiego, Wiktora Świetlika, Krystyny Grzybowskiej, Andrzeja Zybertowicza, Piotra Zaremby, Kamili Łapickiej, Wojciecha Lady i innych znakomitych piór. Polecamy!

[Na zdj. Donald Tusk z Władimirem Putinem kilkanaście godzin po katastrofie smoleńskiej. Fot. "wSieci"]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook