Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Ciąg ruskich „kompromatów” wiedzie do Smoleńska

27.06.2014

" To powoduje rzednięcie i tak niezbyt już imponującej czuprynki pana premiera.”

„Przychodzi żul do żula, żrą za państwowe pieniądze i porozumiewają się językiem właściwym dla swego środowiska. Nie ma się czym oburzać, skoro większość wyborców wybierała dotychczas miejską mutację Samoobrony – PO” - Witold Gadowski na łamach aktualnego numeru tygodnika „wSieci” pisze o aferze taśmowej. Jego zdaniem dzięki podsłuchom poznaliśmy „nie tylko opis obyczajów hycli, lecz także obraz stanu państwa”.

Według publicysty taśmy nagrane „w restauracji towarzysza Sowy (nomen omen)” to klasyczne materiały tworzone na zapas, by ujawnić je w momencie, gdy ktoś chce coś szybko osiągnąć. Dlaczego właśnie te taśmy ujrzały światło dzienne właśnie teraz?

- Dotknięto Aleksandra Kwaśniewskiego, musiał nawet na kilka dni wyjechać z kraju i przeczekać, aż ucichnie burza wokół niego i jego rozkosznej małżonki majątku. To już mogło rozgniewać wschodnich patronów, sprawą istotniejszą są jednak starania Wiaczesława Mosze Kantora o przejęcie zakładów chemicznych w Tarnowie i Puławach – pisze dziennikarz śledczy i dodaje:

- Tusk sprzeciwił się wizji pana Kantora, no to pan Kantor skorzystał z podręcznych „kompromatów”, jakimi dysponowały zaprzyjaźnione z nim służby specjalne. Dlaczego jednak pan Tusk wierzgnął panu Kantorowi? Ano takie otrzymał wytyczne z Berlina. Niemcy bowiem traktują polskie zakłady chemiczne jako swoje zaplecze i niechętnym okiem spoglądają na wciskanie się w to miejsce kapitału i wpływów rosyjskich.

Jak pisze Gadowski, szef polskiego rządu wie, że Rosjanie dysponują jeszcze wieloma ciekawymi nagraniami i zdjęciami:

- Ciąg ruskich „kompromatów” wiedzie aż do Smoleńska, no a tam znajdują się już rzeczy grube**, rzeczy mogące w jednej chwili odciąć obecnej władzy tlen. Sądzę, że właśnie sny o smoleńskich „kompromatach” powodują rzednięcie i tak niezbyt już imponującej czuprynki pana premiera.

I przestrzega:

- Miej się na baczności, człowieku, który postanowiłeś kłamać. Ktoś stoi za drzwiami. Ktoś, może nawet tłum.

Cały felieton Witolda Gadowskiego w ostatnim numerze „wSieci”. W tygodniku także publicystyka m.in. Krzysztofa Feusette’a, Jerzego Jachowicza, Ryszarda Makowskiego, Wiktora Świetlika, Krystyny Grzybowskiej, Andrzeja Zybertowicza, Piotra Zaremby, Kamili Łapickiej, Wojciecha Lady i innych znakomitych piór. Polecamy!

[Na zdj. Donald Tusk z Władimirem Putinem kilkanaście godzin po katastrofie smoleńskiej. Fot. "wSieci"]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook