Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Chlebowski zamiast Misiewicza

19.11.2016

„Bardzo niebezpiecznie oceniać rząd przez pryzmat jednego roku, bo to był trudny rok, ale jeżeli opozycja potrafi znaleźć jako przykład skrajnej patologii w ich mniemaniu, tylko pana Misiewicza, a my jednym tchem możemy wymienić z tamtych rządów Drzewieckiego, Chlebowskiego i wielu innych” - mówił w „Salonie Dziennikarskim” Witold Gadowski, oceniając rok sprawowana władzy przez PiS.

Publicysta pochwalił socjalne działania rządu. „13 mld zł, które trafiły do ludzi, a nie trafiły do aferzystów!” - mówił o programie 500+. 

Zaznaczył, by nie postrzegać tego w ten sposób, że zaczął mówić jak socjalista. Zwrócił uwagę, że gdy obywatele nie mają potrzebnych pieniędzy, to państwo powinno ich wesprzeć, a te środki zostaną na wydane na rynku, a nie będą trafiać do wielkich korporacji. 

„Takie rozmowy to zwykła kurtuazja, nie szukajmy daleko idących konsekwencji”– mówił w z kolei o konwersacji prezydenta Andrzeja Dudy i prezydenta-elekta USA Donalda Trumpa.

Na pytanie prowadzącego audycję, czy powinniśmy się obawiać Donalda Tuska, Gadowski odpowiedział: 

„Nie formułowałbym pytania, czy powinniśmy się obawiać Donalda Tuska, ale Hillary Clinton”. Jego zdaniem jako prezydent Stanów Zjednoczonych byłaby ona dla Polski niebezpieczniejsza. 

„Musimy się liczyć z tym, że będzie ocieplenie stosunków z Rosją, ale skorzystamy na tym. Skończy się retoryka zimnowojenna i odblokuje się eksport płodów rolnych” - mówił.  

Gadowski odniósł się także do tematu ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. Pytany, czy wrócił przemysł pogardy, który można pamiętać chociażby z wydarzeń pod krzyżem smoleńskim, odparł:

„Nie wiem czy wraca przemysł pogardy, ale wrócił Bronisław Komorowski, który znowu uraczył nas bon motem i nie pozostał mu dłużny Lech Wałęsa, po prostu z knajackim skojarzeniem, którego nie będę przytaczał”.

„Wrócili tacy ludzie, którzy nie rozumieją tego, że uczciwie przeprowadzone śledztwo wymaga pewnych działań. Skoro nie rozpoczęto ich wtedy, trzeba je dokonać teraz” - dodał. 


ak

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook