Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Chlebowski zamiast Misiewicza

19.11.2016

„Bardzo niebezpiecznie oceniać rząd przez pryzmat jednego roku, bo to był trudny rok, ale jeżeli opozycja potrafi znaleźć jako przykład skrajnej patologii w ich mniemaniu, tylko pana Misiewicza, a my jednym tchem możemy wymienić z tamtych rządów Drzewieckiego, Chlebowskiego i wielu innych” - mówił w „Salonie Dziennikarskim” Witold Gadowski, oceniając rok sprawowana władzy przez PiS.

Publicysta pochwalił socjalne działania rządu. „13 mld zł, które trafiły do ludzi, a nie trafiły do aferzystów!” - mówił o programie 500+. 

Zaznaczył, by nie postrzegać tego w ten sposób, że zaczął mówić jak socjalista. Zwrócił uwagę, że gdy obywatele nie mają potrzebnych pieniędzy, to państwo powinno ich wesprzeć, a te środki zostaną na wydane na rynku, a nie będą trafiać do wielkich korporacji. 

„Takie rozmowy to zwykła kurtuazja, nie szukajmy daleko idących konsekwencji”– mówił w z kolei o konwersacji prezydenta Andrzeja Dudy i prezydenta-elekta USA Donalda Trumpa.

Na pytanie prowadzącego audycję, czy powinniśmy się obawiać Donalda Tuska, Gadowski odpowiedział: 

„Nie formułowałbym pytania, czy powinniśmy się obawiać Donalda Tuska, ale Hillary Clinton”. Jego zdaniem jako prezydent Stanów Zjednoczonych byłaby ona dla Polski niebezpieczniejsza. 

„Musimy się liczyć z tym, że będzie ocieplenie stosunków z Rosją, ale skorzystamy na tym. Skończy się retoryka zimnowojenna i odblokuje się eksport płodów rolnych” - mówił.  

Gadowski odniósł się także do tematu ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. Pytany, czy wrócił przemysł pogardy, który można pamiętać chociażby z wydarzeń pod krzyżem smoleńskim, odparł:

„Nie wiem czy wraca przemysł pogardy, ale wrócił Bronisław Komorowski, który znowu uraczył nas bon motem i nie pozostał mu dłużny Lech Wałęsa, po prostu z knajackim skojarzeniem, którego nie będę przytaczał”.

„Wrócili tacy ludzie, którzy nie rozumieją tego, że uczciwie przeprowadzone śledztwo wymaga pewnych działań. Skoro nie rozpoczęto ich wtedy, trzeba je dokonać teraz” - dodał. 


ak

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook