Jedynie prawda jest ciekawa

Gadowski: Bezpowrotnie kończą się rządy PO

18.11.2014

Wynik Marka Lasoty daje drugą turę i szansę, że prezydent Majchrowski jest do pokonania. Będzie można zmobilizować obywatelski Kraków i sprowokować do referendum – mówi w rozmowie z Radiem Wnet, dziennikarz śledczy i publicysta Witold Gadowski.

Sondaże pokazują, iż w pierwszej turze wyborów prezydenckich w Krakowie z wynikiem 38,8% zwyciężył Jacek Majchrowski, a tuż za nim kandydat PiS Marek Lasota.

„Pomiędzy tym, co stare i fatalne, a tym co może być dobre i nowe” - komentował krakowskie wyniki wyborów.

Gadowski ocenia, że wybory w Małopolsce przebiegły „wybornie” i cieszy się ze zwycięstwa PiS:

„W Krakowie całkiem nieźle, a w Małopolsce wybornie. Dlaczego? Bo wybory do sejmiku wygrał PiS. Pytanie, czy będzie mógł rządzić samodzielnie, czy będziemy mieć marszałka Małopolski z PiS-u. Jak sądzę bezpowrotnie kończą się rządy bardzo słabego, nieudolnego, zakompleksionego Marka Sowy, Marszałka Województwa Małopolskiego. Oby było w całej Polsce jak w Małopolsce” – dodaje dziennikarz.

Gadowski skomentował także problemy techniczne Państwowej Komisji Wyborczej:

„To w Krakowie padł serwer, a PKW jak zwykle "stanęła" na wysokości zadania. To może szkolenie pracowników w Moskwie tak dobrze wpływa, czy przeciętna wieku, że można utworzyć z tego dom starców? Komisja nawala co wybory, nawalają serwery, dzieją się cuda w samej końcówce liczenia” – mówił w Poranku Radia Wnet.

Słuchaj całości w Radiu Wnet!

Lz

[fot: YT]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook