Jedynie prawda jest ciekawa


Gadowski: Bez Śląska nie będziemy krajem niepodległym

25.04.2016

"Musimy walczyć o polskość Śląska i o to, by kopalnie nie wymknęły się z polskich rąk, z rąk państwa".

„Jestem pełen niepokoju, bowiem widzę co wyprawiają Niemcy. Oni to traktują jako swoje bogactwo i wszelkimi sposobami, również przy użyciu tajnych służb BND próbują nam wyrwać Śląsk z rąk, nie administracyjnie ale praktycznie. Chcą by upadło polskie górnictwo i by Polacy nie eksploatowali tego węgla, bo uważają ten węgiel za swoje dobro narodowe” - powiedział Gadowski w najnowszym komentarzu tygodnia.

Dziennikarz przypomniał znaczenie Śląska w II RP i jego rolę ekonomiczną w odbudowie suwerennej Polski.

„Teraz tak mało mówimy o Śląsku. Mówimy o Trybunale Konstytucyjnym, o takich 'michałkach', które niewiele mówią przeciętnemu człowiekowi i tak mało mu dają. Tymczasem po cichu Śląsk wymyka się nam z rąk. Wcale nie jestem uspokojony przygotowaniami do powstania Polskiej Grupy Górniczej” - mówi Gadowski.

„Niemcy duszą nas emisją CO2, co sprawia, że musimy wygaszać energetykę węglową. Jeżeli uda się wprowadzić zgazowywanie pokładów węgla pod ziemią, to będziemy mogli iść dalej niż te tysiąc metrów i okaże się, że tam tego węgla jest więcej i okaże się, że mamy ogromne ilości gazu, czyli jesteśmy niezależni energetycznie. To sól w oku Berlina i Moskwy” - powiedział.

Dziennikarz mówił też o problemie taniego rosyjskiego węgla, który od lat sprzedawany jest na polskim rynku.

„Dlatego Moskwa transportuje do Polski tyle węgla, słabego energetycznie, który jest sprzedawany po dumpingowych cenach. Tu Moskwa gra razem z Berlinem. Chcą zabrać Polsce pokłady węgla kamiennego. To niezwykle ważna dla państwowego bytu sprawa. Patrzmy na ręce rządzącym i monitorujmy ją” - powiedział.

Gadowski zaapelował o to, by Polacy walczyli o polskość Śląska.

„Bez Śląska, bez węgla nie będziemy krajem niepodległym. Jestem o tym przekonanym. Dlatego musimy walczyć o polskość Śląska i o to, by kopalnie nie wymknęły się z polskich rąk, z rąk państwa”.

Polecamy cały komentarz tygodnia Witolda Gadowskiego.

Mly/YouTube

fot. [YouTube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook