Jedynie prawda jest ciekawa

„Fronda”: Józef Piłsudski rozmawia z Grzegorzem Górnym!

28.04.2015

W nowym numerze Frondy odpowiedź na pytania: Co sprawia, że Marszałek Piłsudski jest nadal dla wielu pokoleń Polaków nauczycielem wolności? Co ma do powiedzenia współczesnym Polakom? Zobacz video z wywiadu!

Co sprawia, że Marszałek Piłsudski jest nadal dla wielu pokoleń Polaków nauczycielem wolności? Co ma do powiedzenia współczesnym Polakom?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszym numerze pisma „Fronda”! Dużo w nim mocnych, dających do myślenia, a przede wszystkim nadal aktualnych stwierdzeń.

Marszałek przestrzega, że „naród, który traci pamięć, przestaje być narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium” i z goryczą dowodzi, że społeczność, która „nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Piłsudski jak biegły PR-owiec porusza kwestie komunikacji elit z masami:

"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to, jak się to odbija w mózgu słuchającego".

I diagnozuje nadal aktualne problemy stojące przed władzą:

„Polacy nie są zorganizowanym narodem, wobec czego znaczy u nich więcej nastrój niż rozumowanie i argumenty; sztuką rządzenia Polakami jest zatem wzniecanie odpowiednich nastrojów".

Oprócz górnolotnych stwierdzeń: „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”, padają również słowa mocne i gorzkie, jak te o rodakach: „Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy”.

ZOBACZ VIDEO:

 


CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook