Jedynie prawda jest ciekawa


Frasyniuk: Grozi nam państwo policyjne!

26.04.2016

Były działacz "Solidarności" atakuje rząd Prawa i Sprawiedliwości.

„ Czy nazywam przestępcą prezydenta, premier? Tak! Mamy przyzwoitość, która pozwala chamom wchodzenia do naszych domów! Jeśli nie zareagujemy, to o 6 rano wejdą do nas do domów!” — powiedział Władysław Frasyniuk w rozmowie z telewizją tvn24.

Jeden z opozycjonistów w czasach komunizmu w ostrych słowach krytykował Prawo i Sprawiedliwość i prezydenta Andrzeja Dudę oraz chwalił pomysł stworzenia listu byłych prezydentów (w tej samej sprawie, Frasyniuk jest jednym z sygnatariuszy).

„To Jarosław Kaczyński napisał ten list, bo Jarosław Kaczyński dzieli Polaków, a zarazem ich jednoczy. (…) Realnie grozi nam państwo policyjne!” — ocenił.

Frasyniuk mocno irytował się na lekceważącą reakcję strony rządowej na ten list.

„Nie wiem, jak to określić, bo to żenujące, gdy pani premier mówi, że my kwestionujemy wybór Polaków. Ale PiS nie dostało mandatów na łamanie prawa, ograniczenie wolności obywatelskich! My mówimy tam wprost, że łamanie prawa jest przestępstwem! Nie będzie abolicji! Nie będzie przedawnienia dla tych, którzy łamią prawo!” — podkreślił.

Były opozycjonista nazwał „przestępcami” aktualnie rządzących w Polsce.

„W tym liście mówimy to wprost. Czy nazywam przestępcą prezydenta, premier? Tak! Mamy przyzwoitość, która pozwala chamom wchodzenia do naszych domów! Jeśli nie zareagujemy, to o 6 rano wejdą do nas do domów!” — mówił.

Dodał też, że mogą zapanować autorytarne rządy, a na ulicach mogą pojawić się… czołgi.

„Podnieście się z kolan, ludzie! Jesteśmy w bezpiecznym świecie! (…) Polska stała się realnym zagrożeniem dla spójności Unii Europejskiej!” — zaznaczył.

Pytany o to, co może wydarzyć się za 2-3 lata pod rządami PiS, Frasyniuk snuł swoją wizję:

„Moją obawą jest to, że ludzie uznają, że się trzeba z tym pogodzić. Pamiętamy PRL i czołgi… Mówię z przenośnią, bo mam nadzieję, że Kaczyński nie zapisze się w historii po stronie Jaruzelskiego… (…) Lepiej umrzeć na stojąco niż żyć na kolanach. Musimy zawalczyć o swoją wolność! Ten list mówi wprost - partie w parlamencie są za słabe, to my - społeczeństwo - mamy gigantyczny wpływ na losy Polski” — dodawał.

„Apeluję do ludzi młodych - macie wyjść na ulice! Macie powiedzieć, że nie ma zgody! (…) PiS ciągle pamięta o bohaterach, którzy przelewali krew. A zapomniano o rocznicy Władysława Bartoszewskiego, który też ma bohaterski życiorys… Mam głębokie przekonanie, że to plucie na pomniki, brak szacunku do ludzi, którzy przelewali krew, by żyć w wolnym kraju” — podkreślił Frasyniuk.

Pytany o to, czy ludzie nie są wściekli na rządy Platformy, b. opozycjonista stwierdził, że już za PRL rządzący sugerowali opozycjonistom winy i grzechy.

 „W każdym kraju mamy do czynienia z patologiami - ale mamy prawo, które ściga przestępców. Nie wiemy, czy tu mamy frywolną rozmowę… (…) Chęć wpływania na media? To jest tak, że jak związki przyjeżdżają do Warszawy, to też przyjeżdżają, by wyrwać pieniądze z budżetu państwa” — ocenił.

Na granicy obłędu…

Wwr/wPolityce.pl

Fot. [YouTube]

 

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook