Jedynie prawda jest ciekawa


Frasyniuk: Grozi nam państwo policyjne!

26.04.2016

Były działacz "Solidarności" atakuje rząd Prawa i Sprawiedliwości.

„ Czy nazywam przestępcą prezydenta, premier? Tak! Mamy przyzwoitość, która pozwala chamom wchodzenia do naszych domów! Jeśli nie zareagujemy, to o 6 rano wejdą do nas do domów!” — powiedział Władysław Frasyniuk w rozmowie z telewizją tvn24.

Jeden z opozycjonistów w czasach komunizmu w ostrych słowach krytykował Prawo i Sprawiedliwość i prezydenta Andrzeja Dudę oraz chwalił pomysł stworzenia listu byłych prezydentów (w tej samej sprawie, Frasyniuk jest jednym z sygnatariuszy).

„To Jarosław Kaczyński napisał ten list, bo Jarosław Kaczyński dzieli Polaków, a zarazem ich jednoczy. (…) Realnie grozi nam państwo policyjne!” — ocenił.

Frasyniuk mocno irytował się na lekceważącą reakcję strony rządowej na ten list.

„Nie wiem, jak to określić, bo to żenujące, gdy pani premier mówi, że my kwestionujemy wybór Polaków. Ale PiS nie dostało mandatów na łamanie prawa, ograniczenie wolności obywatelskich! My mówimy tam wprost, że łamanie prawa jest przestępstwem! Nie będzie abolicji! Nie będzie przedawnienia dla tych, którzy łamią prawo!” — podkreślił.

Były opozycjonista nazwał „przestępcami” aktualnie rządzących w Polsce.

„W tym liście mówimy to wprost. Czy nazywam przestępcą prezydenta, premier? Tak! Mamy przyzwoitość, która pozwala chamom wchodzenia do naszych domów! Jeśli nie zareagujemy, to o 6 rano wejdą do nas do domów!” — mówił.

Dodał też, że mogą zapanować autorytarne rządy, a na ulicach mogą pojawić się… czołgi.

„Podnieście się z kolan, ludzie! Jesteśmy w bezpiecznym świecie! (…) Polska stała się realnym zagrożeniem dla spójności Unii Europejskiej!” — zaznaczył.

Pytany o to, co może wydarzyć się za 2-3 lata pod rządami PiS, Frasyniuk snuł swoją wizję:

„Moją obawą jest to, że ludzie uznają, że się trzeba z tym pogodzić. Pamiętamy PRL i czołgi… Mówię z przenośnią, bo mam nadzieję, że Kaczyński nie zapisze się w historii po stronie Jaruzelskiego… (…) Lepiej umrzeć na stojąco niż żyć na kolanach. Musimy zawalczyć o swoją wolność! Ten list mówi wprost - partie w parlamencie są za słabe, to my - społeczeństwo - mamy gigantyczny wpływ na losy Polski” — dodawał.

„Apeluję do ludzi młodych - macie wyjść na ulice! Macie powiedzieć, że nie ma zgody! (…) PiS ciągle pamięta o bohaterach, którzy przelewali krew. A zapomniano o rocznicy Władysława Bartoszewskiego, który też ma bohaterski życiorys… Mam głębokie przekonanie, że to plucie na pomniki, brak szacunku do ludzi, którzy przelewali krew, by żyć w wolnym kraju” — podkreślił Frasyniuk.

Pytany o to, czy ludzie nie są wściekli na rządy Platformy, b. opozycjonista stwierdził, że już za PRL rządzący sugerowali opozycjonistom winy i grzechy.

 „W każdym kraju mamy do czynienia z patologiami - ale mamy prawo, które ściga przestępców. Nie wiemy, czy tu mamy frywolną rozmowę… (…) Chęć wpływania na media? To jest tak, że jak związki przyjeżdżają do Warszawy, to też przyjeżdżają, by wyrwać pieniądze z budżetu państwa” — ocenił.

Na granicy obłędu…

Wwr/wPolityce.pl

Fot. [YouTube]

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook