Jedynie prawda jest ciekawa


Frąckowiak: oddano śledztwo człowiekowi planującemu wojnę

22.10.2014

„Jeżeli Tusk wiedział o planach rozbioru Ukrainy przez Putina, dlaczego po 10/04 mu zaufał?”

Wszyscy ci, którzy krzyczeli: „Patrzcie na karty historii, nie wierzcie Rosji”, którzy żądali uczciwego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej oraz wzywali do obrony krzyża, mieli rację. To, że rząd PO nie przeprowadził rzetelnego śledztwa po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to oczywiste. Ale dziś w świetle rewelacji Radosława Sikorskiego trzeba na nowo postawić stare pytania – pisze Filip Frąckowiak, dyrektor Izby Pamięci Płk. Kuklińskiego na łamach „Naszego Dziennika”.

„Jeżeli Donald Tusk wiedział o planach rozbioru Ukrainy przez Rosję Putina, to dlaczego po katastrofie pod Smoleńskiem zaufał premierowi Władimirowi Putinowi? Dlaczego oddał całe śledztwo – choć nie musiał – w ręce człowieka, który planuje wojnę na Ukrainie i jej okupację? Wreszcie, jak mógł chcieć odwilży w relacjach z Rosją?” – pyta.  

Według niego w kontekście takiej wiedzy nie tylko o sprawę katastrofy, ale o wszystkie decyzje Tuska należy zapytać od nowa. „Czy w takim wypadku Platforma Obywatelska ma prawo dalej bronić sowieckich pomników w Polsce?” – pyta Frąckowiak.

To, że w całym kraju zawiązują się inicjatywy mające na celu zrzucenie z cokołów komunistycznych oprawców i moskiewskich najemców, świadczy jego zdaniem o potrzebie poznawania historii.
 
„Bez względu na to, na kogo oddaje się głos w wyborach, nie można nie znać historii ziemi, po której się chodzi. Przy całej mojej niechęci do komunistów i haseł obecnych młodych aktywistów spod czerwonego sztandaru oraz mając na względzie zaślepienie hasłami wolnego rynku, które przysłaniają niektórym patriotyczny obowiązek, namawiam wszystkich do poznawania historii Polski. Niektórzy mogą nią manipulować, ale prawda o Polsce i jej ofierze jest niezmienna” – przekonuje dyrektor Izby Pamięci Płk. Kuklińskiego.

W jego opinii nie zbudujemy niczego nowego, jeśli nie zaczniemy od godnych pochówków tych, którzy oddali życie u zarania PRL. Nie będzie nowoczesnej Warszawy ani żadnego z dużych miast, dopóki będą tam stały pomniki i wisiały tablice pamięci morderców zabijających Polaków w obłąkańczym szale nienawiści do Polski wolnej.

„Nikt nie może zarzucić polskim patriotom, że dokonał się po 1989 roku krwawy przewrót lub że ktokolwiek chce go dzisiaj. Ale prawda o tym, kto był ofiarą w Polsce bez orła w koronie albo kto w latach 90. został odsunięty na margines życia społecznego za propagowanie oczyszczenia elit z komunistycznej agentury, musi wyjść na jaw” – dodaje. To jest jego zdaniem warunek budowania nowoczesnej Polski.

Według niego lekceważenie opinii społeczeństwa i tworzenie z narodu lemingradu jest zauważalne na każdym szczeblu. Od prezydenta, w którego biurach potajemnie tworzy się list od rodzin smoleńskich, aż po szczeble samorządu, gdzie PO zawiązuje koalicje z SLD, żeby tylko ważna arteria nie nosiła imienia Ryszarda Kuklińskiego. Są za to instalacje pseudoartystyczne w tzw. przestrzeni publicznej i podświetlenie architektury, jakby w czymkolwiek miało to poprawić realne funkcjonowanie miasta.

„Uważam, że zburzenie komunistycznych pomników poprawiłoby funkcjonowanie miasta. Byłoby to jak ciężar choroby zrzucony w procesie uzdrowienia. W błędzie są także różni pseudowolnościowi politycy, którzy chcą położyć nacisk na rynkową gospodarkę, a nie wyleczenie miasta z choroby przeszłości. Realizacja próśb społeczeństwa nie może wyglądać jak wyrywanie siłą kawałka szmaty. Od lat domagamy się usunięcia pomników komunistów i oddania należnej czci bohaterom. W tym także zawiera się właściwa polityka rządu wobec Moskwy” – podkreśla Frąckowiak.

ez,ND
[Fot. Premier.gov.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook