Jedynie prawda jest ciekawa


Forum Ekonomiczne początkiem odzyskiwania narodowych gospodarek?

07.09.2016

Mam duże nadzieje po ważnych i poważnych wypowiedziach premierów grupy V4, szczególnie w panelu: V. Orban - J. Kaczyński, na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Jeśli uda się wyjść ze wspólną inicjatywą gruntownej reformy zdegenerowanej, niszczącej już samą siebie i swych członków, "totalitarnej" gospodarczo i ideowo Unii Europejskiej, to być może, uda się też zatrzymać niszczenie gospodarek narodowych państw członkowskich.

Wypowiedzi Prezesa J. Kaczyńskiego i Premier B. Szydło prezentujące narodowy patriotyzm gospodarczy i związaną z nim determinację nowych władz, by wreszcie w Polsce stworzyć realne warunki dla, tym razem już systemowej i poważnej, drugiej, po tej z początku lat 90-tych - fali wolności gospodarczej, która podniosła by i poniosła polskich przedsiębiorców, którym rodzącą się wolność gospodarczą z przełomu lat 80-tych i 90-tych, zduszono w zarodku przez członkostwo Polski w UE i bezwarunkowe podporządkowanie polskiej gospodarki i interesów polskiej, odradzającej się dopiero po PRL-u prywatnej przedsiębiorczości - agresywnym interesom potężnego międzynarodowego biznesu i korporacji zachodnich.

Podporządkowano fałszywym i nieuczciwym hasłom o rzekomo koniecznej "równości" w obszarze równie fikcyjnych i demagogicznie powoływanych "swobód" gospodarczych. Rozbrojono i oddano wówczas raczkujących polskich przedsiębiorców na pastwę "równości" i kłamstwa "unijnych swobód" (swobód dla zagranicznych korporacji do zniszczenia i połknięcia gospodarek nowych państw członkowskich ze wschodu Europy), które to państwa ze strachu przed Rosją zgodziły się na dowolne warunki tej gospodarczej operacji. A w istocie na gospodarcze samounicestwienie. Bezwzględni europejscy, gospodarczy "hunowie", w warunkach narzuconej przez siebie "równości" koncernu ze sklepikami z małych miasteczek, i "swobody" w ich natychmiastowym zniszczeniu - pozbawili nas własnej, narodowej gospodarki, naszych przedsiębiorców mniejszych, ale i większych.

Dziś, to niemiecki "Kaufland", nadużywając i manipulując polskimi barwami narodowymi i wizerunkiem polskiej flagi narodowej udaje i podszywa się w swych nieuczciwych reklamach pod "polskiego przedsiębiorcę", pisząc, że "nasze, polskie produkty.." są najlepsze...itd. Jakie „nasze polskie”? Kaufland nie jest przecież „naszą”, polską firmą, a niemiecką i sprzedaje większość towarów niemieckich, a Polska nie jest jeszcze niemieckim landem.

O tej nieuczciwej reklamie sieci "Kaufland" powiadomiłam zresztą Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Czekam na reakcję. Wielu Polaków chce bowiem kupować naprawdę nasze, polskie towary, a nie "nasze", czyli "wasze" niemieckie.

Trzymając się razem państwa V4, plus ewentualnie inne środkowo-wschodnie mogą podjąć próby odzyskiwania swych gospodarek dla swych narodów i ich interesie.

Mam nadzieję, że tegoroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy będzie dla Polski i państw naszej części Europy wreszcie konkretnie pomyślne.

 

Krystyna Pawłowicz

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 8. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook