Jedynie prawda jest ciekawa


Forum Ekonomiczne początkiem odzyskiwania narodowych gospodarek?

07.09.2016

Mam duże nadzieje po ważnych i poważnych wypowiedziach premierów grupy V4, szczególnie w panelu: V. Orban - J. Kaczyński, na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Jeśli uda się wyjść ze wspólną inicjatywą gruntownej reformy zdegenerowanej, niszczącej już samą siebie i swych członków, "totalitarnej" gospodarczo i ideowo Unii Europejskiej, to być może, uda się też zatrzymać niszczenie gospodarek narodowych państw członkowskich.

Wypowiedzi Prezesa J. Kaczyńskiego i Premier B. Szydło prezentujące narodowy patriotyzm gospodarczy i związaną z nim determinację nowych władz, by wreszcie w Polsce stworzyć realne warunki dla, tym razem już systemowej i poważnej, drugiej, po tej z początku lat 90-tych - fali wolności gospodarczej, która podniosła by i poniosła polskich przedsiębiorców, którym rodzącą się wolność gospodarczą z przełomu lat 80-tych i 90-tych, zduszono w zarodku przez członkostwo Polski w UE i bezwarunkowe podporządkowanie polskiej gospodarki i interesów polskiej, odradzającej się dopiero po PRL-u prywatnej przedsiębiorczości - agresywnym interesom potężnego międzynarodowego biznesu i korporacji zachodnich.

Podporządkowano fałszywym i nieuczciwym hasłom o rzekomo koniecznej "równości" w obszarze równie fikcyjnych i demagogicznie powoływanych "swobód" gospodarczych. Rozbrojono i oddano wówczas raczkujących polskich przedsiębiorców na pastwę "równości" i kłamstwa "unijnych swobód" (swobód dla zagranicznych korporacji do zniszczenia i połknięcia gospodarek nowych państw członkowskich ze wschodu Europy), które to państwa ze strachu przed Rosją zgodziły się na dowolne warunki tej gospodarczej operacji. A w istocie na gospodarcze samounicestwienie. Bezwzględni europejscy, gospodarczy "hunowie", w warunkach narzuconej przez siebie "równości" koncernu ze sklepikami z małych miasteczek, i "swobody" w ich natychmiastowym zniszczeniu - pozbawili nas własnej, narodowej gospodarki, naszych przedsiębiorców mniejszych, ale i większych.

Dziś, to niemiecki "Kaufland", nadużywając i manipulując polskimi barwami narodowymi i wizerunkiem polskiej flagi narodowej udaje i podszywa się w swych nieuczciwych reklamach pod "polskiego przedsiębiorcę", pisząc, że "nasze, polskie produkty.." są najlepsze...itd. Jakie „nasze polskie”? Kaufland nie jest przecież „naszą”, polską firmą, a niemiecką i sprzedaje większość towarów niemieckich, a Polska nie jest jeszcze niemieckim landem.

O tej nieuczciwej reklamie sieci "Kaufland" powiadomiłam zresztą Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Czekam na reakcję. Wielu Polaków chce bowiem kupować naprawdę nasze, polskie towary, a nie "nasze", czyli "wasze" niemieckie.

Trzymając się razem państwa V4, plus ewentualnie inne środkowo-wschodnie mogą podjąć próby odzyskiwania swych gospodarek dla swych narodów i ich interesie.

Mam nadzieję, że tegoroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy będzie dla Polski i państw naszej części Europy wreszcie konkretnie pomyślne.

 

Krystyna Pawłowicz

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook