Jedynie prawda jest ciekawa

Fitness z przytupem przedszkolaka na Wiejskiej

20.07.2017

Totalna opozycja nie wie już jaką pozycję przyjąć. Na razie legła na plecach jak rozkapryszony bachor. Jej najbardziej kreatywni przedstawiciele położyli się na Wiejskiej i zaczęli kopać nóżkami w barierki. Czuwający nad ich bezpieczeństwem stróże prawa zachowali iście anielską cierpliwość. Policjanci z ojcowską wyrozumiałością zareagowali na rozgrymaszone towarzystwo - litościwie patrząc w dal.

"Obrońcy demokracji" powierzgali więc stópkami i wyładowali tak swoje zdenerwowanie na utratę sądowej ochronki. Sejm bowiem przegłosował nową ustawę o Sądzie Najwyższym. To jest dopiero homerycka tragedia! Koniec kojca staje się faktem. Trzeba wyjść na szeroki świata bez wszechobecnej ochrony przyjaznych sędziów. Zacząć, jak to dorosły, odpowiadać za swoje czyny i zamiary.

Do "prodemokratycznych sierotek" wyszli niezawodni posłowie totalnej opozycji m.in. Kamila Gasiuk-Pihowicz, Joanna Scheuring-Wielgus, Witold Zembaczyński i Krzysztof Mieszkowski. Szkoda, że nie dołączyli do wierzgającego protestu. Trochę ruchu i wspomnień beztroskich chwil pookrągłowego przedszkola zapewne ukoiło by nerwy skołatane realiami nadchodzącego świata. Świata odpowiedzialności za swoje uczynki.

MBB

Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook