Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

„Finansowanie KLD przez CDU nie było tajemnicą w PO”

05.05.2014

„Leszek Miller brał pieniądze na partię z Moskwy, a do dziś nie wiadomo jak zostały one rozliczone. A jak mówi Piskorski obecni ludzie PO brali pieniądze z Berlina” - mówi były senator PO, były senator PiS Krzysztof Zaremba.

Stefczyk.info: Nie cichnie burza, jaka wybuchła w związku z doniesieniami Pawła Piskorskiego. Polityk informował, że pierwsza partia polityczna Donalda Tuska, KLD, była finansowana przez niemiecką CDU. Jak pan ocenie te doniesienia?

Krzysztof Zaremba: Sprawa finansowania KLD przez CDU nie była tajemnicą w Platformie Obywatelskiej. To się słyszało z różnych źródeł w czasie wielu rozmów kuluarowych. Związanie się z takim zerem jak Palikot bardzo źle świadczy o Pawle Piskorskim, ale to jego wybór. Natomiast warto pamiętać, że Piskorski to doświadczony człowiek. On by nie robił i nie mówił tego bez odpowiedniego zabezpieczenia się. Mówił zresztą o tym expressis verbis. W obecnej sytuacji PO, Donald Tusk i Jan Krzysztof Bielecki powinien się zachować jak Helmut Kohl w 1998 roku. Kohl otrzymał dwie propozycje, albo stawi się przed stosowną komisją Bundestagu i wyjaśni sprawę finansów partyjnych, albo złoży dymisję.

Wiele osób tłumacząc rząd mówi, że to sprawy historii, której nie należy już wyjaśniać.

Przyjrzyjmy się jednak decyzjom i działaniom, jakie podejmowane były na Pomorzu Zachodnim, co tam wyrabia PO i Tusk. Zobaczymy na przykład likwidację przemysłu stoczniowego. W mojej ocenie to był efekt cichego porozumienia Donalda Tuska z Angelą Merkel. Przypomnijmy decyzję o porzuceniu budowy tunelu pod Świną, czy skandaliczne opóźnienia w budowie gazoportu. Widać, że coś może być na rzeczy.

Sprawa finansów może mieć związek z decyzjami rządzących?

To również wskazuje, że sprawa jest poważna. I dlatego musi zostać wyjaśniona. Platforma Obywatelska powinna wytoczyć proces w trybie wyborczym Piskorskiemu, który będzie musiał udowodnić swoje słowa przed sądem. A jeśli nie, to niech liderzy PO staną przed komisją śledczą.

Na razie nie chcą...

Jeśli nie zrobią ani tego, ani tego, to w mojej ocenie wszelkie tezy Piskorskiego będą uprawnione.

Co to będzie oznaczało?

Sądzę, że wtedy PiS nie zostawi tej sprawy bez wyjaśnienia. To musi być wyjaśnione, ponieważ to jest sprawa fundamentalna i zasadnicza. Leszek Miller brał pieniądze na partię z Moskwy, a do dziś nie wiadomo jak zostały one rozliczone. A jak mówi Piskorski obecni ludzie PO brali pieniądze z Berlina. Słusznie profesor Zdzisław Krasnodębski stawia pytanie, jaka jest suwerenność naszych elit. Jeśli te doniesienia się potwierdzą w Polsce musi się dokonać duża operacja sanacji, oczyszczenia elit politycznych. Tusk musi się z tego wytłumaczyć, nie da się tego zaciemnić sztuczkami propagandowymi.

Za tą sprawą może kryć się jakaś gra o zmiany w obozie władzy?

Oczywiście. Wielokrotnie wskazywano, że Polska jest areną walk i zmagań służb rosyjskich i niemieckich. I mamy w kraju grę między nimi. Jak widać zarówno PO, jak i postkomuniści nie są suwerenni i niezależni. Są bytami szkodzącymi Polsce.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. PAP/Waldemar Deska]

Słowa kluczowe:

CDU

,

Polska

,

polityka

,

Zaremba

,

Platforma Obywatelska

,

Niemcy

Warto poczytać

 1. aleppowsieci12 21.10.2016

  Zagłada Aleppo – Jan Rokita o wojnie w Syrii

  Opublikowany właśnie w internecie film, przedstawiający obraz Aleppo uchwycony z drona, do złudzenia przypomina lotnicze zdjęcia Warszawy z jesieni 1944 roku – pisze w najnowszym felietonie w tygodniku „wSieci” Jan Rokita.

 2. 6c618aabdb14477ea960f19536779233s 21.10.2016

  Pospieszalski: „Wielka pokuta była cudem”

  „Czy my, Polacy, mamy jakoś szczególnie przepraszać za grzechy aborcji i komunizmu?”

 3. skrzypczaktvrep2110 21.10.2016

  Skrzypczak: „Rosja na nas nie najedzie”

  „Troska o interes Polski to troska o przemysł i o polskiego żołnierza”.

 4. 75ad6489e98245dbb3997b4a2e579654stff 21.10.2016

  Ziemiec podsumowuje rządy PiS

  „Nie wolno padać przez rządzącymi na kolana, należy oceniać ich bez uprzedzeń”.

 5. gadowskikomorsteg 21.10.2016

  Gadowski: Gdzie jest Komorowski ws. Caracali?

  „Jak świat światem, banderowiec nie będzie Polakowi bratem”.

 6. Google1477x83142-2016 20.10.2016

  Antoni Macierewicz dla "wSieci": Zbudujemy polski śmigłowiec!

  "Mamy szanse zbudowania środkowoeuropejskiego systemu współpracy w dziedzinie zbrojeniowej, tak by móc konkurować z największymi koncernami zbrojeniowymi w Europie".

 7. Internet700x40040-2016-kopia 20.10.2016

  „Sienkiewicz wielki” na łamach miesięcznika „wSieci Historii”

  „My wszyscy z niego” – o tym, że Cat-Mackiewicz tak pisał o Henryku Sienkiewiczu przypomina w najnowszym numerze miesięcznika „wSieci Historii” Jan Żaryn.

 8. f6bdaf33dd3c4d0194a772945eedb3c9 20.10.2016

  Apel: "Zastanawiam się, jak można zakochać się w budżecie?". WYWIAD

  "To bardzo źle skrojony budżet, który świadczy o tym, że rząd nie przyłożył się do tego projektu. Dlatego pozostaje tylko tak irracjonalne uczucie jak zakochanie".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook