Jedynie prawda jest ciekawa


„Finansowanie KLD przez CDU nie było tajemnicą w PO”

05.05.2014

„Leszek Miller brał pieniądze na partię z Moskwy, a do dziś nie wiadomo jak zostały one rozliczone. A jak mówi Piskorski obecni ludzie PO brali pieniądze z Berlina” - mówi były senator PO, były senator PiS Krzysztof Zaremba.

Stefczyk.info: Nie cichnie burza, jaka wybuchła w związku z doniesieniami Pawła Piskorskiego. Polityk informował, że pierwsza partia polityczna Donalda Tuska, KLD, była finansowana przez niemiecką CDU. Jak pan ocenie te doniesienia?

Krzysztof Zaremba: Sprawa finansowania KLD przez CDU nie była tajemnicą w Platformie Obywatelskiej. To się słyszało z różnych źródeł w czasie wielu rozmów kuluarowych. Związanie się z takim zerem jak Palikot bardzo źle świadczy o Pawle Piskorskim, ale to jego wybór. Natomiast warto pamiętać, że Piskorski to doświadczony człowiek. On by nie robił i nie mówił tego bez odpowiedniego zabezpieczenia się. Mówił zresztą o tym expressis verbis. W obecnej sytuacji PO, Donald Tusk i Jan Krzysztof Bielecki powinien się zachować jak Helmut Kohl w 1998 roku. Kohl otrzymał dwie propozycje, albo stawi się przed stosowną komisją Bundestagu i wyjaśni sprawę finansów partyjnych, albo złoży dymisję.

Wiele osób tłumacząc rząd mówi, że to sprawy historii, której nie należy już wyjaśniać.

Przyjrzyjmy się jednak decyzjom i działaniom, jakie podejmowane były na Pomorzu Zachodnim, co tam wyrabia PO i Tusk. Zobaczymy na przykład likwidację przemysłu stoczniowego. W mojej ocenie to był efekt cichego porozumienia Donalda Tuska z Angelą Merkel. Przypomnijmy decyzję o porzuceniu budowy tunelu pod Świną, czy skandaliczne opóźnienia w budowie gazoportu. Widać, że coś może być na rzeczy.

Sprawa finansów może mieć związek z decyzjami rządzących?

To również wskazuje, że sprawa jest poważna. I dlatego musi zostać wyjaśniona. Platforma Obywatelska powinna wytoczyć proces w trybie wyborczym Piskorskiemu, który będzie musiał udowodnić swoje słowa przed sądem. A jeśli nie, to niech liderzy PO staną przed komisją śledczą.

Na razie nie chcą...

Jeśli nie zrobią ani tego, ani tego, to w mojej ocenie wszelkie tezy Piskorskiego będą uprawnione.

Co to będzie oznaczało?

Sądzę, że wtedy PiS nie zostawi tej sprawy bez wyjaśnienia. To musi być wyjaśnione, ponieważ to jest sprawa fundamentalna i zasadnicza. Leszek Miller brał pieniądze na partię z Moskwy, a do dziś nie wiadomo jak zostały one rozliczone. A jak mówi Piskorski obecni ludzie PO brali pieniądze z Berlina. Słusznie profesor Zdzisław Krasnodębski stawia pytanie, jaka jest suwerenność naszych elit. Jeśli te doniesienia się potwierdzą w Polsce musi się dokonać duża operacja sanacji, oczyszczenia elit politycznych. Tusk musi się z tego wytłumaczyć, nie da się tego zaciemnić sztuczkami propagandowymi.

Za tą sprawą może kryć się jakaś gra o zmiany w obozie władzy?

Oczywiście. Wielokrotnie wskazywano, że Polska jest areną walk i zmagań służb rosyjskich i niemieckich. I mamy w kraju grę między nimi. Jak widać zarówno PO, jak i postkomuniści nie są suwerenni i niezależni. Są bytami szkodzącymi Polsce.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. PAP/Waldemar Deska]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook