Jedynie prawda jest ciekawa


Finałem ustawy GMO będzie droga żywność

03.01.2013

Celem tego rządu jest uzależnienie Polski od obcych technologii- mówi poseł PiS były minister środowiska, prof. Jan Szyszko

Jak przyjmuje pan rozporządzenie rządu dotyczące GMO? To dobry krok w kierunku uwolnienia Polski od żywności modyfikowanej genetycznie?

To zależy z jakiej strony spojrzymy na tę sprawę. Jeżeli z takiej, że rząd za wszelką cenę chce wprowadzić niekorzystne dla nas przepisy, to jest jego sukces. Natomiast z drugiej strony czeka nas wielka klęska polskiej polityki rolnej i środowiskowej. To nic innego jak niszczenie rolnictwa w naszym kraju, oraz domeny, jaką powinna być możliwość produkcji najwyższej jakości produktów w Polsce.

 

Ale jednak zakaz w przypadku dwóch roślin przyjęto. Na ile presja społeczna mogła mieć tu znaczenie?

To jest mydlenie oczu opinii publicznej, ponieważ są to dwie odmiany krytykowane w Unii Europejskiej i wycofywane z rynku, ze względu na swoją udowodnioną szkodliwość. Rząd w ten sposób chce powiedzieć, że coś zrobił w tym temacie, ale jednocześnie wpuszcza wszystkie odmiany zaakceptowane przez UE do wysiewu na terenie polski. Rząd zupełnie nie interesuje się opinią publiczną. Nie jest ważne zebrane 2,5mln podpisów pod apelem ws. Telewizji Trwam, podobnie jak setki manifestacji w całej Polsce w tej sprawie. Sprawa wieku emerytalnego i podpisów zebranych przez Solidarność również nie przyniosły żadnego skutku, tak więc rząd realizuje tylko konsekwentnie swoją politykę, destabilizacji państwa polskiego i niszczenia jego domen. Podobnie jest w przypadku GMO, gdzie napisano wiele pism, zorganizowano wiele manifestacji, a ustawa - jak pan wie - weszła w życie.


Mimo alternatywnych propozycji opozycji.

Prawo i Sprawiedliwość złożyło przed świętami projekt ustawy, która całkowicie jest zgodna z prawem UE i prawem polskim i która całkowicie zakazuje produkowanie GMO w naszym kraju. Ale reakcją na naszą ustawę złożoną u pani marszałek Kopacz, było natychmiastowe podpisanie ustawy przez prezydenta Komorowskiego. Rządowi chodzi tylko o niedopuszczenie do szerszej dyskusji.

 

Czy ustawa o GMO może doprowadzić do podwyższenia cen żywności? Czy warzywa podobnie jak jaja będą nas kosztować drożej?

Oczywiście, że ta ustawa doprowadzi do takiego finału, pomimo, że rząd zapowiada, że wprowadza GMO, aby produkować taniej. To nie ma nic z tym wspólnego. Celem tego rządu jest uzależnienie Polski od obcych technologii, od genetycznie modyfikowanych nasion, które są produkowanie przez wielkie koncerny zagraniczne i to właśnie te koncerny będą decydowały o cenach żywności.


Rozmawiał Łukasz Żygadło 

[fot:sxc.hu]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook