Jedynie prawda jest ciekawa


Finałem ustawy GMO będzie droga żywność

03.01.2013

Celem tego rządu jest uzależnienie Polski od obcych technologii- mówi poseł PiS były minister środowiska, prof. Jan Szyszko

Jak przyjmuje pan rozporządzenie rządu dotyczące GMO? To dobry krok w kierunku uwolnienia Polski od żywności modyfikowanej genetycznie?

To zależy z jakiej strony spojrzymy na tę sprawę. Jeżeli z takiej, że rząd za wszelką cenę chce wprowadzić niekorzystne dla nas przepisy, to jest jego sukces. Natomiast z drugiej strony czeka nas wielka klęska polskiej polityki rolnej i środowiskowej. To nic innego jak niszczenie rolnictwa w naszym kraju, oraz domeny, jaką powinna być możliwość produkcji najwyższej jakości produktów w Polsce.

 

Ale jednak zakaz w przypadku dwóch roślin przyjęto. Na ile presja społeczna mogła mieć tu znaczenie?

To jest mydlenie oczu opinii publicznej, ponieważ są to dwie odmiany krytykowane w Unii Europejskiej i wycofywane z rynku, ze względu na swoją udowodnioną szkodliwość. Rząd w ten sposób chce powiedzieć, że coś zrobił w tym temacie, ale jednocześnie wpuszcza wszystkie odmiany zaakceptowane przez UE do wysiewu na terenie polski. Rząd zupełnie nie interesuje się opinią publiczną. Nie jest ważne zebrane 2,5mln podpisów pod apelem ws. Telewizji Trwam, podobnie jak setki manifestacji w całej Polsce w tej sprawie. Sprawa wieku emerytalnego i podpisów zebranych przez Solidarność również nie przyniosły żadnego skutku, tak więc rząd realizuje tylko konsekwentnie swoją politykę, destabilizacji państwa polskiego i niszczenia jego domen. Podobnie jest w przypadku GMO, gdzie napisano wiele pism, zorganizowano wiele manifestacji, a ustawa - jak pan wie - weszła w życie.


Mimo alternatywnych propozycji opozycji.

Prawo i Sprawiedliwość złożyło przed świętami projekt ustawy, która całkowicie jest zgodna z prawem UE i prawem polskim i która całkowicie zakazuje produkowanie GMO w naszym kraju. Ale reakcją na naszą ustawę złożoną u pani marszałek Kopacz, było natychmiastowe podpisanie ustawy przez prezydenta Komorowskiego. Rządowi chodzi tylko o niedopuszczenie do szerszej dyskusji.

 

Czy ustawa o GMO może doprowadzić do podwyższenia cen żywności? Czy warzywa podobnie jak jaja będą nas kosztować drożej?

Oczywiście, że ta ustawa doprowadzi do takiego finału, pomimo, że rząd zapowiada, że wprowadza GMO, aby produkować taniej. To nie ma nic z tym wspólnego. Celem tego rządu jest uzależnienie Polski od obcych technologii, od genetycznie modyfikowanych nasion, które są produkowanie przez wielkie koncerny zagraniczne i to właśnie te koncerny będą decydowały o cenach żywności.


Rozmawiał Łukasz Żygadło 

[fot:sxc.hu]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook