Jedynie prawda jest ciekawa


Feusette: wojenne igraszki Tuska

02.04.2014

Cały ten obfotografowany wspólnie z premierem sprzęt wojskowy zostanie użyty tylko w jednym przypadku - jeśli PO nie wygra wyborów do Parlamentu Europejskiego – Krzysztof Feusetta ocenia ironicznie Platformę, która bawi się w wojnę.

I pomyśleć, że jeszcze w drugiej połowie 2013 r. rząd Donalda Tuska podjął decyzję o zmniejszeniu wydatków na obronę narodową o ponad 10 proc., o czym przypomina „Biała księga bezpieczeństwa narodowego” Instytutu Sobieskiego. A dziś? - pyta Krzysztof Feusette w najnowszym tygodniku „wSieci”.

- Te wybory europejskie być może są o tym, czy dzieci w Polsce 1 września w ogóle pójdą do szkoły - straszy Polaków szef rządu.

- Prawdziwą stawką tych wyborów jest bezpieczeństwo Polski. I dlatego są tak ważne - dodaje w spocie wyborczym Platformy zaraz po tym, jak przez ekran przemknęli uzbrojeni żołnierze i wojskowe samoloty.

Kiedy w towarzystwie Nadbrzeżnego Dywizjonu Rakietowego Marynarki Wojennej w Siemirowicach razem z ministrem obrony narodowej urządzał najpierw konferencję prasową z wyrzutnią rakiet w tle, a potem wspólne z żołnierzami pałaszowanie grochówki, wielu myślało, że to w imię polskiej racji stanu. Dziś wiemy, że cały ten obfotografowany wspólnie z premierem sprzęt wojskowy zostanie użyty tylko w jednym przypadku – jeśli Platforma Obywatelska nie wygra wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Bo niby jesteśmy bezpieczni, niby jest NATO, niby UE na każde słowo ministra Sikorskiego rzuca na wskazane przez niego cele batalion sankcji tak dokuczliwych, że kontrole na lotniskach wysiadają, niby Ameryka też coś tam może, ale klucz do pokoju ma na tym łez padole tylko jeden człowiek – Donald Franciszek Tusk.

- Nie ulega dla mnie wątpliwości, że Platforma będzie robiła wszystko, żebyśmy wszyscy jak najdłużej byli przeświadczeni o tym, że niespokojnie się dzieje u naszych granic — przewidywał już 10 marca na łamach „SE” dr Rafał Chwedoruk. Co znamienne, wojną polski premier straszy dziś wyłącznie na terenie Polski. Kiedy leci do Europy, lęki znikają, jak ręką odjął.

Cały artykuł Krzysztofa Feusetta w tygodniku „wSieci”. Także w formie e-wydania.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


[fot. premier.gov.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook