Jedynie prawda jest ciekawa

Feusette: wojenne igraszki Tuska

02.04.2014

Cały ten obfotografowany wspólnie z premierem sprzęt wojskowy zostanie użyty tylko w jednym przypadku - jeśli PO nie wygra wyborów do Parlamentu Europejskiego – Krzysztof Feusetta ocenia ironicznie Platformę, która bawi się w wojnę.

I pomyśleć, że jeszcze w drugiej połowie 2013 r. rząd Donalda Tuska podjął decyzję o zmniejszeniu wydatków na obronę narodową o ponad 10 proc., o czym przypomina „Biała księga bezpieczeństwa narodowego” Instytutu Sobieskiego. A dziś? - pyta Krzysztof Feusette w najnowszym tygodniku „wSieci”.

- Te wybory europejskie być może są o tym, czy dzieci w Polsce 1 września w ogóle pójdą do szkoły - straszy Polaków szef rządu.

- Prawdziwą stawką tych wyborów jest bezpieczeństwo Polski. I dlatego są tak ważne - dodaje w spocie wyborczym Platformy zaraz po tym, jak przez ekran przemknęli uzbrojeni żołnierze i wojskowe samoloty.

Kiedy w towarzystwie Nadbrzeżnego Dywizjonu Rakietowego Marynarki Wojennej w Siemirowicach razem z ministrem obrony narodowej urządzał najpierw konferencję prasową z wyrzutnią rakiet w tle, a potem wspólne z żołnierzami pałaszowanie grochówki, wielu myślało, że to w imię polskiej racji stanu. Dziś wiemy, że cały ten obfotografowany wspólnie z premierem sprzęt wojskowy zostanie użyty tylko w jednym przypadku – jeśli Platforma Obywatelska nie wygra wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Bo niby jesteśmy bezpieczni, niby jest NATO, niby UE na każde słowo ministra Sikorskiego rzuca na wskazane przez niego cele batalion sankcji tak dokuczliwych, że kontrole na lotniskach wysiadają, niby Ameryka też coś tam może, ale klucz do pokoju ma na tym łez padole tylko jeden człowiek – Donald Franciszek Tusk.

- Nie ulega dla mnie wątpliwości, że Platforma będzie robiła wszystko, żebyśmy wszyscy jak najdłużej byli przeświadczeni o tym, że niespokojnie się dzieje u naszych granic — przewidywał już 10 marca na łamach „SE” dr Rafał Chwedoruk. Co znamienne, wojną polski premier straszy dziś wyłącznie na terenie Polski. Kiedy leci do Europy, lęki znikają, jak ręką odjął.

Cały artykuł Krzysztofa Feusetta w tygodniku „wSieci”. Także w formie e-wydania.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


[fot. premier.gov.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook