Jedynie prawda jest ciekawa


Feusette we "wSieci": Telewizyjna ekstraklasa schodzi do rezerwy...

16.06.2016

"Wraz z wyborczą przegraną w ich karierach także coś się kończy, a niewiele zaczyna".

Do widzenia, do jutra

Monika Olejnik, Tomasz Lis, Piotr Kraśko, Jarosław Kuźniar – bez nich platformerska propaganda nie zyskałaby tylu wyznawców. Wraz z wyborczą przegraną w ich karierach także coś się kończy, a niewiele zaczyna – pisze Krzysztof Feusette w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”.

Tomasz Lis miał sobie „odgryźć język” dawno temu. W honorowym zakładzie, jaki podjął sam z sobą, chodziło o drugą kadencję dla śp. Lecha Kaczyńskiego. Wymiękł, choć nikt go przecież wcześniej o taką obietnicę nie prosił. Jego dobry kolega Jarosław Kuźniar też zapowiedział, że odejdzie z zawodu, ale tylko wtedy, gdy tysiąc osób poprosi o to w internecie – przypomina autor i dodaje: - Gdy stało się to szybciej, niż ktokolwiek mógł przypuszczać, odesłał swoich krytyków do psychiatry. Z kolei Piotr Kraśko dusił w sobie duszę autora „reporterskich” przewodników turystycznych (w jednym tylko 2011 r. — o Bliskim Wschodzie, Afryce, Alasce, Ameryce Łacińskiej, Japonii, USA, Włoszech, Teksasie i Szwecji!) — w ciasnych newsroomach „Wiadomości”.

Inny los czekał gwiazdę TVN-u: - Z tej czwórki tylko Monika Olejnik czuła się dobrze na swoim miejscu. Może dlatego, że broniła się, jak mogła? Zwłaszcza przed wewnętrznym głosem, który od lat musiał przecież podpowiadać, że coś się kończy. A już na pewno — cierpliwość widzów dla tak jednostronnego dziennikarstwa – pisze Krzysztof Feusette.

Zmierzch idoli współczesnego dziennikarstwa stał się faktem: - Nie bójmy się tych wzruszeń — ogromne jak ich ego gwiazdy małego ekranu wyraźnie gasną w oczach. Każda inaczej i w innym stylu, ale fakt pozostaje faktem: to się dzieje naprawdę. Telewizyjna ekstraklasa mainstreamu przechodzi do rezerwy. Co ciekawe, z wyjątkiem Kraśki, szczęśliwego chyba zresztą jak nigdy wcześniej, to nie nowa władza ją tam odsyła, ale ludzie, którzy mają dość. Czyli widzowie znudzeni przewidywalnością poglądów, szarż i rechotów w wykonaniu tuzów platformerskiego mainstreamu oraz bezpośredni przełożeni — próbujący wyciągnąć spóźnione wnioski nie tylko ze spadków oglądalności, lecz i zmiany tendencji w społeczeństwie, wyrażonej wynikami trzech kolejnych wyborów – opisuje autor.

Więcej o nowych rozdziałach karier dziennikarskich celebrytów w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 13 czerwca br., także w formie e-wydania – szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook