Jedynie prawda jest ciekawa

Feusette: Charakteryzuje ich forsa i poglądy polityczne

07.10.2014

„Piszę prawdę i tylko prawdę, nikogo nie obrażam i korzystam z wypowiedzi publicznie dostępnych” - mówi o swojej książce „Alfabet Salonu” Krzysztof Feusette.

Jak przekonuje publicysta tygodnika „wSieci” - jeżeli, któraś z opisanych w książce osób zdecdywałaby się na pozew, to chętnie stawi się na sali sądowej. Dodaje, że żaden z bohaterów nie zareagował. Co więcej – nikt nie chce dyskutować:

„Na debatę w Polskiej Agencji Prasowej „Czym jest Salon?” nie pofatygowała się żadna z zaproszonych 80 postaci. Szkoda, bo niektóre z nich podejrzewałem o większą odwagę cywilną. Ksiądz Adam Boniecki poświęcił mojej książce kilka zdań na swoim blogu w Onet.pl, pisząc, że „autor zeszmaca 80 znanych osób, lekko manipulując cytatami” - mówi autor książki.

Dodatkowo przekonuje, że środowisko mediów po sukcesie książki „Resortowe dzieci” nie chce nawet recenzować pewnych publikacji, żeby nie robić im reklamy.

Problem w tym, że manipulacji nie ma tu żadnej, a co do mocnego słowa na „z”, mam opinię odmienną. Po prostu uważam, że nie można nikogo „zeszmacić” jego własnymi słowami. A czy ludzie Salonu czynią to sami sobie? Niektórzy, niestety, bywają chyba dość blisko.

„Po każdym pozwie, red. Olejnik i red. Żakowskiego, sprzedaż „Resortowych…” szła mocno w górę. Więc teraz milczą. Z drugiej strony – cóż mieli powiedzieć?” - mówi Feusette.

Co charakteryzuje salon, który opisuje?

„Forsa, poglądy polityczne, koniunkturalizm, poczucie bezkarności, bezczelność i głęboka – szczera lub udawana – niechęć, czasem nienawiść, do partii konserwatywno-prawicowych. Czyli PiS, Solidarnej Polski, Polski Razem i kilku mniejszych” - wylicza publicysta.

Czytaj cały wywiad z Krzysztofem Feusette na portalu SDP.pl

lz

[fot: youtube]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook