Jedynie prawda jest ciekawa

Feusette: Charakteryzuje ich forsa i poglądy polityczne

07.10.2014

„Piszę prawdę i tylko prawdę, nikogo nie obrażam i korzystam z wypowiedzi publicznie dostępnych” - mówi o swojej książce „Alfabet Salonu” Krzysztof Feusette.

Jak przekonuje publicysta tygodnika „wSieci” - jeżeli, któraś z opisanych w książce osób zdecdywałaby się na pozew, to chętnie stawi się na sali sądowej. Dodaje, że żaden z bohaterów nie zareagował. Co więcej – nikt nie chce dyskutować:

„Na debatę w Polskiej Agencji Prasowej „Czym jest Salon?” nie pofatygowała się żadna z zaproszonych 80 postaci. Szkoda, bo niektóre z nich podejrzewałem o większą odwagę cywilną. Ksiądz Adam Boniecki poświęcił mojej książce kilka zdań na swoim blogu w Onet.pl, pisząc, że „autor zeszmaca 80 znanych osób, lekko manipulując cytatami” - mówi autor książki.

Dodatkowo przekonuje, że środowisko mediów po sukcesie książki „Resortowe dzieci” nie chce nawet recenzować pewnych publikacji, żeby nie robić im reklamy.

Problem w tym, że manipulacji nie ma tu żadnej, a co do mocnego słowa na „z”, mam opinię odmienną. Po prostu uważam, że nie można nikogo „zeszmacić” jego własnymi słowami. A czy ludzie Salonu czynią to sami sobie? Niektórzy, niestety, bywają chyba dość blisko.

„Po każdym pozwie, red. Olejnik i red. Żakowskiego, sprzedaż „Resortowych…” szła mocno w górę. Więc teraz milczą. Z drugiej strony – cóż mieli powiedzieć?” - mówi Feusette.

Co charakteryzuje salon, który opisuje?

„Forsa, poglądy polityczne, koniunkturalizm, poczucie bezkarności, bezczelność i głęboka – szczera lub udawana – niechęć, czasem nienawiść, do partii konserwatywno-prawicowych. Czyli PiS, Solidarnej Polski, Polski Razem i kilku mniejszych” - wylicza publicysta.

Czytaj cały wywiad z Krzysztofem Feusette na portalu SDP.pl

lz

[fot: youtube]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook