Jedynie prawda jest ciekawa


Feministki atakują Annę Lewandowską, bo jest za ładna i za konserwatywna?

26.06.2017

To już jakaś obsesja! Kolejna feministka zaatakowała żonę Roberta Lewandowskiego, która niedawno urodziła córeczkę. Pisarka i felietonistka „Wysokich Obcasów” (dodatku do Gazety Wyborczej) Sylwia Chutnik zarzuciła Lewandowskiej, że pokazuje wysportowane ciało i umięśniony brzuch w miesiąc po porodzie. „Gdzie są dziewczyny robiące doktoraty i wrzucające na Insta super zdjęcia z laboratorium?” – pyta Chutnik.

Sylwia Chutnik to znana lewicowa pisarka i feministka. Ostatnio mocno angażowała się w antyrządowe protesty spod znaku „czarnego marszu”. Nie podoba jej się polityka państwa dotycząca rodziny. W głośnym liście, napisanym razem z inną pisarką Grażyną Plebanek w związku m.in. z ogłoszeniem przez rząd programu „Za życiem” pisała tak:

- Wywołałyśmy kolejną falę feminizmu. Niezależnie od absurdalnych pomysłów, którymi przerzucają się obecni rządzący rujnując państwowy budżet i buciorem rozwalając to, co po transformacji zbudowaliśmy. Niezależnie od parć na powiatowe kariery, my kobiety, niezależnie od miejsca zamieszkania wiemy, że razem możemy wszystko. Jeśli przyjdzie zmęczenie, powiedzmy sobie: a jednak nie płyniemy pod prąd. Niesie nas wielka, dobra fala. Kobiet.

Co nie podoba się Sylwii Chutnik u Anny Lewandowskiej? Jej umięśniony brzuch, a raczej to, że pokazuje swoją wysportowaną sylwetkę w mediach społecznościowych. Sylwii Chutnik nie dziwi „hejt” jaki wylał się na żonę Roberta Lewandowskiego. Według niej bowiem nie był to żaden „hejt” ani atak personalny „lecz raczej nagromadzenie pewnych zjawisk”, które „można rozpatrywać w dwóch grupach”.

- Pierwsza to powrót do figury sprzed ciąży – możliwie najszybszy i radykalny. Wszystko po to, aby pokazać, że umie się dyscyplinować swoje ciało i tym samym dostosować do standardów fit. Czas połogu zniknął z naszego życia, podobnie jak żałoba czy inne stany przejściowe. Szkoda na nie czasu – twierdzi Chutnik.

Według feministki zdjęcia Anny Lewandowskiej wcale nie motywują kobiet do dbania o siebie.

- Bo co to za motywacja dla kobiety, która właśnie urodziła dziecko z niepełnosprawnością? Ma wstać jeszcze wcześniej rano i zrobić sobie fotkę w bikini? Co to za motywacja dla ludzi żywiących się w najtańszych hipermarketach, bo nie stać ich na ekobioglutenfree owsianki z owocami zbieranymi o wschodzie księżyca? – pyta pisarka.

O tym, czy warto ćwiczyć i czy osoby publiczne powinny chwalić się swoim ciałem można rozmawiać. Trudno jednak nie zauważyć, że w krytyce Anny Lewandowskiej przodują panie popierające tzw. czarne protesty i związane z szeroko rozumianą lewicą. Czy więc rzeczywiście chodzi o „kult ciała”? A może przeszkadza im, że Anna Lewandowska nigdy nie poparła ich wizji feminizmu i „walki o prawa kobiet”? Może żona najlepszego polskiego piłkarza jest po prostu zbyt konserwatywna?

To je tak oburzyło? 

Dzisiaj walczymy - krótki trening, pamiętaj WSZYSTKO Z GŁOWĄ, ROZWAGĄ i NA PEŁNYYYM LUZIE!💪🏻powrót do formy nie jest łatwy, 😜🙈😧ale wspólnie się wspierajmy 💧 TABATA Czas trwania: 4 minuty (4 ćwiczenia - 8 powtórzeń po 20 sekund / 10 sekund przerwy) Trening oparty na protokole Tabaty, czyli intensywny trening interwałowy. Jednocześnie wzmacnia mięsnie całego ciała, szybko poprawia kondycję i spala tłuszcz, szczególnie ten zlokalizowany w okolicach talii. Zestaw obejmuje ćwiczenia dynamiczne i angażujące wiele grup mięśniowych jednocześnie. Przykładowe ćwiczenia: 1. Przysiad (squat), uderzenie oburącz w bok oraz wyskok w górę z uderzeniem przed siebie (pieści mocno zaciśnięte) 2. Wspinaczka górska po skosie 3. Wysokie kolana - wykrok z wyskokiem 4. Marsz na przedramionach - pompka Powtórz TABATĘ 3 razy 💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻 Today we fight - short training but specific one 💪🏻 TABATA Duration: 4 minutes (4 exercises - 8 reps after 20 seconds / 10 seconds break) Tabata- intensive interval training. At the same time it strengthens the muscles of your whole body, improves the condition and burns fat, especially in the waist area. The kit includes dynamic exercises and involves multiple muscle groups simultaneously. Sample exercises: 1. Squat, hunch with both hands to the side and jump upward with a hitting in front ( tight fists) 2. Mountain climbing on the slant 3. High knees - Lounge Jump 4. March on forearms - push ups Repeat TABATA 3 times #healthy #workout #byAnn #healthyplanbyann #annalewandowska #tabata #personaltrainer

Post udostępniony przez Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba)


Fot. Instagram / annalewandowskahpba,facebook.com/Sylwia.Chutnik
Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook