Jedynie prawda jest ciekawa

Feministki atakują Annę Lewandowską, bo jest za ładna i za konserwatywna?

26.06.2017

To już jakaś obsesja! Kolejna feministka zaatakowała żonę Roberta Lewandowskiego, która niedawno urodziła córeczkę. Pisarka i felietonistka „Wysokich Obcasów” (dodatku do Gazety Wyborczej) Sylwia Chutnik zarzuciła Lewandowskiej, że pokazuje wysportowane ciało i umięśniony brzuch w miesiąc po porodzie. „Gdzie są dziewczyny robiące doktoraty i wrzucające na Insta super zdjęcia z laboratorium?” – pyta Chutnik.

Sylwia Chutnik to znana lewicowa pisarka i feministka. Ostatnio mocno angażowała się w antyrządowe protesty spod znaku „czarnego marszu”. Nie podoba jej się polityka państwa dotycząca rodziny. W głośnym liście, napisanym razem z inną pisarką Grażyną Plebanek w związku m.in. z ogłoszeniem przez rząd programu „Za życiem” pisała tak:

- Wywołałyśmy kolejną falę feminizmu. Niezależnie od absurdalnych pomysłów, którymi przerzucają się obecni rządzący rujnując państwowy budżet i buciorem rozwalając to, co po transformacji zbudowaliśmy. Niezależnie od parć na powiatowe kariery, my kobiety, niezależnie od miejsca zamieszkania wiemy, że razem możemy wszystko. Jeśli przyjdzie zmęczenie, powiedzmy sobie: a jednak nie płyniemy pod prąd. Niesie nas wielka, dobra fala. Kobiet.

Co nie podoba się Sylwii Chutnik u Anny Lewandowskiej? Jej umięśniony brzuch, a raczej to, że pokazuje swoją wysportowaną sylwetkę w mediach społecznościowych. Sylwii Chutnik nie dziwi „hejt” jaki wylał się na żonę Roberta Lewandowskiego. Według niej bowiem nie był to żaden „hejt” ani atak personalny „lecz raczej nagromadzenie pewnych zjawisk”, które „można rozpatrywać w dwóch grupach”.

- Pierwsza to powrót do figury sprzed ciąży – możliwie najszybszy i radykalny. Wszystko po to, aby pokazać, że umie się dyscyplinować swoje ciało i tym samym dostosować do standardów fit. Czas połogu zniknął z naszego życia, podobnie jak żałoba czy inne stany przejściowe. Szkoda na nie czasu – twierdzi Chutnik.

Według feministki zdjęcia Anny Lewandowskiej wcale nie motywują kobiet do dbania o siebie.

- Bo co to za motywacja dla kobiety, która właśnie urodziła dziecko z niepełnosprawnością? Ma wstać jeszcze wcześniej rano i zrobić sobie fotkę w bikini? Co to za motywacja dla ludzi żywiących się w najtańszych hipermarketach, bo nie stać ich na ekobioglutenfree owsianki z owocami zbieranymi o wschodzie księżyca? – pyta pisarka.

O tym, czy warto ćwiczyć i czy osoby publiczne powinny chwalić się swoim ciałem można rozmawiać. Trudno jednak nie zauważyć, że w krytyce Anny Lewandowskiej przodują panie popierające tzw. czarne protesty i związane z szeroko rozumianą lewicą. Czy więc rzeczywiście chodzi o „kult ciała”? A może przeszkadza im, że Anna Lewandowska nigdy nie poparła ich wizji feminizmu i „walki o prawa kobiet”? Może żona najlepszego polskiego piłkarza jest po prostu zbyt konserwatywna?

To je tak oburzyło? 

Dzisiaj walczymy - krótki trening, pamiętaj WSZYSTKO Z GŁOWĄ, ROZWAGĄ i NA PEŁNYYYM LUZIE!💪🏻powrót do formy nie jest łatwy, 😜🙈😧ale wspólnie się wspierajmy 💧 TABATA Czas trwania: 4 minuty (4 ćwiczenia - 8 powtórzeń po 20 sekund / 10 sekund przerwy) Trening oparty na protokole Tabaty, czyli intensywny trening interwałowy. Jednocześnie wzmacnia mięsnie całego ciała, szybko poprawia kondycję i spala tłuszcz, szczególnie ten zlokalizowany w okolicach talii. Zestaw obejmuje ćwiczenia dynamiczne i angażujące wiele grup mięśniowych jednocześnie. Przykładowe ćwiczenia: 1. Przysiad (squat), uderzenie oburącz w bok oraz wyskok w górę z uderzeniem przed siebie (pieści mocno zaciśnięte) 2. Wspinaczka górska po skosie 3. Wysokie kolana - wykrok z wyskokiem 4. Marsz na przedramionach - pompka Powtórz TABATĘ 3 razy 💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻 Today we fight - short training but specific one 💪🏻 TABATA Duration: 4 minutes (4 exercises - 8 reps after 20 seconds / 10 seconds break) Tabata- intensive interval training. At the same time it strengthens the muscles of your whole body, improves the condition and burns fat, especially in the waist area. The kit includes dynamic exercises and involves multiple muscle groups simultaneously. Sample exercises: 1. Squat, hunch with both hands to the side and jump upward with a hitting in front ( tight fists) 2. Mountain climbing on the slant 3. High knees - Lounge Jump 4. March on forearms - push ups Repeat TABATA 3 times #healthy #workout #byAnn #healthyplanbyann #annalewandowska #tabata #personaltrainer

Post udostępniony przez Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba)


Fot. Instagram / annalewandowskahpba,facebook.com/Sylwia.Chutnik




CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook