Jedynie prawda jest ciekawa


Fedyszak-Radziejowska: Polacy pokazali klasę

01.01.2013

"Nazwę ten rok „Rokiem Rozpaczliwej Obrony tego, co i tak obronić się nie da”. A tym obrońcą tego, czego obronić się nie da jest rząd i politycy Platformy" - ocenia dr Fedyszak-Radziejowska.

Socjolog w swoim podsumowaniu roku na antenie Radia Wnet odniosła się do kilku istotnych dla Polski i Polaków wydarzeń z minionego roku. Dr Fedyszak-Radziejowska oceniała: "Nazwę ten rok „Rokiem Rozpaczliwej Obrony tego, co i tak obronić się nie da”. A tym obrońcą tego, czego obronić się nie da jest rząd i politycy Platformy" - mówiła.

I nawiązując do zorganizowanych w Polsce i na Ukrainie Mistrzostw Europy w piłce nożnej wyciąga bardzo dobre dla Polaków wnioski: "Przy okazji Euro 2012 odkryłam coś, co dla rządzących było niebywałym szokiem, że rządzą narodem, który potrafi normalnie i kibicować i cieszyć się – bo chyba w nas nie wierzy ta ekipa rządząca. Lecz właśnie  przy tej okazji odkryłam, że jest tak jak ja intuicyjnie zawsze czułam – jesteśmy narodem nie tylko dzielnym, a od czasu do czasu genialnym, ale także takim, który normalnie kibicuje. I potrafi zachować się zarówno w razie sukcesu jak i porażki. I nawet cierpliwie znosi przemarsz Rosjan przez Warszawę zachowując klasę" - oceniała socjolog.

Nie mogło również nie być nawiązania do sytuacji na rynku medialnym, który w ostatnim roku mocno się zmienił: "Dzięki czemu my w Polsce wiemy – zresztą kłaniam się tu Radio Wnet także – że są dziennikarze, publicyści, którzy jednak chcieli by to wyjaśnić zgodnie z prawdą, a nie zgodnie z interesem rządzących. I choć może to zabrzmi paradoksalnie, to jednak to, choć trudne i bolesne, to podtrzymuje mnie na duchu" - kończy.

Całość rozmowy na stronach radiownet.pl

[Fot. Blogpress]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook