Jedynie prawda jest ciekawa


Fedyszak-Radziejowska o decyzji KE: Najlepiej zachować spokój

14.01.2016

„Najistotniejsze jest, by obywatele i przedstawiciele władz w Polsce wyjaśnili sami dla siebie ten spór o TK. Musimy sobie poradzić sami. Nikt za nas, ani KE, ani PE, ani nawet Rada Europejska, nie rozwiąże za nas tej sprawy” - mówiła Barbara Fedyszak-Radziejowska, doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy, komentując objęcie Polski procedurą Komisji Europejskiej.

- Zwracam uwagę, ze Komisja Europejska to nie państwa członkowskie UE. To nie Parlament Europejski, ani Rada Europejska czyli przywódcy państw. Mówimy w tej chwili o urzędnikach UE, którzy doszli do wniosku, że będą przyglądać się sprawie - zaznaczyła w rozmowie „Sygnały dnia” Fedyszak-Radziejowska i wyjaśniła, że najistotniejsze jest, by obywatele i przedstawiciele władz w Polsce wyjaśnili sami dla siebie ten spór o TK.

- Ja tę sprawę traktuję z rozbawieniem, bo ważniejsze jest, żebyśmy sami dla siebie jako wyborcy, jako obywatele, jako politycy, jak przedstawiciele władz rozwiązali konflikt, powiedziałabym, spór o to co naprawdę wydarzyło się podczas konstruowania składu Trybunału Konstytucyjnego. To jest ważniejsze, niż to co powiedzą w Komisji Europejskiej - oceniła socjolog.

Barbara Fedyszak-Radziejowska stwierdziła, że najlepszą reakcją obecnie jest nie tylko pełny spokój, ale i lekkie rozbawienie.

- Sytuacja zmierza do rozwiązania i na pewno sami sobie z tym poradzimy, bo żadne reguły demokracji ani praworządności nie zostały naruszone - podkreśliła Barbara Fedyszak-Radziejowska.

Jednocześnie zaznaczyła, jeśli Polska podejdzie do tej sprawy ze spokojem, to szkody wizerunkowe nie będą poważne.

- Jeśli nie będziemy w tym momencie podkręcać emocji: mówić, że jesteśmy oburzeni, zaskoczeni, itd; jeśli podejdziemy do tego z pełnym spokojem i wewnętrzną pewnością, (…) to szkody wizerunkowe nie będą poważne - zauważyła i podkreśliła, że emocjonalne komentowanie tej sprawy nie ma żadnego sensu.

mmil/polskieradio.pl

[Fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook