Jedynie prawda jest ciekawa


Fedyszak-Radziejowska: Nie tylko przeprosiny, ale i dymisja szefa FBI

25.04.2015

„Jeżeli James Comey tego nie rozumie i jest podatny na takie stereotypy, to istnieje obawa, że trafią do niego także dzisiejsze propagandowe rosyjskie opowieści o faszystach na Łotwie, Estonii, Ukrainie.”

Szef FBI swoją wypowiedzią zaszkodził USA i obraził Amerykanów w podobnym stopniu jak Polaków – mówiła w Radiu Wnet Barbara Fedyszak-Radziejowska.

Jak wyjaśnił szef FBI czyli, nie zwykły amerykański polityk, tylko ktoś kto powinien wiedzieć więcej, szczególnie w dzisiejszych czasach. „Swoją wypowiedzią wykazał, że nie ma pojęcia jak wyglądała okupacja niemiecka w Polsce, nie ma pojęcia jak dobrze był przygotowany i operacyjnie ale także propagandowo niemiecki, nazistowski plan wymordowania żydów” - mówiła

Jak dodawała dla Niemców było ważne także w perspektywie przyszłości, aby można było polskich antysemitów jakby współobarczyć zbrodnią. „A nawet w gruncie rzeczy pierwsze propagandowe niemieckie materiały mówiły, że tworzenie gett dla polskich Żydów, to próba ochrony przed polskim antysemityzmem” - podkreślała

„Szef FBI nie ma prawa tego nie wiedzieć, bo to znaczy, że nie jest wystarczająco przygotowany kompetencyjnie do pełnienia swojej roli. Ja bardzo Amerykanów przepraszam, ale on swoją wypowiedzią zaszkodził Stanom Zjednoczonym i obraził Amerykanów w podobnym stopniu jak Polaków” – podkreślała Fedyszak-Radziejowska. „Jeżeli szef FBI tego nie rozumie i jest podatny na takie stereotypy, to istnieje obawa, że trafią do niego także dzisiejsze propagandowe rosyjskie opowieści o faszystach na Łotwie, Estonii, Ukrainie.” – dodała. Podkreśliła, ze obok przeprosin od Amerykanów należałoby także domagać się dymisji szefa FBI.

Socjolog mówiła także co w jej opinii mają wspólnego Ziemkiewicz, Zychowicz i Cenckiewicz z posuciem polskiej tożsamości narodowej? „Ci trzej w ostatnich latach w swoich książkach i publicystyce stworzyli, taką bardzo dobrą dla propagandy rosyjskiej, wizję Polski, która mogła była, lub było dla niej korzystne by weszła w sojusz z Hitlerem. Dołączy te pomysły do powodów, dla których takie owoce w stanie świadomości elit amerykańskich przynosi” – podsumowała.

ŁS/Radio Wnet

Fot. YouTube

Warto poczytać

 1. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 2. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 3. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 4. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 5. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 6. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 7. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

 8. 1270lisinkapsszynka 06.04.2018

  Tomasz Lis nie wytrzymuje ciśnienia i bezpardonowo atakuje Jarosława Kaczyńskiego

  Ależ zabolała ich decyzja komitetu wykonawczego PiS i Jarosława Kaczyńskiego

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook