Jedynie prawda jest ciekawa

Fedyszak-Radziejowska: Nie tylko przeprosiny, ale i dymisja szefa FBI

25.04.2015

„Jeżeli James Comey tego nie rozumie i jest podatny na takie stereotypy, to istnieje obawa, że trafią do niego także dzisiejsze propagandowe rosyjskie opowieści o faszystach na Łotwie, Estonii, Ukrainie.”

Szef FBI swoją wypowiedzią zaszkodził USA i obraził Amerykanów w podobnym stopniu jak Polaków – mówiła w Radiu Wnet Barbara Fedyszak-Radziejowska.

Jak wyjaśnił szef FBI czyli, nie zwykły amerykański polityk, tylko ktoś kto powinien wiedzieć więcej, szczególnie w dzisiejszych czasach. „Swoją wypowiedzią wykazał, że nie ma pojęcia jak wyglądała okupacja niemiecka w Polsce, nie ma pojęcia jak dobrze był przygotowany i operacyjnie ale także propagandowo niemiecki, nazistowski plan wymordowania żydów” - mówiła

Jak dodawała dla Niemców było ważne także w perspektywie przyszłości, aby można było polskich antysemitów jakby współobarczyć zbrodnią. „A nawet w gruncie rzeczy pierwsze propagandowe niemieckie materiały mówiły, że tworzenie gett dla polskich Żydów, to próba ochrony przed polskim antysemityzmem” - podkreślała

„Szef FBI nie ma prawa tego nie wiedzieć, bo to znaczy, że nie jest wystarczająco przygotowany kompetencyjnie do pełnienia swojej roli. Ja bardzo Amerykanów przepraszam, ale on swoją wypowiedzią zaszkodził Stanom Zjednoczonym i obraził Amerykanów w podobnym stopniu jak Polaków” – podkreślała Fedyszak-Radziejowska. „Jeżeli szef FBI tego nie rozumie i jest podatny na takie stereotypy, to istnieje obawa, że trafią do niego także dzisiejsze propagandowe rosyjskie opowieści o faszystach na Łotwie, Estonii, Ukrainie.” – dodała. Podkreśliła, ze obok przeprosin od Amerykanów należałoby także domagać się dymisji szefa FBI.

Socjolog mówiła także co w jej opinii mają wspólnego Ziemkiewicz, Zychowicz i Cenckiewicz z posuciem polskiej tożsamości narodowej? „Ci trzej w ostatnich latach w swoich książkach i publicystyce stworzyli, taką bardzo dobrą dla propagandy rosyjskiej, wizję Polski, która mogła była, lub było dla niej korzystne by weszła w sojusz z Hitlerem. Dołączy te pomysły do powodów, dla których takie owoce w stanie świadomości elit amerykańskich przynosi” – podsumowała.

ŁS/Radio Wnet

Fot. YouTube

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook