Jedynie prawda jest ciekawa

Fedyszak-Radziejowska: Nie tylko przeprosiny, ale i dymisja szefa FBI

25.04.2015

„Jeżeli James Comey tego nie rozumie i jest podatny na takie stereotypy, to istnieje obawa, że trafią do niego także dzisiejsze propagandowe rosyjskie opowieści o faszystach na Łotwie, Estonii, Ukrainie.”

Szef FBI swoją wypowiedzią zaszkodził USA i obraził Amerykanów w podobnym stopniu jak Polaków – mówiła w Radiu Wnet Barbara Fedyszak-Radziejowska.

Jak wyjaśnił szef FBI czyli, nie zwykły amerykański polityk, tylko ktoś kto powinien wiedzieć więcej, szczególnie w dzisiejszych czasach. „Swoją wypowiedzią wykazał, że nie ma pojęcia jak wyglądała okupacja niemiecka w Polsce, nie ma pojęcia jak dobrze był przygotowany i operacyjnie ale także propagandowo niemiecki, nazistowski plan wymordowania żydów” - mówiła

Jak dodawała dla Niemców było ważne także w perspektywie przyszłości, aby można było polskich antysemitów jakby współobarczyć zbrodnią. „A nawet w gruncie rzeczy pierwsze propagandowe niemieckie materiały mówiły, że tworzenie gett dla polskich Żydów, to próba ochrony przed polskim antysemityzmem” - podkreślała

„Szef FBI nie ma prawa tego nie wiedzieć, bo to znaczy, że nie jest wystarczająco przygotowany kompetencyjnie do pełnienia swojej roli. Ja bardzo Amerykanów przepraszam, ale on swoją wypowiedzią zaszkodził Stanom Zjednoczonym i obraził Amerykanów w podobnym stopniu jak Polaków” – podkreślała Fedyszak-Radziejowska. „Jeżeli szef FBI tego nie rozumie i jest podatny na takie stereotypy, to istnieje obawa, że trafią do niego także dzisiejsze propagandowe rosyjskie opowieści o faszystach na Łotwie, Estonii, Ukrainie.” – dodała. Podkreśliła, ze obok przeprosin od Amerykanów należałoby także domagać się dymisji szefa FBI.

Socjolog mówiła także co w jej opinii mają wspólnego Ziemkiewicz, Zychowicz i Cenckiewicz z posuciem polskiej tożsamości narodowej? „Ci trzej w ostatnich latach w swoich książkach i publicystyce stworzyli, taką bardzo dobrą dla propagandy rosyjskiej, wizję Polski, która mogła była, lub było dla niej korzystne by weszła w sojusz z Hitlerem. Dołączy te pomysły do powodów, dla których takie owoce w stanie świadomości elit amerykańskich przynosi” – podsumowała.

ŁS/Radio Wnet

Fot. YouTube

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook