Jedynie prawda jest ciekawa


Fedyszak-Radziejowska: Korwin-Mikke jawnie wspierał Putina

27.05.2014

Platforma stara się tak ukształtować scenę polityczną, aby nie dać szansy opozycji na przejęcie władzy – zaznaczyła w rozmowie z Radiem Wnet socjolog Barbara Fedyszak-Radziejowska. Oceniła również wynik KNP.

Zdaniem socjolog Polacy powinni wreszcie po 25 latach wolności nauczyć się szanować demokrację:

„Powinniśmy stworzyć normalne państwo, ze stabilnym systemem politycznym i silną opozycją. Dla dobrego funkcjonowania polskiej demokracji potrzebna jest obniżenia progu emocji, a w większym stopniu oparcie się na racjonalnym oglądzie sytuacji” - powiedziała socjolog.

Za pozytyw uznała odpadnięcie celebrytów:

„Demos polski okazał się mądrzejszy od elit, bo jak już idzie do wyborów, to po to aby wybrać polityków” - komentowała w Poranku WNET dr Barbara Fedyszak-Radziejowska.

Socjolog skomentowała również dziwną sytuację sondażową oraz zmienne informacje wychodzące z PKW:

„Najpierw mamy sondaż, który daje zwycięstwo PO. Premier Tusk ogłasza sukces, a media przekazują informację o jego zwycięstwie. Następnie komisja w środku nocy ogłasza częściowe wyniki z 91 % komisji, z których wynika, że jednak lista Prawa i Sprawiedliwości zajęła pierwsze miejsce, z przewagą jednego procenta. Następnie PKW czeka cały dzień nie publikując kolejnych wyników spływających z okręgowych komisji. W ten sposób zastawia pułapkę na prezesa PiS licząc, że będzie chciał się odegrać, że zwoła konferencję i ogłosi zwycięstwo. Wtedy po opublikowani wyników, partia rządząca będzie mogła wyszydzić szefa opozycji, pokazując go jako człowieka, który nie potrafi godnie znieść porażki itp. Ale kiedy okazuje się, że żadnej konferencji nie będzie mimo całodniowej zwłoki, że prezes PiS nie dał się złapać, PKW w końcu ogłasza wyniki, które przy obecnej technice musiała znała już od dawna” - mówiła Fedyszak-Radziejowska.

Jej zdaniem Platforma Obywatelska skutecznie blokuje innym partiom dojście do władzy, specjalnie kształtując scenie polityczną na dogodnych dla siebie warunkach.

„PO użyła bardzo skutecznego narzędzia, jakim była dyskredytacja, nie polityków, bo to jest normalną praktyką w kampanii wyborczej, ale samych wyborców. Wmawiając wyborcom głównej partii opozycyjnej, że są gorsi, głupsi, że są nijakimi ludźmi – gorszymi Polakami” -analizowała w Radiu Wnet socjolog.

Oceniła również wynik Kongresu Nowej Prawicy:

„Wysłaliśmy do europarlamentu czterech ludzi Janusza Korwin-Mikkego , których szef (...) jawnie wspierał Putina w jego polityce. W tej sytuacji my, Polacy, daliśmy Niemcom czterech posłów, nie z postkomuny i nie uwikłanych w kontakty z sowieckim imperium, ale z prawicy, uważającej się za antykomunistyczną, którzy będą pomagać w zbliżeniu z UE z Moskwą, kosztem naszych żywotnych interesów. Janusz Palikot nie będzie nigdy tak wiarygodny w pomaganiu Putinowi i Niemcom jak Janusz Korwin-Mikke – mówił gość Poranka Wnet Pani doktor Barbara Fedyszak-Radziejowska.

Radio Wnet, lz

[fot: PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook