Jedynie prawda jest ciekawa


Fedyszak-Radziejowska: Korwin-Mikke jawnie wspierał Putina

27.05.2014

Platforma stara się tak ukształtować scenę polityczną, aby nie dać szansy opozycji na przejęcie władzy – zaznaczyła w rozmowie z Radiem Wnet socjolog Barbara Fedyszak-Radziejowska. Oceniła również wynik KNP.

Zdaniem socjolog Polacy powinni wreszcie po 25 latach wolności nauczyć się szanować demokrację:

„Powinniśmy stworzyć normalne państwo, ze stabilnym systemem politycznym i silną opozycją. Dla dobrego funkcjonowania polskiej demokracji potrzebna jest obniżenia progu emocji, a w większym stopniu oparcie się na racjonalnym oglądzie sytuacji” - powiedziała socjolog.

Za pozytyw uznała odpadnięcie celebrytów:

„Demos polski okazał się mądrzejszy od elit, bo jak już idzie do wyborów, to po to aby wybrać polityków” - komentowała w Poranku WNET dr Barbara Fedyszak-Radziejowska.

Socjolog skomentowała również dziwną sytuację sondażową oraz zmienne informacje wychodzące z PKW:

„Najpierw mamy sondaż, który daje zwycięstwo PO. Premier Tusk ogłasza sukces, a media przekazują informację o jego zwycięstwie. Następnie komisja w środku nocy ogłasza częściowe wyniki z 91 % komisji, z których wynika, że jednak lista Prawa i Sprawiedliwości zajęła pierwsze miejsce, z przewagą jednego procenta. Następnie PKW czeka cały dzień nie publikując kolejnych wyników spływających z okręgowych komisji. W ten sposób zastawia pułapkę na prezesa PiS licząc, że będzie chciał się odegrać, że zwoła konferencję i ogłosi zwycięstwo. Wtedy po opublikowani wyników, partia rządząca będzie mogła wyszydzić szefa opozycji, pokazując go jako człowieka, który nie potrafi godnie znieść porażki itp. Ale kiedy okazuje się, że żadnej konferencji nie będzie mimo całodniowej zwłoki, że prezes PiS nie dał się złapać, PKW w końcu ogłasza wyniki, które przy obecnej technice musiała znała już od dawna” - mówiła Fedyszak-Radziejowska.

Jej zdaniem Platforma Obywatelska skutecznie blokuje innym partiom dojście do władzy, specjalnie kształtując scenie polityczną na dogodnych dla siebie warunkach.

„PO użyła bardzo skutecznego narzędzia, jakim była dyskredytacja, nie polityków, bo to jest normalną praktyką w kampanii wyborczej, ale samych wyborców. Wmawiając wyborcom głównej partii opozycyjnej, że są gorsi, głupsi, że są nijakimi ludźmi – gorszymi Polakami” -analizowała w Radiu Wnet socjolog.

Oceniła również wynik Kongresu Nowej Prawicy:

„Wysłaliśmy do europarlamentu czterech ludzi Janusza Korwin-Mikkego , których szef (...) jawnie wspierał Putina w jego polityce. W tej sytuacji my, Polacy, daliśmy Niemcom czterech posłów, nie z postkomuny i nie uwikłanych w kontakty z sowieckim imperium, ale z prawicy, uważającej się za antykomunistyczną, którzy będą pomagać w zbliżeniu z UE z Moskwą, kosztem naszych żywotnych interesów. Janusz Palikot nie będzie nigdy tak wiarygodny w pomaganiu Putinowi i Niemcom jak Janusz Korwin-Mikke – mówił gość Poranka Wnet Pani doktor Barbara Fedyszak-Radziejowska.

Radio Wnet, lz

[fot: PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook