Jedynie prawda jest ciekawa


Fedorowicz: Holandia ma większe znaczenie niż Polska

16.11.2014

Być może wśród naszych elit istnieje obawa, co do wyjawienia prawdziwego przebiegu tragedii smoleńskiej i co za tym idzie faktu, że można by tych ludzi uznać za współwinnych - mówi Dariusz Fedorowicz, brat tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenckiego tłumacza.

Stefczyk.info: Holandii udało się wymóc zwrot wraku samolotu po 4 miesiącach od jego zestrzelenia. I to z terenu ogarniętego działaniami wojennymi. Tymczasem my nie możemy doczekać się na oddanie szczątków tupolewa, mimo że od dnia katastrofy minęło już po ponad 4,5 roku. Z czego to wynika?

Dariusz Fedorowicz, brat Aleksandra Fedorowicza, tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej:  Ciśnie się na usta tylko jedno: że Holandia, mimo iż jest znacznie mniejsza od Polski, na arenie międzynarodowej ma dużo więcej do powiedzenia. Ale to pokazuje również, że trzeba się zastanowić nad tym, czy my jesteśmy państwem w pełni suwerennym, które może dochodzić swoich praw. Niestety mam takie spostrzeżenia, że zwrotu wraku prawdopodobnie się nie doczekamy. Przynajmniej za tych rządów. Bo prawdopodobnie nie chodzi tylko o to, że jesteśmy zbyt słabi, ale też o to, że nasi  rządzący nie chcą tego wraku w Polsce. 

Co i rusz słyszymy, że rząd się o niego upomina, tyle, że nic z tego nie wynika...

Być może wśród naszych elit istnieje obawa, co do wyjawienia prawdziwego przebiegu tragedii smoleńskiej i co za tym idzie faktu, że można by tych ludzi uznać za współwinnych.  To co się teraz dzieje to jest pewien teatrzyk. Tego inaczej się opisać nie da.

To może Polska powinna znów odwołać się  do opinii międzynarodowej? Holendrzy mieli tu duże wsparcie, choćby dlatego, że w katastrofie boeinga zginęli obywatele wielu krajów. Może warto odwołując się do sprawy boeinga, poszukać znów wsparcia dla śledztwa smoleńskiego - za granicą?

Przypominam, że my od samego początku podejmowaliśmy starania o to, żeby opinię międzynarodową w tej kwestii poruszyć. Jeździliśmy na wysłuchania publiczne do Brukseli, gdzie domagaliśmy się prawdy. Ale pan Wałęsa stwierdził wtedy, że cywil-banda pojechała rozrabiać w Europie. Pokłosie działań  tej ekipy dzisiaj widzimy. Mija 4,5 roku, a my nie mamy sprawy wyjaśnionej. Wyjaśnienia, które na siłę są forsowane przez zespół pana Laska trzymają się w zasadzie wersji MAK-owskiej, która  tak naprawdę nie ma nic wspólnego z prawdą. Mieliśmy niedawno trzecią konferencję smoleńską , gdzie grono ponad stu naukowców z Polski i z zagranicy  rozprawiło się z tymi teoriami, jako całkowicie niewiarygodnymi. Więc prawdopodobnie blady strach padł na tych, co zdają sobie sprawę z tego, co się naprawdę wydarzyło 10 kwietnia 2010 roku. I za wszelką cenę starają się tę prawdę zataić. Jak również swój współudział w zacieraniu śladów. 

Rozmawiała Anna Sarzyńska

[fot.ibtimes.co.uk]


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook