Jedynie prawda jest ciekawa


„Farsa i obrona komunistycznych zbrodniarzy”

19.04.2013

Pozostawienie w sądownictwie ponad 1000 dyspozycyjnych sędziów czasów Stanu Wojennego uniemożliwia osądzenie ich komunistycznych protektorów i promotorów – oświadczyła Konfederacja Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny po wyroku.

Konfederacja Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny informuje, że zdaniem naszego środowiska dzisiejszy wyrok ws. Grudnia 1970 roku jest kpiną ze sprawiedliwości. Uniewinnienie wicepremiera PRL Stanisława Kociołka dokonane na mocy decyzji sędziego Wojciecha Małka wskazuje, że polskie sądownictwo w odniesieniu do zbrodniarzy komunistycznych nie ma zamiaru stosować zasad sprawiedliwości społecznej wynikających m.in. z art. 2 Konstytucji RP. Po raz kolejny SSO Wojciech Małek działa w sposób sprzeczny ze standardami państwa demokratycznego.

Naszym zdaniem „niezawisłość sędziowska” nie może być w dalszym ciągu parawanem dla podejmowania orzeczeń sprzecznych z interesem społecznym. Orzeczenie kar wobec pozostałych dwóch oskarżonych na poziomie 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu za zabójstwo 2 osób dopełnia tylko obraz zupełnego oderwania się wymiaru sprawiedliwości od rzeczywistości. W sytuacji wielotysięcznych emerytur komunistycznych siepaczy orzeczone podsądnym grzywny są rażąco nieadekwatne do kosztów 18-letniego postępowania.

W sytuacji, gdy zbrodniarz Wojciech Jaruzelski został wyłączony na mocy politycznej decyzji ze sprawy Grudnia’70 polskie sądownictwo promuje mit o braku możliwości rozliczenia zbrodniarzy komunistycznych. Naszym zdaniem, po publicznej deklaracji W. Jaruzelskiego o aktywnym udziale w czerwcowym zjeździe SLD, należy ponownie wszcząć sprawy jego sprawy karne albowiem wybiórcze traktowanie jego rzekomo fatalnego stanu zdrowia dotyczy wyłącznie kwestii karnych. Przypominamy równocześnie, że Jaruzelski został wybrany na prezydenta PRL dzięki układowi komunistów z ich „solidarnościowymi” przyjaciółmi. To porozumienie jest do tej pory jedyną realną przeszkodą w ukaraniu ostatniego XX- wiecznego przywódcy państwa totalitarnego.

Dzisiejsze orzeczenie po raz kolejny daje powód do publicznej dyskusji nad wprowadzeniem w postępowaniach karnych tzw. „ław przysięgłych”. Zdaniem Konfederacji to orzeczenie i sprawa zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym (WRON) zakończona w styczniu 2012 r. wskazuje, że pozostawienie w sądownictwie ponad 1000 dyspozycyjnych sędziów czasów Stanu Wojennego uniemożliwia osądzenie ich komunistycznych protektorów i promotorów.

Zauważamy, że elementarna sprawiedliwość społeczna wskazuje, że ostatnie promowanie W. Jaruzelskiego jako „miłego staruszka” stoi w sprzeczności z jego zbrodniami. Relatywizowanie odpowiedzialności „capo di tutti capi” totalitarnego systemu komunistycznego prowadzi do wykrzywienia faktów oraz prawdy historycznej i stoi w oczywistej sprzeczności z wartościami, które państwo demokratyczne powinno krzewić wśród swoich obywateli.

Konfederacja Polski Niepodległej

[Na zdj. Stanisław Kociołek i Bolesław F. na sali sądowej. Fot. Rafał Guz / PAP]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook