Jedynie prawda jest ciekawa


Farage: Chcę by Polacy byli Polakami

12.03.2014

Żaden suwerenny kraj nie pozwala na to, by rządzono za niego. 75% naszego prawa jest stanowione w instytucjach Unii, z czego tylko w przypadku 8% mamy cokolwiek do powiedzenia - mówi brytyjski eurodeputowany Nigel Farage w rozmowie z Radiem Wnet.

Zdaniem Farage słowa „niepodległość” choć jest bardzo poważnym słowem, to od jakiegoś czasu staje się niemodne, co jest niebezpieczne – zwłaszcza w Polsce:

„Rozumiem, że pojawiliście się w UE później, macie trudniejszą historię powojenną i rozumiem, dlaczego ludzie w Polsce myśleli, że przystąpienie do UE, to pożegnanie z Rosją – rozumiem geopolitykę. Ale jesteście w niebezpieczeństwie znalezienia się w instytucji bardzo podobnej do tej, której nienawidziliście i przed którą próbowaliście uciekać” – mówił na antenie Radia Wnet Farage.

Brytyjski polityk podzielił się również swoimi obserwacjami dotyczącymi polskich eurodeputowanych:

„Przez tak krótki czas, zobaczyłem jak polscy posłowie-eurosceptycy, stali się eurooptymistami. Wasz minister, Sikorski, człowiek dobrze wykształcony, potrafiący mówić nieźle po angielsku, stał się eurofanatykiem. Nie ma sensu nazywać was Polską, ale Prownicją nr 27” - mówi Farage.

Oberwało się bardzo ministrowi Radosławowi Sikorskiemu:

Polityka Sikorskiego, polegająca na utworzeniu Stanów Zjednoczonych Europy i zapewnienia wszystkich rozwoju i bogactwa, po prostu się nie sprawdzi, bo ludność Europy jest zróżnicowana i posiada świadomość narodową. Ja chcę żeby Polacy byli Polakami, Francuzi Francuzami, Anglicy Anglikami etc.” - komentuje brytyjski polityk

Radio Wnet, lz

[fot: CCWikimedia]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook