Jedynie prawda jest ciekawa

Farage: Chcę by Polacy byli Polakami

12.03.2014

Żaden suwerenny kraj nie pozwala na to, by rządzono za niego. 75% naszego prawa jest stanowione w instytucjach Unii, z czego tylko w przypadku 8% mamy cokolwiek do powiedzenia - mówi brytyjski eurodeputowany Nigel Farage w rozmowie z Radiem Wnet.

Zdaniem Farage słowa „niepodległość” choć jest bardzo poważnym słowem, to od jakiegoś czasu staje się niemodne, co jest niebezpieczne – zwłaszcza w Polsce:

„Rozumiem, że pojawiliście się w UE później, macie trudniejszą historię powojenną i rozumiem, dlaczego ludzie w Polsce myśleli, że przystąpienie do UE, to pożegnanie z Rosją – rozumiem geopolitykę. Ale jesteście w niebezpieczeństwie znalezienia się w instytucji bardzo podobnej do tej, której nienawidziliście i przed którą próbowaliście uciekać” – mówił na antenie Radia Wnet Farage.

Brytyjski polityk podzielił się również swoimi obserwacjami dotyczącymi polskich eurodeputowanych:

„Przez tak krótki czas, zobaczyłem jak polscy posłowie-eurosceptycy, stali się eurooptymistami. Wasz minister, Sikorski, człowiek dobrze wykształcony, potrafiący mówić nieźle po angielsku, stał się eurofanatykiem. Nie ma sensu nazywać was Polską, ale Prownicją nr 27” - mówi Farage.

Oberwało się bardzo ministrowi Radosławowi Sikorskiemu:

Polityka Sikorskiego, polegająca na utworzeniu Stanów Zjednoczonych Europy i zapewnienia wszystkich rozwoju i bogactwa, po prostu się nie sprawdzi, bo ludność Europy jest zróżnicowana i posiada świadomość narodową. Ja chcę żeby Polacy byli Polakami, Francuzi Francuzami, Anglicy Anglikami etc.” - komentuje brytyjski polityk

Radio Wnet, lz

[fot: CCWikimedia]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook