Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Fałszywa troska Pitery

08.06.2015

„Współczuję Szydło, gdyby miała być premierem. Będzie musiała realizować zapowiedzi Dudy”.

„Muszę powiedzieć, że niewąskie zadanie będzie miał ten przyszły premier. Czuję solidarność kobiecą i muszę powiedzieć, że bardzo współczuję pani Szydło, gdyby miała zostać premierem, bo będzie musiała realizować zapowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy, które złożył w toku kampanii wyborczej” – mówiła w TVP Info posłanka do PE Julia Pitera. Polityk PO wykazała się cynizmem. Udając troskę o poseł Szydło zaatakowała prezydenta-elekta.

Zdaniem Pitery, część obietnic złożonych przez Andrzeja Dudę podczas kampanii wyborczej "to jest tak naprawdę rozwalenie budżetu RP”. W ten sposób patrzy ona na dwa główne projekty prezydenta elekta dotyczące obniżenia wieku emerytalnego oraz podwyższenia kwoty wolnej od podatku.

„A co do niektórych (postulatów - red.) Andrzej Duda powiedział, że złoży rezygnację, jeżeli nie zostaną one wprowadzone” – podkreśliła Pitera.

Od kilku dni w mediach trwa debata dotycząca potencjalnego kandydata PiS na premiera. Wśród nazwisk potencjalnego szefa rządu często wymienia się Beatę Szydło. „W czasach, kiedy Polacy oczekują dobrej zmiany, to także jako kobieta i córka górnika, wychowana w trudnych warunkach czekania na ojca, nadawałaby się do tej roli doskonale” – mówił o wiceprezes PiS Andrzej Duda.

Sama Beata Szydło w rozmowie z portalem wPolityce.pl przekonywała, że na razie jest za wcześnie na mówienie o przyszłym premierze. Zapowiedziała, że partia będzie się skupiać na walce o wygranie wyborów.

TK
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Beata Szydło

,

Polska

,

polityka

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook