Jedynie prawda jest ciekawa

Falenta: Zakaz zajmowania się sprawą pochodził z CBA

12.02.2015

Biznesmen mówił, że zakaz związany był z faktem, że afera taśmowa dotyczyła polityków partii rządzącej.

"Z tego co wiem, wiedza przekazana przeze mnie nie została przekazana dalej. Funkcjonariusze dostali zakaz zajmowania się tą sprawą [aferą taśmową - przyp.red.]. Zakaz pochodził z centrali CBA" - mówił na antenie Telewizji Republika Marek Falenta w rozmowie z Cezarym Gmyzem. Czym spowodowany był zakaz?  - Faktem, iż sprawa dotyczyła polityków PO, jak również osób zasiadających w rządzie - dodawał biznesmen.

Falenta wyjaśniał, że nie miał informacji że był zarejestrowany przez CBA jako Osobowe Źródło Informacji. Zapewniał, że nigdy nie zobowiązywał się do współpracy z służbami, chociaż propozycje padały.

"Moje kontakty ze służbami sięgają roku 2010 i zostały zapoczątkowane przez ABW, potem jeden z funkcjonariuszy, którzy się ze mną kontaktowali przeszedł do CBA" – mówił przedsiębiorca, dodając że spotkania które odbywał z funkcjonariuszami miały charakter jawny.

"Interesowało ich (funkcjonariuszy – przyp. red.) funkcjonowanie branż, w których działały moje spółki oraz nieprawidłowości występujące w tych branżach. Nie wiem, jakie informacje i w jaki sposób wykorzystywali. (...) Wiem, że funkcjonariusze samodzielnie ustalili kto nagrywał i gdzie nagrywał. Byli też w posiadaniu części nagrań" – dodawał.

"Z tego co wiem, wiedza przekazana przeze mnie nie została przekazana dalej. Funkcjonariusze dostali zakaz zajmowania się tą sprawą. Zakaz pochodził z centrali CBA" – ujawnił Falenta.

mc,Telewizja Republika

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook