Jedynie prawda jest ciekawa


Falenta: Zakaz zajmowania się sprawą pochodził z CBA

12.02.2015

Biznesmen mówił, że zakaz związany był z faktem, że afera taśmowa dotyczyła polityków partii rządzącej.

"Z tego co wiem, wiedza przekazana przeze mnie nie została przekazana dalej. Funkcjonariusze dostali zakaz zajmowania się tą sprawą [aferą taśmową - przyp.red.]. Zakaz pochodził z centrali CBA" - mówił na antenie Telewizji Republika Marek Falenta w rozmowie z Cezarym Gmyzem. Czym spowodowany był zakaz?  - Faktem, iż sprawa dotyczyła polityków PO, jak również osób zasiadających w rządzie - dodawał biznesmen.

Falenta wyjaśniał, że nie miał informacji że był zarejestrowany przez CBA jako Osobowe Źródło Informacji. Zapewniał, że nigdy nie zobowiązywał się do współpracy z służbami, chociaż propozycje padały.

"Moje kontakty ze służbami sięgają roku 2010 i zostały zapoczątkowane przez ABW, potem jeden z funkcjonariuszy, którzy się ze mną kontaktowali przeszedł do CBA" – mówił przedsiębiorca, dodając że spotkania które odbywał z funkcjonariuszami miały charakter jawny.

"Interesowało ich (funkcjonariuszy – przyp. red.) funkcjonowanie branż, w których działały moje spółki oraz nieprawidłowości występujące w tych branżach. Nie wiem, jakie informacje i w jaki sposób wykorzystywali. (...) Wiem, że funkcjonariusze samodzielnie ustalili kto nagrywał i gdzie nagrywał. Byli też w posiadaniu części nagrań" – dodawał.

"Z tego co wiem, wiedza przekazana przeze mnie nie została przekazana dalej. Funkcjonariusze dostali zakaz zajmowania się tą sprawą. Zakaz pochodził z centrali CBA" – ujawnił Falenta.

mc,Telewizja Republika

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook