Jedynie prawda jest ciekawa


Fakt powiela łgarstwa Newsweeka. WP.PL kłamie i dementuje w tym samym tekście

26.07.2017

Kolejne powielane kłamstwa antyrządowych gazet, które zaczynają żyć własnym życiem. Zdementowaną informację "Newsweeka" o szantażu, który na prezydenta Andrzeja Dudę miał wywierać marszałek Marek Kuchciński, najpierw powieliła Wirtualna Polska, a później "Fakt".

Michał Krzymowski z "Newsweeka" zasugerował, że Marek Kuchciński, marszałek Sejmu, zażądał od prezydenta Andrzeja Dudy zmiany decyzji i podpisania ustaw o Sadzie Najwyższym i KRS. Później miał sugerować, że daje mu godzinę na zmianę decyzji w sprawie weta.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński w poniedziałek żądał od prezydenta Andrzeja Dudy zmiany decyzji i podpisania ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS - ustalił „Newsweek”. - Jarek daje ci godzinę na zmianę decyzji – mówił Kuchciński. Ale został odprawiony z kwitkiem. Andrzej Duda oznajmił, że raz ogłoszonej decyzji nie cofnie – czytamy w "Newsweeku". Chwilę po tym tekście na Twitterze pojawiło się sprostowanie, w którym Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP, napisał, że informacje podawane przez „Newsweek” są nieprawdziwe.

Dementi nie przeszkadzało powielić informację "Newsweeka" w Wirtualnej Polsce i w "Fakcie". Kuriozalny był tekst WP.PL, która jednocześnie w tytule i nagłówku informowała, że prezydent Duda był szantażowany przez marszałków, a w ostatnim akapicie tekstu przyznawała że do szantażu jednak nie doszło. Redaktorzy powielający te kłamstwa doskonale wiedzą, że większość internautów czyta tylko tytuły i nagłówki.

Później kłamstwo gazety Tomasza Lisa powieliła Agnieszka Burzyńska w Fakcie, co również doczekało się oficjalnego dementi.

ac/wp/newsweek/

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook