Jedynie prawda jest ciekawa

Fakt powiela łgarstwa Newsweeka. WP.PL kłamie i dementuje w tym samym tekście

26.07.2017
marszduda25072017
Fakt powiela łgarstwa Newsweeka. WP.PL kłamie i dementuje w tym samym tekście

Kolejne powielane kłamstwa antyrządowych gazet, które zaczynają żyć własnym życiem. Zdementowaną informację "Newsweeka" o szantażu, który na prezydenta Andrzeja Dudę miał wywierać marszałek Marek Kuchciński, najpierw powieliła Wirtualna Polska, a później "Fakt".

Michał Krzymowski z "Newsweeka" zasugerował, że Marek Kuchciński, marszałek Sejmu, zażądał od prezydenta Andrzeja Dudy zmiany decyzji i podpisania ustaw o Sadzie Najwyższym i KRS. Później miał sugerować, że daje mu godzinę na zmianę decyzji w sprawie weta.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński w poniedziałek żądał od prezydenta Andrzeja Dudy zmiany decyzji i podpisania ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS - ustalił „Newsweek”. - Jarek daje ci godzinę na zmianę decyzji – mówił Kuchciński. Ale został odprawiony z kwitkiem. Andrzej Duda oznajmił, że raz ogłoszonej decyzji nie cofnie – czytamy w "Newsweeku". Chwilę po tym tekście na Twitterze pojawiło się sprostowanie, w którym Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP, napisał, że informacje podawane przez „Newsweek” są nieprawdziwe.

Dementi nie przeszkadzało powielić informację "Newsweeka" w Wirtualnej Polsce i w "Fakcie". Kuriozalny był tekst WP.PL, która jednocześnie w tytule i nagłówku informowała, że prezydent Duda był szantażowany przez marszałków, a w ostatnim akapicie tekstu przyznawała że do szantażu jednak nie doszło. Redaktorzy powielający te kłamstwa doskonale wiedzą, że większość internautów czyta tylko tytuły i nagłówki.

Później kłamstwo gazety Tomasza Lisa powieliła Agnieszka Burzyńska w Fakcie, co również doczekało się oficjalnego dementi.

ac/wp/newsweek/
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook