Jedynie prawda jest ciekawa


Ewa Siedlecka: Poniosło mnie

08.03.2017

Czy istnieją jeszcze jakieś granice, których "elity" liberalno-lewicowe nie przekroczyły, wiedzione nienawiścią do obozu władzy? Wydawać by się mogło, że przemysł pogardy zanotował już wszystko, a lata nagonki na Prawo i Sprawiedliwości znieczuliły nas na wszelkie bluzgi. Nic z tych rzeczy... Ewa Siedlecka przekroczyła kolejną granicę.


Dziennikarka była gościem TOK FM, gdzie razem z Danielem Passentem, Adamem Szostkiewiczem i Janem Ordyńskim dyskutowała o sytuacji w Polsce. Komentatorzy w pierwszej części programu skupili się na reformie sądownictwa. Na celowniku gości Passenta znalazł się prezydent Andrzej Duda. -Jestem zdziwiona ilekroć, ktoś próbuje serio traktować prezydenta Andrzeja Dudę, chodzi mi oto, w jaki sposób sprawuje urząd. Wydaje mi się oczywiste, że on tego urzędu nie sprawuje. Jest użytecznym narzędziem. Najpierw przyklepywał najbardziej niekonstytucyjne ustawy. Podpisywał je o godzinach, o której sobie prezes PiS zażyczył. (...) Prezydent wykazał się służalnością wobec partii rządzącej odmawiając nominowania sędziów- mówiła z pogardą Siedlecka.

Dalej nie było lepiej... -Prezydent doskonale wie, że popełnił kilka deliktów konstytucyjnych- powiedział Jan Ordyński. -Został jak to się ładnie mówi, przecwelony przez PiS- dopowiedziała Siedlecka. Nie trzeba chyba dodawać, że w studiu słowa dziennikarki nie zrobiły na nikim wrażenia...

Słowa Siedleckiej spotkały się ze zdecydowaną krytyką wielu internautów i dziennikarzy.  - Mowa nienawiści w czystej postaci, czyli Ewa Siedlecka o "przecwelonym prezydencie"- oceniła Kamila Baranowska z „Do Rzeczy”. -Właśnie przez takich ludzi spada zaufanie Polaków do dziennikarzy. Swoją drogą, jeśli wg Ewy Siedleckiej "przecwelenie", to słowo, które "się ładnie mówi", to w ciekawym środowisku się obraca - napisał Samuel Pereira z TVP Info. - Nie miałem dobrego zdania o Siedleckiej. Jej wyskoki jako dziennikarki Polityki tylko mnie w tej opinii utwierdziły – dodał Tomasz Szymborski‏ z TVP Katowice. 

Ewa Siedlecka w odpowiedzi na pytania Wirtualnemedia.pl przyznała, że jej słowa o prezydencie były niestosowne. - Niestety, poniosło mnie. Określenie „przecwelowany” jest w ogóle za mocne w debacie publicznej, a w stosunku do prezydenta - zupełnie niestosowne. Przykro mi, że go użyłam – tłumaczyła się dziennikarka.

fot.[You Tube/TVP]

pc/kk/TOK FM/Wirtualne MediaWarto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook