Jedynie prawda jest ciekawa


Kochanowska: Nie dowiedzieliśmy się dziś niczego

27.06.2013

Nie wiem, po co ta konferencja się odbyła i jakie jest jej drugie dno, bo na pewno nie informacyjne – mówi Ewa Kochanowska, wdowa po śp. Januszu Kochanowskim, po dzisiejszej konferencji prokuratury wojskowej, na której przedstawiono wyniki badań próbek pobranych na miejscu katastrofy rządowego samolotu TU 154 M.

Ewa Kochanowska, wdowa po śp. Januszu Kochanowskim uważa, iż dzisiejsza konferencja prokuratury wojskowej, na której przedstawiono wyniki badań próbek pobranych na miejscu katastrofy rządowego samolotu TU 154 M, była zupełnie bezsensowna.

Ewa Kochanowska: To, co widzę, to kompletny bezsens dzisiejszej konferencji. Otrzymaliśmy jakąś krótką konstatację, bez żadnych wyliczeń czy tabel, które moglibyśmy sprawdzić. Nie bardzo wiem, po co ta dzisiejsza konferencja się odbyła. Wyjaśnienie okoliczności śmierci mojego męża jest dla mnie najważniejszą sprawą, jestem tym bardzo zainteresowana i nie rozumiem, na jakiej podstawie prokuratorzy mogli uznać, że opinia publiczna jest tym zainteresowana bardziej niż ja.

Kontakty rodzin ofiar z prokuratorami są indywidualne, ponieważ prokuratorzy bardzo źle znoszą rodziny występujące razem. Kontakt z rodzinami jest dość niewygodny, mamy dociekliwych pełnomocników, co sprawia, że przedstawiciele prokuratury nie mogą już tak pięknie wyglądać przed kamerami. W związku z tym bardzo nie lubią się z nami spotykać. Dlatego też wybierają rozmowy indywidualne – można nas wtedy „kroić po plasterku” i szykanować każdego „według jego zasług”.

Sprawa wybuchu? To nie jest kwestią wiary. Ja jestem cały czas ciekawa wyników konkretnych badań, dowiedzenia się, co dokładnie było ich przedmiotem, jaki sprzęt został użyty do analiz, czy można przy tym sprzęcie w jakiś sposób manipulować etc. Mam ograniczone zaufanie do różnego rodzaju badań i mam do tego podstawy.

Rodziny smoleńskie są poddawane różnego rodzaju szykanom. Są rodziny oczekujące na ekshumacje, rodziny, gdzie ekshumacje przeprowadzono wbrew ich życzeniu, akta, do których nie można mieć dostępu… Prokuratorzy mają dziwny zwyczaj utajniania akt z niewiadomych przyczyn - czasem nagle nie wiadomo dlaczego niektóre dokumenty stają się tajne, czasem na dostęp do akt czekamy kilka miesięcy.

Jeżeli chodzi o dostęp do informacji, to oczywiście zawsze możemy ustawić się w długiej kolejce albo pytać pełnomocnika. Przyszłam dzisiaj na konferencję prokuratury, bo mam taki okropny charakter, że lubię sama na miejscu wszystko sprawdzić. W telewizji może zobaczyłabym tylko kawałek konferencji, może coś usłyszałabym niedokładnie, a tymczasem przyszłam, zobaczyłam i już wiem, co mam na ten temat uważać. Nie wiem, po co ta konferencja się odbyła i jakie jest jej drugie dno, bo na pewno nie informacyjne.

W celu obwieszczenia tego, co dzisiaj usłyszeliśmy, nie trzeba było zwoływać konferencji, wystarczyło wydać oświadczenie na stronach prokuratury. Jak wspominałam już wcześniej – nie dowiedzieliśmy się dzisiaj niczego nowego ani nie podano nam żadnych konkretnych danych. 


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook