Jedynie prawda jest ciekawa

„Eutanazja jest zbrodnią, a ze zbrodnią się nie dyskutuje"

18.02.2014

W Belgii parlament przyjął ustawę, która dopuszcza eutanazję dla dzieci bez dolnej granicy wieku. Prawica Rzeczypospolitej wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie.

„Ta ustawa łamie elementarne prawo, jakim jest prawo do życia. To precedens, bo na świecie nie ma drugiej takiej ustawy. Instytucje międzynarodowe, jak Rada Europy czy Unia Europejska, powinny interweniować. Obawiam się, że zachowają milczenie” - mówi Super Ekspresowi Marek Jurek

„(…) łamanie prawa do życia (czy innych norm moralno-prawnych) zawsze zaczynano pod pretekstem wyjątkowych rozwiązań dla wyjątkowych sytuacji. Potem bardzo szybko wyjątki przestawały być wyjątkami. Po drugie, żyjemy w XXI wieku, a to zobowiązuje: do tego, aby rozwój techniki wykorzystać do zmniejszania cierpień, a nie do zabijania ludzi” - dodaje Jurek.

„Umierające dzieci są z reguły otoczone miłością do ostatniego dnia swojego życia. Niech pan pójdzie na onkologię do Centrum Zdrowia Dziecka. Niedawno w takiej sytuacji żegnaliśmy brata mojej chrześniaczki, który oprócz tego, że miał piękne życie, miał piękną i pouczającą śmierć. Do końca był otoczony miłością przez bliskich. A nowe prawo to nowa kultura. Będzie się proponować małemu człowiekowi, żeby zrezygnował z życia. To niewiarygodne okrucieństwo” - mówi lider Prawicy Rzeczpospolitej. Marek Jurek nie chce nawet omawiać argumentów, które ewentualnie miałyby przemawiać za eutanazją: „Eutanazja jest zbrodnią, a ze zbrodnią się nie dyskutuje, tylko się przed nią broni ludzi”.

źródło: se.pl/run

fot. sxc.hu
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook