Jedynie prawda jest ciekawa


„Eutanazja jest zbrodnią, a ze zbrodnią się nie dyskutuje"

18.02.2014

W Belgii parlament przyjął ustawę, która dopuszcza eutanazję dla dzieci bez dolnej granicy wieku. Prawica Rzeczypospolitej wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie.

„Ta ustawa łamie elementarne prawo, jakim jest prawo do życia. To precedens, bo na świecie nie ma drugiej takiej ustawy. Instytucje międzynarodowe, jak Rada Europy czy Unia Europejska, powinny interweniować. Obawiam się, że zachowają milczenie” - mówi Super Ekspresowi Marek Jurek

„(…) łamanie prawa do życia (czy innych norm moralno-prawnych) zawsze zaczynano pod pretekstem wyjątkowych rozwiązań dla wyjątkowych sytuacji. Potem bardzo szybko wyjątki przestawały być wyjątkami. Po drugie, żyjemy w XXI wieku, a to zobowiązuje: do tego, aby rozwój techniki wykorzystać do zmniejszania cierpień, a nie do zabijania ludzi” - dodaje Jurek.

„Umierające dzieci są z reguły otoczone miłością do ostatniego dnia swojego życia. Niech pan pójdzie na onkologię do Centrum Zdrowia Dziecka. Niedawno w takiej sytuacji żegnaliśmy brata mojej chrześniaczki, który oprócz tego, że miał piękne życie, miał piękną i pouczającą śmierć. Do końca był otoczony miłością przez bliskich. A nowe prawo to nowa kultura. Będzie się proponować małemu człowiekowi, żeby zrezygnował z życia. To niewiarygodne okrucieństwo” - mówi lider Prawicy Rzeczpospolitej. Marek Jurek nie chce nawet omawiać argumentów, które ewentualnie miałyby przemawiać za eutanazją: „Eutanazja jest zbrodnią, a ze zbrodnią się nie dyskutuje, tylko się przed nią broni ludzi”.

źródło: se.pl/run

fot. sxc.hu

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook