Jedynie prawda jest ciekawa


Europejski Kaczyński, zaściankowy Tusk

05.05.2012

Niech Ukraińcy zobaczą, że w loży honorowej obok Janukowycza siedzi tylko Putin. Coś im wtedy zaświta...

Prawie cała Europa opowiada się za polityczno-sportowym bojkotem obecnych władz Ukrainy, a premier Tusk nadal przeciw. A taki był premier ładny, europejski...szkoda!

Główny nurt medialny w kłopocie i nie bardzo wie, którędy płynąć. Kłopot w tym, że to samo zdanie, co Europa, ma w sprawie Ukrainy Jarosław Kaczyński.  

Do tej pory wyznacznik był prosty – Kaczyński z założenia nie ma racji, a jeśli fakty bądź okoliczności jego racje potwierdzały, to tym gorzej dla tych faktów i okoliczności. Zwłaszcza zaś w sprawach międzynarodowych Kaczyński z definicji nie miał racji, bo był antyeuropejski i rusofobiczny. A tu proszę – Kaczyński jest europejski, Rosja nie straszy - a zaściankowy i ogarnięty rusofobią okazuje się pan premier Donald Tusk!

Ot, się porobiło...

A teraz już bez źdźbła ironii.  

Ja nie wiem, czy Julia Tymoszenko coś przeskrobała, czy nie. I powiem szczerze - mniej mnie jej ewentualna wina obchodzi, niż inny, znacznie bliższy przykład zawarcia niekorzystnej umowy gazowej z Rosją. Wiem natomiast, że państwo ukraińskie nie zapewniło pani Tymoszenko rzetelnego procesu ani humanitarnego traktowania. I według wszelkich znaków na ziemi i niebie w szykanach wobec pani Tymoszenko nie chodzi o sprawiedliwość, tylko o pognębienie i wyeliminowanie politycznego przeciwnika, liderki opozycji. Mamy do czynienia z politycznym represjami, wobec których nie tylko polityka, ale zwykła ludzka przyzwoitość nakazuje głośny sprzeciw.

Jarosław Kaczyński wraz z większością Europy tę przyzwoitość okazał, Donald Tusk – nie.
 
Trudno wręcz słychać tych bredni, ze polityczny bojkot obecnych władz (podkreślam – władz) Ukrainy zawróci tern kraj na wschód, ku Rosji. Wręcz przeciwnie – tylko silna presja polityczna i moralna może dać szansę na takie zmiany na Ukrainie, które ją zwrócą ku Europie.

Gdyby cała Europa rozsiadłą się za miesiąc wokół Janukowycza w loży honorowej stadionu kijowskiego, byłby to dla Ukraińców znak, że wszystko jest w porządku. Coś natomiast w ukraińskich głowach zaświta wtedy, gdy w loży obok Janukowycza zasiądzie tylko Putin.

Europejski Kaczyński to rozumie, zaściankowy Tusk – nie.

Pisałem, ze coś zaświta w ukraińskich głowach... ale co ja się o ukraińskie głowy martwię?Niech polskie głowy słuchają, co dziś mówi europejski Kaczyński i co mówi zaściankowy Tusk.I niech w polskich głowach też zaświta myśl wolna od propagandowego zaślepienia.

PS. Oprócz losów Julii Tymoszenko i politycznego klimatu Ukrainy, jest też inny powód do bojkotu ukraińskich mistrzostw – okrucieństwo wobec zwierząt.

Parlament Europejski zasypany został listami, że przed EURO na Ukrainie przeprowadzana była masakra bezdomnych psów, niektóre z nich były żywcem palone w specjalnie do tego celu przystosowanych krematoriach. Były w tej sprawie protesty, ja je też składałem, ale skoro władze ukraińskie drwią sobie z protestów w sprawie Tymoszenko, to co tam dla nich palone żywcem psy.

Komu to okrucieństwo nie jest obojętne, ten też ukraińskich mistrzostw fetować nie powinien.

 

Janusz Wojciechowski

[fot. PAP/R.Pietruszka]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook