Jedynie prawda jest ciekawa


Rybiński: Euroklasowe łobuzy i strategia Mareczka

10.06.2012

Mamy Europę podwójnych standardów, według których nad małymi można się znęcać, nawet należy to do dobrego tonu, ale duzi mogą wszystko.

W niektórych szkołach istnieją naganne praktyki znęcania się nad małymi i słabymi dziećmi. Grupa wyrośniętych chłopców popycha małego, plują mu do kanapki, przylepiają mu kartki z ośmieszającymi napisami na plecy, chowają tornister. Te łobuzy znęcają się tylko nad słabym i małym, bo silnego i dużego nie ruszą, boją się.

Te same standardy stosują euromatoły, czyli liderzy największych krajów strefy euro i trojka. W przypadku Grecji, Irlandii, Portugalii w zamian za pomoc finansową zażądali głębokich oszczędności, często bezsensownych bo potęgują recesję i pogarszają stan tych gospodarek. W przypadku Hiszpanii, pomoc dla hiszpańskich banków nie będzie obwarowana takimi samymi warunkami, bo…. Hiszpania jest dużym chłopcem. Mamy Europę podwójnych standardów, według których nad małymi można się znęcać, nawet należy to do dobrego tonu, ale duzi mogą wszystko.

W mojej szkole podstawowej starsi chłopcy znęcali się nad Mareczkiem, który był mały i słaby. Pewnego dnia Mareczek przyszedł do szkoły z gazrurką, zaczaił się za rogiem i walnął z całej siły największego łobuza w głowę. Już nikt nigdy nie ruszył Mareczka, bo było wiadomo, że może przywalić gazrurką.

Już niedługo mniejsze kraje strefy euro zaczną stosować strategię Mareczka. Może euroklasowe łobuzy po takim razie w czerep zrozumieją, że Europa dwóch standardów nie ma racji bytu i że trzeba zmienić swoje zachowanie. Grecja już chwyciła za gazrurkę, a Irlandia się rozgląda za łomem. Szykuje się niezła rozróba klasowa.

Krzysztof Rybiński
[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook