Jedynie prawda jest ciekawa


Euro-gorączka w mediach, Euro-gorączka mediów

07.06.2012

Jak typował wynik meczu słoń, otwarcie para-autostrady, premier odwiedzający posła własnej partii –takimi sensacjami raczą nas telewizje.

I wcale nie chodzi o tabloidy. Jedna ze stacji informacyjnych przez kilka godzin podawała wczoraj na pasku wiadomość o tym, jak typowała wynik pierwszego meczu Euro pewna słonica. W podsumowaniu dnia telewizja ta puściła również materiał o różnych preferencjach futbolowych zwierząt.

Druga stacja przygotowała przegląd prasy światowej – w którym skupiono się zwłaszcza na artykule z „Financial Times” o tym, jak wspaniale zmieniła się Polska dzięki obecnym władzom, w porównaniu do roku 2007, gdy przyznawano nam Euro. Nie podano autora artykułu, ale można było odnieść wrażenie, że jest nim Paweł Graś albo inny Tomasz Arabski.

Wieczorem wszystkie telewizje informacyjne postawiły swoich reporterów na para-autostradzie. Rozentuzjazmowani faktem oczekiwania na przejazd pierwszych aut po drodze, która nawet nie jest ekspresowa, komentowali pracę robotnika łażącego po stelażu nad jezdnią i zrywającego plastry z drogowskazów, radowali z „cudu”, którego dokonała ekipa rządowa, z tego, że są świadkami tak niezwykłego wydarzenia jak otwarcie nieukończonej drogi. Nikt nie wspominał, że niecodzienność polega na tym, że jesteśmy jedynym krajem, który oddaje do użytku wyrób autostrado podobny.

Dziś kolejny przełomowy news – premier nową autostradą pojedzie odwiedzić swojego partyjnego kolegę, posła Johna Godsona…

Nie dowiemy się o tym, co naprawdę mówiono w czasie brukselskiego wysłuchania publicznego, czy rząd rzeczywiście planuje wprowadzić podatek katastralny (na co ewidentnie wskazują dokumentu ministerstwa rozwoju regionalnego), niespecjalnie ważna jest nasza sytuacja geopolityczna z Rosją zacieśniającą współpracę z Chinami i grożącą Finlandii za zakupy wojskowe w USA. Nie słychać analiz dotyczących naszych stosunków z Litwą, której prezydent chce zamrażać relacje z Polską. O jako tako uczciwym relacjonowaniu rocznicy obalenia rządu Olszewskiego nie wspominając.

Taki to mamy tydzień.

Teraz ważniejszy jest wywiad z kucharzem polskich piłkarzy, przewodnik po strefach kibica i wspomnienia nauczycielki Wojciecha Szczęsnego. Cieszę się, że mamy Euro-gorączkę, bo sam nie mogłem doczekać się tej imprezy, ale dla głównych mediów turniej piłkarski to możliwość zupełnego zignorowania swojej roli i przez najbliższe trzy tygodnie będzie tylko gorzej.

To czas, w którym media „drugiego obiegu” – to pojęcie już nikogo nie dziwi – raz jeszcze udowodnią, że w nich siła.

Z drugiej strony może to i dobrze, że zamiast tego nieznośnego czapkowania władzy będzie przede wszystkim o futbolu? Oby nasi grali do 1 lipca – w co głęboko wierzę.

Marek Pyza

[Fot. PAP / EPA]

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook