Jedynie prawda jest ciekawa


Eugeniusz Kłopotek we "wSieci": Coś we mnie pękło!

14.07.2016

"Jestem wściekły, bo ciągle słyszałem: tego się nie da zrobić, bo budżet, tamtego się nie da, bo kryzys. A dziś się okazuje, że jednak można, że PiS to robi! I pytam: jak to jest, że my nie mogliśmy, a im wychodzi?!" - mówi Eugeniusz Kłopotek, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego w rozmowie z Anną Wojciechowską na łamach „wSieci”.

Eugeniusz Kłopotek mówi m.in. o miejscu PSL w obecnej sytuacji politycznej, a także zadaniach jakie czekają partię w przyszłości. Zauważył, że PSL w tej chwili ma marginalne znaczenie: 

"Otóż powiem wprost: na dziś my szczególnie nie jesteśmy nikomu potrzebni. Ale jestem też pewien, że będziemy potrzebni. Jeśli obierzemy na kongresie dobry kierunek, wielu się jeszcze zdziwi. Będziemy potrzebni wyborcom, a w związku z tym i przy układaniu sceny politycznej. […] znaczenie i rola PSL wzrosną dzięki postawie racjonalnej opozycji. Może nie gwałtownie, ale wzrosną". 

Poseł PSL w wywiadzie mówi także, jakie widzi zadania dla PSL: 

"Zawsze uważałem, że powinniśmy się koncentrować na trzech obszarach: dobre rolnictwo — to, o którym prezes Pawlak mówi, że potrafi skubać brukselkę. Po drugie — samorząd lokalny, bo tam zawsze byliśmy silni. Trzeci obszar to mały i średni biznes. I tu jest najgorzej. Mimo że mieliśmy swoich ministrów gospodarki, nie udało nam się przekonać tych ludzi, iż to my reprezentujemy ich interesy. I tak w to miejsce zaczęło wchodzić PiS". 

Ponadto Eugeniusz Kłopotek odnosi się także do uczestnictwa w totalnej opozycji: "Nie, nie! Ja dziękuję, ja się do niego na dzisiaj nie zapisuję i sądzę, że całe PSL w to nie wejdzie. Trzeba się zachowywać racjonalnie. Inna sprawa, co się zdarzy za dwa lata. Tego nie wiem. Może i zajdzie potrzeba zbudowania jednego frontu antypisowskiego, ale równie dobrze może i nie. […] Zresztą nie oszukujmy się, nawet bez PSL nie ma mowy o żadnej jednolitej opozycji, bo Platforma i Petru to śmiertelni wrogowie, którzy walczą o tych samych wyborców. Kukiz to, moim zdaniem, melodia Palikota i po tej kadencji zniknie. Wróci za to, jestem pewien, SLD. Dziś każdy niech się martwi o siebie. A my, jako PSL, powinniśmy popierać PiS w dobrych sprawach. Myślę, że z czasem i rządzącym przyjdzie refleksja, iż z opozycją można współpracować. Na razie Jarosław Kaczyński ma zakodowaną deklarację Schetyny, że PO będzie totalną opozycją. I ta deklaracja bardzo pomaga PiS, bo świetnie utwardza jego elektorat". 

Więcej o miejscu, jakie Eugeniusz Kłopotek widzi dla PSL w polskiej polityce we „wSieci”, w sprzedaży już od 11 lipca br., także w formie e-wydania na [http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html](http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html). 

 lw/ak 
[Fot. wSieci/Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook