Jedynie prawda jest ciekawa

Esbek o śmierci ks. Popiełuszki

09.05.2015

„Były oficer komunistycznych służb obarcza odpowiedzialnością za przywódców PRL”.

Radio Wnet zapowiada ciekawą rozmowę. 14 maja w siedzibie SDP odbędzie się spotkanie z Piotrem Wrońskim, byłym pracownikiem Służby Bezpieczeństwa, który zdecydował się napisać książkę o czasach PRL. Jak zaznacza Piotr Jegliński, założyciel wydawnictwa Editions-Spotkania, Wroński napisał powieść z kluczem o kulisach zamordowania bł. Jerzego Popiełuszki. 14 maja promocja książki "Spisek założycielski. Historia jednego morderstwa".

Jegliński w Radiu Wnet wskazał na unikatowość wydawanej książki. „To jest jeden z pierwszych utworów, gdzie autor ukazuje cynizm tego tworu jakim był PRL i dokładnie opisuje swój udział w SB. To jest rodzaj ekspiacji, który pokazuje również jak SB była inwigilowana przez sowieckie służby. Niektórzy mówią, że jest to fikcja z kluczem” - tłumaczył Piotr Jegliński.

Wydawca podkreślał, że „do rąk czytelników trafia powieść wyjątkową”. „Nie tylko dlatego, że „Spisek założycielski” jest wartką i dobrze napisaną powieścią z kluczem. I nie tylko dlatego, że opowiada o okolicznościach zamordowania przez funkcjonariuszy SB księdza Jerzego Popiełuszki. Ale dlatego, że po raz pierwszy na rynku wydawniczym, pojawia się powieść napisana przez byłego oficera komunistycznych służb specjalnych, w której autor obarcza odpowiedzialnością za tę zbrodnię najważniejszych przywódców PRL oraz dokonuje ciekawiej, oryginalniej i własnej interpretacji motywów oraz celów jakimi się kierowali wyrażając aprobatę na bestialski mord na kapelanie „Solidarności”” – pisze wydawca.

Zapowiada się ciekawa publikacja...

TK
[Fot. Youutbe.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook