Jedynie prawda jest ciekawa


Erotyczne pobicie, nieumyślne uduszenie

08.09.2013

Bratanek jednego z białostockich sędziów, oskarżony o zabójstwo, odpowiada z wolnej stopy...

1. Drugiego stycznia 2010 roku w Białymstoku, we własnym mieszkaniu, została zamordowana Marta K., aplikantka adwokacka.

Młoda kobieta została pobita, a następnie uduszona. Sprawcą zabójstwa okazał się znajomy ofiary, białostocki adwokat Maciej T. którego sąd, na wniosek prokuratora, osadził w areszcie. Wkrótce sprawa trafiła do białostockiego sądu.

Tu powstał pewien problem, bowiem oskarżony o zabójstwo mecenas T. ma bliskie związki rodzinne z białostockim sądem rodzinnym... przepraszam, z białostockim sądem apelacyjnym. Jest bowiem bratankiem jednego z wysokich rangą białostockich sędziów, jest też rodzinnie powiązany z innym sędzią, byłym prezesem białostockiego sądu.

W tej sytuacji wszyscy sędziowie białostoccy wyłączyli się od rozpatrywania sprawy i proces został przeniesiony do sądu w Lublinie, który błyskawicznie zabrał się do osądzenia sprawy oskarżonego bratanka.

2. W toku procesu pojawiła się wersja, (opieram się na publicznie dostępnej wiedzy, pochodzącej z oficjalnego stanowiska Prokuratora Generalnego, o czym dalej), że bratanek owszem zabił, ale nieumyślnie. Stało się to w miłosnym uniesieniu, bicie i duszenie miało zwiększyć siłę doznań seksualnych, może trochę we wzmocnieniu wrażeń przesadził, ale przecież nie chciał zabić dziewczyny. Najlepszy dowód, że do denatki wezwał pogotowie ratunkowe oraz wyraził żal z powodu jej nieoczekiwanej śmierci.

Sąd lubelski wzruszył się tym wyjaśnieniem do tego stopnia, że w marcu 2011 roku uchylił tymczasowe aresztowanie bratanka. Skoro pobicie i uduszenie było nieumyślne, to przetrzymywanie w areszcie byłoby aktem niesprawiedliwości i krzywdy.

Sądowi nie przeszkodziło w jego wzruszeniu, że twarz zabitej dziewczyny była jedną krwawą miazgą, połamane kości...

Bratanek sędziego jest dziś bodaj jedynym w Polsce oskarżonym o zabójstwo, odpowiadającym z wolnej stopy. Proces trwa już trzeci rok, sąd rozpatruje sprawę z wielką wnikliwością, proces musi w związku z tym trwać długo. Starannie roztrząsane są kwestie związane z seksualnością zabitej dziewczyny...

3. Rodzice ofiary zwrócili się do mnie, a ponieważ jako eurodeputowany jestem w Polsce zwykłym obywatelem, czyli nikim - zwróciłem się o interwencję do senatorów Prawa i Sprawiedliwości, a ci napisali oświadczenie do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta i zapytali wprost - czy uwolnienie mecenasa nie wynika przypadkiem z koleżeńskiej przysługi sądu lubelskiego, z uwagi na białostockie koneksje oskarżonego. I dlaczego prokuratura widzi to wszystko i nie grzmi.

Prokurator Seremet solennie zapewnił senatorów, że ich podejrzenia i obawy są całkowicie bezpodstawne. Proces mecenasa-bratanka toczy się co prawda długo, ale zgodnie z wszelkimi regułami, a rodzinne związki oskarżonego z wymiarem sprawiedliwości nie mają dla biegu sprawy żadnego znaczenia.

4. Rodzice zabitej dziewczyny trochę się denerwują, gdy w drodze na cmentarz, na grób córki, spotykają czasem spacerującego beztrosko po Białymstoku mecenasa-bratanka. Widzą w tym akt niesprawiedliwości, ale będę musiał im wytłumaczyć, że ich zdenerwowanie jest zupełnie niepotrzebne. Mamy przecież w Polsce niezawisły wymiar sprawiedliwości, mamy niezależną prokuraturę, do których nikt nie ma prawa się wtrącać i które nie kierują się żadnymi rodzinnymi czy koleżeńskimi układami. Wymiar sprawiedliwości osądzi sprawę zabójstwa ich córki bezstronnie i sprawiedliwie. Niech spokojnie sobie chodzą na ten cmentarz, palą znicze, podlewają kwiatki, a sąd na pewno wyda sprawiedliwy wyrok.

Prawdopodobnie uzna, że pobicie i uduszenie dziewczyny było nieumyślne, wtedy pewnie orzeknie karę w zawieszeniu i sprawiedliwości stanie się zadość.

5. Aż mi wstyd i głupio, że i ja przez chwilę podejrzewałem sąd lubelski o stronniczość. Pobicie może być przecież nieumyślne, a uduszenie tym bardziej.

Naprawdę, czepiam się tych sądów bez opamiętania...

6. Prokurator Seremet w odpowiedzi senatorom dodał również tradycyjną formułkę, że jako prokurator generalny generalnie nic nie może zrobić w tej sprawie, ani w żadnej innej, bo podlegli mu prokuratorzy są od niego całkowicie niezależni. Zasadę tę wprowadziła w 2009 roku koalicja PO-PSL-SLD w ramach powszechnej dekaczyzacji kraju.

Prokurator Generalny w ostatnich słowach swego listu zaznaczył też, że sprawą będzie się jednak interesował. Nie wiadomo jak, ale będzie. Pewnie gazety o tym procesie sobie poczyta, bo akt czytać mu nie wolno, byłoby to naruszanie niezależności prokuratorów.

7. Przed zaśnięciem powtórzę sobie ze dwadzieścia razy – Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej, Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej, Rzeczpospolita Polska jest demo....

PS. Zapomniałem jeszcze ważną rzecz dodać – Jarosław Kaczyński jest w błędzie, w Polsce żaden układ nie istnieje...

Janusz Wojciechowski

[FOTO: sxc.hu]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook