Jedynie prawda jest ciekawa


Emerytury z bankomatu

27.12.2013

W wywiadzie opublikowanym na łamach „Rzeczpospolitej” prezes Towarzystwa Finansowego SKOK Ewa Bereśniewicz-Kozłowska prognozuje, że w niedługim czasie w bankomatach może pojawić się biometria. Jej zdaniem takie rozwiązanie „jest dobrym sposobem przyzwyczajania do korzystania z usług bankowych tych osób, które tego wcześniej nie robiły, ponieważ to metoda zapewniająca bezpieczeństwo nawet finansowym laikom”.

Prezes TF SKOK, w wywiadzie dla dziennika analizuje rynek usług płatności w Polsce. Komentuje, jak przyszłoroczny spadek opłat interchange zmieni ten rynek. – Wydawcy i akceptanci będą dążyli do tego, by wzrosła liczba transakcji. Ci pierwsi restrukturyzują swoje produkty kartowe. Od pewnego czasu można zaobserwować zmiany w cennikach większości wydawców kart, choć nie zawsze polega to na podnoszeniu opłat. (…) – mówi Ewa Bereśniewicz-Kozłowska. - Rekompensatą dla spadku wartości interchange powinien być wzrost liczby transakcji bezgotówkowych, dlatego akceptanci zwracają uwagę na popularne w Europie tzw. mPosy, które są tańsze od tradycyjnych terminali. To może zwiększyć sieć akceptacyjną i przełożyć się na wzrost tzw. transakcyjności bezgotówkowej.

Ewa Bereśniewicz-Kozłowska odpowiada również, czy rok 2014 będzie rokiem rozwoju płatności mobilnych. – Nie zakładam, że płatności mobilne, alternatywne dla kart płatnicznych, takie jak IKO będą je zastępowały – mówi prezes TF SKOK. - Raczej będzie to nowy, odrębny rynek, działający w nowych obszarach równolegle do płatności kartowych. Spadek interchange przyspieszył rozwój płatności mobilnych, ale ta rewolucja rynkowa i tak by nastąpiła z powodu szybkiego rozwoju technologii.

Prezes TF SKOK prognozuje, jakie nowe funkcje pojawią się w bankomatach: „Rynek może pójść w kierunku wprowadzenia w nich biometrii i użycia bankomatów dla wypłat emerytur z ZUS. O tym się dużo mówi, choć na razie nic w tej materii nie zostało ustalone. Trzeba rozpocząć debatę z ZUS i niewykluczone, że rok 2014 przyniesie jakieś nowinki w tej sprawie. Nasz rynek zaczyna do tego dojrzewać. Przyniosłoby to duże oszczędności administracji państwowej. Biometria jest dobrym sposobem przyzwyczajania do korzystania z usług bankowych tych osób, które tego wcześniej nie robiły, ponieważ to metoda zapewniająca bezpieczeństwo nawet finansowym laikom”.

Ewa Bereśniewicz-Kozłowska mówi też o wynikach finansowych Towarzystwa. - Do istotnych dokonań spółki TF SKOK należy zaliczyć wzrost zysku brutto o blisko 143 proc. Po trzech kwartałach wyniósł on 12,8 mln zł. Głównymi źródłami wzrostu są: większa zyskowność działalności operacyjnej (zysk z działalności operacyjnej wzrósł z 7,2 mln zł. do 11,6 mln zł) oraz przychodów finansowych, przede wszystkim dywidendy z Towarzystwa Zarządzającego SKOK (wzrost z 4,4 mln zł do 7,1 mln zł), jak również spadek kosztów finansowych o 0,4 mln zł”.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

[fot. tfskok.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook