Jedynie prawda jest ciekawa


Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

26.02.2018
1270michalik
Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera. Dziennikarka związana kiedyś z prawicowymi mediami jest dziś jednym z najostrzejszych krytyków obecnej władzy. Ostatnio zasłynęła z, co tu dużo mówić, osobliwych opinii wygłaszanych na portalach społecznościowych. Nie inaczej było i tym razem.

Choćby nie wiem ile Jarosław Kaczyński postawił pomników, choćby nie wiem jak fałszował swój i jego życiorys i tak nic nie zmieni faktu, że żeby być bohaterem trzeba zrobić coś bohaterskiego – napisała na Twitterze, odnosząc się do planowanego pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej, jaki ma powstać w Krakowie.

Pani Michalik może nie lubić prezesa Kaczyńskiego, ale deprecjonowanie dokonań jego brata i zarzucanie mu braku bohaterstwa, najzwyczajniej w świecie świadczy o głębokiej ignorancji albo złej woli. Najlepiej wiedzą o tym Gruzini, którzy do dzisiaj wyrażają wdzięczność wobec naszego prezydenta. Gdyby nie jego bohaterstwo, niezależna Gruzja mogłaby już nie istnieć. Można śmiało powiedzieć, że tylko dzięki niezłomnej i zdecydowanej postawie Lecha Kaczyńskiego rosyjskie czołgi nie wjechały do Tblisi.

Bohaterstwem była też trafna ocena sytuacji międzynarodowej i odważne słowa kierowane pod adresem imperialnej polityki Rosji. Słowa, których żaden europejski polityk przed nim nie odważył się powiedzieć. Jedynym, który mówił to samo co Lech Kaczyński, był prezydent Czeczenii Dżochar Dudajew. Za swoją ocenę i sprzeciwienie się Rosji Dudajew poniósł najwyższą ofiarę - został zamordowany przez rosyjskie służby. Brzmi dziwnie znajomo…

PS. Za prezydentury Lecha Kaczyńskiego w Warszawie powstało Rondo im Dżochara Dudajewa.

Piotr Filipczyk

Warto poczytać

 1. tomaszewski18062018 19.06.2018

  J. Tomaszewski odpowiada K. Jandzie. Legendarny bramkarz wzywa Polaków do zrobienia tego samego!

  Krystyna Janda nie darzy przesadnym szacunkiem polskich kibiców.

 2. 1270rossijaasiuraek 14.06.2018

  Uwaga rodzice! Tak teraz młodzież kupuje narkotyki i przesyła sobie nagie zdjęcia

  Nie od dzisiaj wiadomo, że Internet, oprócz wielu niewątpliwych korzyści niesie za sobą mnóstwo zagrożeń. Przede wszystkim dla najmłodszych. Rodzice, często mimo szczerych chęci, nie są w stanie kontrolować wszystkiego, co w Sieci robią ich pociechy

 3. 1270rossijaas 14.06.2018

  Hit. Rosjanie znów malują trawę na zielono i wstawiają sztucznych kibiców

  Zachodnie sankcje są coraz dotkliwsze, rosyjska gospodarka jest w zapaści, stan życia Rosjan wyraźnie się pogarsza

 4. studenci13062018 13.06.2018

  Czego potrzebują strajkujący studenci? „Sałatek wegańskich, mleka sojowego i gier dla zabicia czasu”

  Do protestu warszawskich studentów, którzy nie zgadzają się z przygotowanym przez Jarosława Gowina projektem ustawy o uczelniach wyższych, dołączyli koledzy z Krakowa, Łodzi i Gdańska.

 5. 1270widzetas 13.06.2018

  „Kaczyński to marny przywódca, żaden mąż stanu” – polityczni przegrani oceniają prezesa PiS

  Jan Vincent Rostowski, Leszek Balcerowicz i Janusz Palikot, to postacie, które na trwałe spadły z firmamentu sceny politycznej, a ten ostatni, można to śmiało powiedzieć, przeszedł wręcz do politycznego niebytu. Nie dziwi zatem ich frustracja i niemożność pogodzenia się z tym stanem.

 6. 1270niesiooeks1206 12.06.2018

  Niesiołowski znowu w amoku nienawiści o TV Trwam: Zlikwidować tę antykatolicką sektę!

  Stefan Niesiołowski słynie z agresywnych, przepełnionych jadem i nienawiścią wypowiedzi. Znowu dał popis

 7. 1270waleknapolsacie1206 12.06.2018

  Wałęsa wspiera Jakiego! Ale Trzaskowskiego wspiera bardziej. Znowu "jest za, a nawet przeciw”

  Lech Wałęsa znowu wzniósł się na wyżyny logiki. Były prezydent, którego syn najprawdopodobniej będzie kandydatem PO na prezydenta Gdańska, postanowił zabrać głos w sprawie prezydentury Warszawy

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook