Jedynie prawda jest ciekawa


Elity III RP czczą Kulczyka

30.07.2015

Abp Gocłowski, Gomułka, Weiss, Dąbrowski... III RP płacze po śmierci biznesmena.

Elity III RP niezwykle pozytywnie wspominają zmarłego Jana Kulczyka. Na łamach "Super Expressu" odnotowujemy festiwal dobrych słów i wspomnień. Zaczyna abp Tadeusz Gocłwowski:

"Był człowiekiem minionego 25-lecia. Owszem, zrobił olbrzymią karierę finansową, ale był zarazem kimś, kto nigdy się do biznesu i finansów nie ograniczał. Bardzo pozytywnie odnosił się do wielu dzieł Kościoła, aktywnie je wspierał. (...) Znakomicie wpisał się w naszą epokę, w Polskę dźwigającą się z bólu niemożności, z Polski komunistycznej ku normalnemu życiu Rzeczpospolitej". 

Gomułka Stanisław podkreśla zaś talenty organizacyjne...

"Jan Kulczyk miał wybitny talent w wyszukiwaniu ofert inwestycyjnych o niskim ryzyku. Ryszard Krauze poniósł porażkę dlatego, że nie miał talentu Kulczyka, który

wprawdzie majątkiem w wysokości 4 mld dolarów nie należał do światowej czołówki, ale w Europie Środkowej był niekwestionowanym liderem". 

Sporo dobrego o Kulczyku mówi też Szewach Weiss, który przekonuje, że bez biznesmena nie byłoby Muzeum Historii Żydów Polskich. "Jego pomoc była naprawdę niesamowita. MHŻP ma kilku rodziców, ale wśród prywatnych darczyńców rodziców jest dwóch. Pierwszy to polski Żyd mieszkający w Kalifornii, Tadeusz Taube. Drugi to Jan Kulczyk" - czytamy. 

Mianem "wielkiego patrioty" określa Kulczyka Waldemar Dąbrowski, były minister kultury, a prywatnie przyjaciel zmarłego biznesmena. "Jeżeli powiem, że był wspaniałym, niezwykłym człowiekiem, to te słowa, te przymiotniki nie będą wyczerpywały tego, kim był naprawdę" - zaznacza.

LL, se.pl


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook