Jedynie prawda jest ciekawa


Elbanowski: Orędzie prezydenta podniosło na duchu

24.08.2015

"Temat sześciolatków jest najbardziej poruszającym opinię publiczną ze wszystkich proponowanych dotąd pytań referendalnych”.

Tomasz Elbanowski w wywiadzie dla „Naszego Dziennika”  odniósł się do decyzji prezydenta Andrzeja Dudy, dzięki której w referendum padnie pytanie m.in. o sześciolatków.

Jak zaznaczył Elbanowski, podpisy milionów obywateli nie poszły jednak na marne.  Przypomnijmy: Sejm dwa lata temu odrzucił wniosek.  Bronisław Komorowski otrzymał w lipcu wniosek o dopisanie tego pytania, ale przecież tego nie uczynił. „Tymczasem sondaże mówią, iż temat sześciolatków jest najbardziej poruszającym opinię publiczną ze wszystkich proponowanych dotąd pytań referendalnych”- czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Elbanowski zaznaczył, że Andrzej Duda jest prezydentem, który szanuje obywateli i ich inicjatywy. Podkreślił, że czwartkowe orędzie prezydenta podniosło społeczeństwo na duchu. Dodał, że jeszcze jest kwestia dzieci urodzonych w 2009r. którym referendum nie pomoże. „Myślę, że świadomość, niedługiego odwołania reformy, może im dodać otuchy, żeby zawalczyć o odroczenie tym dzieciom obowiązku szkolnego”- przyznaje Elbanowski.

W wywiadzie odniósł się do kwestii, co się stanie, jeśli Senat nie zgodzi się na październikowe referendum a także do postulatu Ewy Kopacz o dodaniu pytania choćby o in vitro.Podkreślił, że jeśli PO może przekroczyć granice wstydu, ale wtedy chyba jeszcze bardziej utracą zaufanie obywateli.

Elbanowski z „Naszym Dziennikiem” mówi, że „od września w pierwszych klasach znajdzie się 650 tys. dzieci zamiast 350 tys.” Negatywne skutki poniosą same dzieci, szczególnie w przyszłości. Rozwiązaniem jest odroczenie. „Fundacja Rzecznika Praw Rodziców prowadzi infolinię odraczania, poprzez którą specjaliści pomagają i instruują rodziców, gdzie trzeba się zgłosić”- informuje Elbanowski.

Nasz Dziennik/es

fot. wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook