Jedynie prawda jest ciekawa


Elbanowski: Orędzie prezydenta podniosło na duchu

24.08.2015

"Temat sześciolatków jest najbardziej poruszającym opinię publiczną ze wszystkich proponowanych dotąd pytań referendalnych”.

Tomasz Elbanowski w wywiadzie dla „Naszego Dziennika”  odniósł się do decyzji prezydenta Andrzeja Dudy, dzięki której w referendum padnie pytanie m.in. o sześciolatków.

Jak zaznaczył Elbanowski, podpisy milionów obywateli nie poszły jednak na marne.  Przypomnijmy: Sejm dwa lata temu odrzucił wniosek.  Bronisław Komorowski otrzymał w lipcu wniosek o dopisanie tego pytania, ale przecież tego nie uczynił. „Tymczasem sondaże mówią, iż temat sześciolatków jest najbardziej poruszającym opinię publiczną ze wszystkich proponowanych dotąd pytań referendalnych”- czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Elbanowski zaznaczył, że Andrzej Duda jest prezydentem, który szanuje obywateli i ich inicjatywy. Podkreślił, że czwartkowe orędzie prezydenta podniosło społeczeństwo na duchu. Dodał, że jeszcze jest kwestia dzieci urodzonych w 2009r. którym referendum nie pomoże. „Myślę, że świadomość, niedługiego odwołania reformy, może im dodać otuchy, żeby zawalczyć o odroczenie tym dzieciom obowiązku szkolnego”- przyznaje Elbanowski.

W wywiadzie odniósł się do kwestii, co się stanie, jeśli Senat nie zgodzi się na październikowe referendum a także do postulatu Ewy Kopacz o dodaniu pytania choćby o in vitro.Podkreślił, że jeśli PO może przekroczyć granice wstydu, ale wtedy chyba jeszcze bardziej utracą zaufanie obywateli.

Elbanowski z „Naszym Dziennikiem” mówi, że „od września w pierwszych klasach znajdzie się 650 tys. dzieci zamiast 350 tys.” Negatywne skutki poniosą same dzieci, szczególnie w przyszłości. Rozwiązaniem jest odroczenie. „Fundacja Rzecznika Praw Rodziców prowadzi infolinię odraczania, poprzez którą specjaliści pomagają i instruują rodziców, gdzie trzeba się zgłosić”- informuje Elbanowski.

Nasz Dziennik/es

fot. wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook