Jedynie prawda jest ciekawa


Elbanowska: Rząd w tej chwili pokazał nam drzwi

05.03.2015

"To często walka z wiatrakami, ale warto ją podjąć. W poradniach będą naciski polityczne, spotkacie się z problemami, ale nie poddawajcie się."

Sejm odrzucił projekt Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców dotyczący obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Posłowie wyrzucili do kosza projekt podpisany przez 300 tysięcy osób. Jak dalej walczyć mają rodzice tłumaczy Katarzyna Elbanowska w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

„Mam tylko apel do wszystkich rodziców: gorąco apeluję do tych, którzy mają dzieci z rocznika 2009 - odraczajcie swoje sześciolatki! To często walka z wiatrakami, ale warto ją podjąć. W poradniach będą naciski polityczne, spotkacie się z problemami, ale nie poddawajcie się. Nie wysyłajcie swoich sześcioletnich dzieci na nierówną walkę z siedmiolatkami.”

- mówi w rozmowie z Marcinem Fijołekim Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców.

Elbanowska radzi jak mają postępować rodzice po odrzuceniu przez Sejm inicjatywy rodziców. Mówi też jak mają działać rodzice pięciolatków.

„Odraczajcie swoje pięcioletnie dzieci do końca roku - walczcie o nie. Nikt wam nie pomoże, jesteście pozostawieni jako rodzice i jako obywatele sami sobie. Rząd w tej chwili - mimo obietnic pani premier, że będzie wychodziła do zwykłych ludzi - pokazał nam dzisiaj drzwi."

Stowarzyszenie Katarzyny Elbanowskiej nie kończy swojej walki o prawa rodziców i przyszłość dzieci.

„Na stronie rzecznikrodzicow.pl codziennie aktualizujemy informacje odnośnie odraczania, prostujemy przekłamania, wyjaśniamy procedury i mówimy o prawach, jakie przysługują rodzicom. Na pewno będziecie słyszeli w swoich samorządach różne manipulacje i sprzeczne informacje - zajrzyjcie do naszego poradnika.”

mly/wPolityce.pl

fot. PAP/Jacek Turczyk

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook