Jedynie prawda jest ciekawa

Elbanowska: Rząd w tej chwili pokazał nam drzwi

05.03.2015

"To często walka z wiatrakami, ale warto ją podjąć. W poradniach będą naciski polityczne, spotkacie się z problemami, ale nie poddawajcie się."

Sejm odrzucił projekt Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców dotyczący obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Posłowie wyrzucili do kosza projekt podpisany przez 300 tysięcy osób. Jak dalej walczyć mają rodzice tłumaczy Katarzyna Elbanowska w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

„Mam tylko apel do wszystkich rodziców: gorąco apeluję do tych, którzy mają dzieci z rocznika 2009 - odraczajcie swoje sześciolatki! To często walka z wiatrakami, ale warto ją podjąć. W poradniach będą naciski polityczne, spotkacie się z problemami, ale nie poddawajcie się. Nie wysyłajcie swoich sześcioletnich dzieci na nierówną walkę z siedmiolatkami.”

- mówi w rozmowie z Marcinem Fijołekim Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców.

Elbanowska radzi jak mają postępować rodzice po odrzuceniu przez Sejm inicjatywy rodziców. Mówi też jak mają działać rodzice pięciolatków.

„Odraczajcie swoje pięcioletnie dzieci do końca roku - walczcie o nie. Nikt wam nie pomoże, jesteście pozostawieni jako rodzice i jako obywatele sami sobie. Rząd w tej chwili - mimo obietnic pani premier, że będzie wychodziła do zwykłych ludzi - pokazał nam dzisiaj drzwi."

Stowarzyszenie Katarzyny Elbanowskiej nie kończy swojej walki o prawa rodziców i przyszłość dzieci.

„Na stronie rzecznikrodzicow.pl codziennie aktualizujemy informacje odnośnie odraczania, prostujemy przekłamania, wyjaśniamy procedury i mówimy o prawach, jakie przysługują rodzicom. Na pewno będziecie słyszeli w swoich samorządach różne manipulacje i sprzeczne informacje - zajrzyjcie do naszego poradnika.”

mly/wPolityce.pl

fot. PAP/Jacek Turczyk

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook