Jedynie prawda jest ciekawa

Ekspert Platformy o J. Kaczyńskim: „Z całego serca życzę temu łajdakowi jak najszybszej śmierci”

28.07.2017

- Z całego serca życzę temu łajdakowi jak najszybszej śmierci - ten głupi gnój niszczy naszą Ojczyznę - napisał na Twitterze Michał Setlak, były członek komisji Macieja Laska. Wpis "niezależnego" eksperta ds. lotnictwa dotyczył Jarosława Kaczyńskiego.

W emitowanym na antenie Polsatu programie Kamila Durczoka „Brutalna prawda” wystąpiła Elżbieta Jakubiak, b. szefowa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Fragmenty jej wypowiedzi Durczok cytował później Twitterze:

Ten wpis redaktora Polsatu skomentował Michał Setlak, ekspert lotniczy i były członek komisji z zespołu Macieja Laska, który napisał: - Z całego serca życzę temu łajdakowi jak najszybszej śmierci - ten głupi gnój niszczy naszą Ojczyznę.

Szokujący i haniebny wpis Setlaka skomentowali dziennikarze, m. in. Michał Wójcik z „Faktu””:

Internauci błyskawicznie przypomnieli również niedawny wpis Borysa Budki, który apelował na Twitterze, żeby „język nienawiści zastąpić rzetelną i merytoryczną debatą”. Nie pozwólmy, by zdarzyła się znowu tragedia – pisał Budka. Wpis polityka PO był komentarzem do sytuacji, do której doszło w opolskim biurze posła Tomasza Kostusia, do którego wtargnął napastnik, który groził, że zabije byłego ministra sprawiedliwości. Czy Budka w podobnych słowach odniesie się do wpisu Macieja Setlaka?

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook