Jedynie prawda jest ciekawa


Ekspansywny dyktat mniejszości seksualnych

29.07.2012

Wolność przekonań mniejszości zaczyna się przeradzać w światopoglądowy dyktat. Najwyraźniej widać to w krajach skandynawskich. Szwedzcy nauczyciele ukarali ucznia oceną niedostateczną z biologii za nazwanie homoseksualizmu "nienormalnym".

Uczeń ósmej klasy szkoły w Nynäshamn koło Sztokholmu otrzymał na świadectwie ocenę niedostateczną z biologii, ponieważ uznał homoseksualizm za nienormalny. Jego nauczyciel, uzasadniając swoją decyzję, wyjaśnił, że program nauczania akcentuje szacunek dla innych orientacji seksualnych, a poglądy ucznia nie realizują jego podstawowego celu. Oburzeni rodzice odwołali się do komisji szkolnej, informując ją, że nie zostali nawet uprzedzeni o decyzji nauczyciela. Rada wprawdzie uznała, że taka informacja im się należała, jednak nie wyciągnęła od nauczyciela żadnych konsekwencji.

Cała sytuacja wywoła na szwedzkich portalach społecznościowych potężną dyskusję nt. braku wolności słowa. Zdaniem jej uczestników, swoboda wypowiedzi została w Szwecji zastąpiona dyktatem politycznej poprawności, a szkoły zamiast uczyć niezależnego myślenia stają się ośrodkami indoktrynacji ideologicznej.

Przykład Szwecji powinien dać nam wiele do myślenia i jeszcze raz przemyśleć konsekwencje wprowadzenia przygotowywanej już do podpisu premiera Tuska Konwencji Rady Europy ws. zapobiegania przemocy wobec kobiet. Dokument forsowany jest silnie przez środowiska mniejszościowe i części polityków Platformy Obywatelskiej oraz Ruchu Palikota. Aktywne wsparcie w podjęciu decyzji dały premierowi feministki z Kongresu Kobiet. Za podpisaniem projektu opowiada się także pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, która niejednokrotnie błyszczała już pomysłami mającymi na celu uprzywilejowanie mniejszości seksualnych. Zimą tego roku wystąpiła na przykład z projektem wprowadzenia odpowiedzialności karnej za tzw. mowę nienawiści wymierzoną w gejów, lesbijki i osoby transseksualne. Miałyby grozić za to nawet 2 lata więzienia.

O niebezpiecznych skutkach przyjęcia przez Polskę Konwencji ws. przemocy mówią nieustannie liczne środowiska obywatelskie i prawicowe. Dokument skrytykowało m.in. Prezydium Episkopatu Polski. Według biskupów dokument w definicji płci pomija naturalne różnice biologiczne pomiędzy kobietą i mężczyzną, niepokój hierarchów wzbudził też "obowiązek edukacji i promowania m.in. "niestereotypowych ról płci', a więc homoseksualizmu i transseksualizmu".

Konwencja wprowadza obowiązek walki z tradycją i dorobkiem cywilizacyjnym: "Strony stosują konieczne środki, aby promować zmiany w społecznych i kulturowych wzorach zachowań kobiet i mężczyzn, w celu wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji i wszelkich innych praktyk opartych na pojęciu niższości kobiet lub na stereotypowych rolach kobiet i mężczyzn" - czytamy w Art. 12.1.

Wprowadzenie prawa, które zwalczać będzie tradycyjny model rodziny, jako z założenia patologiczny, bo rodzący przemoc na mocy patriarchatu, prowadzi nas prostą drogą do powielania wzorców szwedzkich. Wolność słowa i poglądów nie może być jednoznaczna z dyktatem mniejszości. Wdrożeniu Konwencji można jeszcze zapobiec. Konsultacje trwają do końca sierpnia br.

Marzena Nykiel
[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook