Jedynie prawda jest ciekawa


Ekipa Tuska niewiele zrobiła

11.10.2011

„Platforma Obywatelska nie będzie miała teraz wytłumaczenia, że nie mogła wywiązać się z obietnic danych Narodowi w 2007 roku, „ bo straciła władzę”. Mają- z PSL-em – większość. Mają swojego Prezydenta. Mają wszystko” – mówi portalowi Stefczyk.info Paweł Kukiz.

Znany muzyk zaznacza, że PO i PSL „będą rządzić drugą kadencję”. W sumie osiem lat, pod warunkiem, że ich zaniechania nie doprowadzą wcześniej do masowej kontestacji rzeczywistości. Nowemu rządowi dla dobra Polski życzę powodzenia. Ale - po wcześniejszych czterech latach ich władzy - daleko mi do pełnego optymizmu – tłumaczy nasz rozmówca.

Paweł Kukiz żałuje, że „PiS przegrał tak znacząco”. Nie miałem jednak wątpliwości, że to PO wygra. PiS nie chciał - zdaje się - zwyciężyć. Odnoszę takie wrażenie, obserwując sposób prowadzenia kampanii wyborczej. Ta partia mogła uzyskać znacznie lepszy wynik. W ich zasięgu było zdobycie poparcia o dwa-trzy procenty mniejszego niż PO – mówi Kukiz. Zaznacza, że „obecna różnica jest zbyt duża i kontestatorów linii PO nie nastraja optymistycznie”.

Rozmówca portalu Stefczyk.info uważa, że ekipa Donalda Tuska niewiele zrobiła w ostatnich latach w kwestiach zapowiadanych zmian ustrojowych. Żyjemy w archaicznym systemie. Ordynacja proporcjonalna, poseł lojalny jest nie wobec wyborcy a partyjnego wodza – tłumaczy Kukiz. Zaznacza, że „kontestuje sposób działania rządu w wielu obszarach, ale jeśli chodzi o sprawy ustrojowe ma do największy żal”. Bezpieczeństwo Państwa - na łopatkach. Policja w rękach esbecji. Do Afganistanu wysyłamy mięso armatnie, bo brak pieniędzy na szkolenie żołnierzy, a sam system szkolenia tworzył psychiatra – mówi muzyk portalowi Stefczyk.info.

Nasz rozmówca przyznaje, że smutne są wyniki wyborów do Senatu. Wyborcy głosowali, posługując się kluczem partyjnym. Oni nie patrzyli na człowieka, ale partyjny szyld. To wynik zaniedbań władzy. PO nie zrobiła niczego, by wyedukować Naród w kwestii różnorodności ordynacji . Ludzie nie mają pojęcia, na jakich zasadach głosują – mówi Paweł Kukiz.

I jeszcze jedno – przeraża wynik Palikota. Przeraża ta „nowa lewica”, która odniosła sukces, dzięki „żołądkowej –gorzkiej”. Na zdrowie ! – kwituje Paweł Kukiz w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

saż

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook