Jedynie prawda jest ciekawa


Ekipa Tuska niewiele zrobiła

11.10.2011

„Platforma Obywatelska nie będzie miała teraz wytłumaczenia, że nie mogła wywiązać się z obietnic danych Narodowi w 2007 roku, „ bo straciła władzę”. Mają- z PSL-em – większość. Mają swojego Prezydenta. Mają wszystko” – mówi portalowi Stefczyk.info Paweł Kukiz.

Znany muzyk zaznacza, że PO i PSL „będą rządzić drugą kadencję”. W sumie osiem lat, pod warunkiem, że ich zaniechania nie doprowadzą wcześniej do masowej kontestacji rzeczywistości. Nowemu rządowi dla dobra Polski życzę powodzenia. Ale - po wcześniejszych czterech latach ich władzy - daleko mi do pełnego optymizmu – tłumaczy nasz rozmówca.

Paweł Kukiz żałuje, że „PiS przegrał tak znacząco”. Nie miałem jednak wątpliwości, że to PO wygra. PiS nie chciał - zdaje się - zwyciężyć. Odnoszę takie wrażenie, obserwując sposób prowadzenia kampanii wyborczej. Ta partia mogła uzyskać znacznie lepszy wynik. W ich zasięgu było zdobycie poparcia o dwa-trzy procenty mniejszego niż PO – mówi Kukiz. Zaznacza, że „obecna różnica jest zbyt duża i kontestatorów linii PO nie nastraja optymistycznie”.

Rozmówca portalu Stefczyk.info uważa, że ekipa Donalda Tuska niewiele zrobiła w ostatnich latach w kwestiach zapowiadanych zmian ustrojowych. Żyjemy w archaicznym systemie. Ordynacja proporcjonalna, poseł lojalny jest nie wobec wyborcy a partyjnego wodza – tłumaczy Kukiz. Zaznacza, że „kontestuje sposób działania rządu w wielu obszarach, ale jeśli chodzi o sprawy ustrojowe ma do największy żal”. Bezpieczeństwo Państwa - na łopatkach. Policja w rękach esbecji. Do Afganistanu wysyłamy mięso armatnie, bo brak pieniędzy na szkolenie żołnierzy, a sam system szkolenia tworzył psychiatra – mówi muzyk portalowi Stefczyk.info.

Nasz rozmówca przyznaje, że smutne są wyniki wyborów do Senatu. Wyborcy głosowali, posługując się kluczem partyjnym. Oni nie patrzyli na człowieka, ale partyjny szyld. To wynik zaniedbań władzy. PO nie zrobiła niczego, by wyedukować Naród w kwestii różnorodności ordynacji . Ludzie nie mają pojęcia, na jakich zasadach głosują – mówi Paweł Kukiz.

I jeszcze jedno – przeraża wynik Palikota. Przeraża ta „nowa lewica”, która odniosła sukces, dzięki „żołądkowej –gorzkiej”. Na zdrowie ! – kwituje Paweł Kukiz w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

saż

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook