Jedynie prawda jest ciekawa

Ekipa Tuska niewiele zrobiła

11.10.2011

„Platforma Obywatelska nie będzie miała teraz wytłumaczenia, że nie mogła wywiązać się z obietnic danych Narodowi w 2007 roku, „ bo straciła władzę”. Mają- z PSL-em – większość. Mają swojego Prezydenta. Mają wszystko” – mówi portalowi Stefczyk.info Paweł Kukiz.

Znany muzyk zaznacza, że PO i PSL „będą rządzić drugą kadencję”. W sumie osiem lat, pod warunkiem, że ich zaniechania nie doprowadzą wcześniej do masowej kontestacji rzeczywistości. Nowemu rządowi dla dobra Polski życzę powodzenia. Ale - po wcześniejszych czterech latach ich władzy - daleko mi do pełnego optymizmu – tłumaczy nasz rozmówca.

Paweł Kukiz żałuje, że „PiS przegrał tak znacząco”. Nie miałem jednak wątpliwości, że to PO wygra. PiS nie chciał - zdaje się - zwyciężyć. Odnoszę takie wrażenie, obserwując sposób prowadzenia kampanii wyborczej. Ta partia mogła uzyskać znacznie lepszy wynik. W ich zasięgu było zdobycie poparcia o dwa-trzy procenty mniejszego niż PO – mówi Kukiz. Zaznacza, że „obecna różnica jest zbyt duża i kontestatorów linii PO nie nastraja optymistycznie”.

Rozmówca portalu Stefczyk.info uważa, że ekipa Donalda Tuska niewiele zrobiła w ostatnich latach w kwestiach zapowiadanych zmian ustrojowych. Żyjemy w archaicznym systemie. Ordynacja proporcjonalna, poseł lojalny jest nie wobec wyborcy a partyjnego wodza – tłumaczy Kukiz. Zaznacza, że „kontestuje sposób działania rządu w wielu obszarach, ale jeśli chodzi o sprawy ustrojowe ma do największy żal”. Bezpieczeństwo Państwa - na łopatkach. Policja w rękach esbecji. Do Afganistanu wysyłamy mięso armatnie, bo brak pieniędzy na szkolenie żołnierzy, a sam system szkolenia tworzył psychiatra – mówi muzyk portalowi Stefczyk.info.

Nasz rozmówca przyznaje, że smutne są wyniki wyborów do Senatu. Wyborcy głosowali, posługując się kluczem partyjnym. Oni nie patrzyli na człowieka, ale partyjny szyld. To wynik zaniedbań władzy. PO nie zrobiła niczego, by wyedukować Naród w kwestii różnorodności ordynacji . Ludzie nie mają pojęcia, na jakich zasadach głosują – mówi Paweł Kukiz.

I jeszcze jedno – przeraża wynik Palikota. Przeraża ta „nowa lewica”, która odniosła sukces, dzięki „żołądkowej –gorzkiej”. Na zdrowie ! – kwituje Paweł Kukiz w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

saż

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook