Jedynie prawda jest ciekawa


Ekipa partaczy wzięła się za rządzenie

24.04.2012

Już ponad 1600 dni Polską rządzi ekipa Donalda Tuska. Platforma od zawsze kreowała się na partię ekspertów, ludzi doskonale przygotowanych merytorycznie, najlepszych na rynku. Błękitne koszule, modne krawaty, drogie garnitury miały dodatkowo podkreślać profesjonalizm ludzi PO.

Dziś coraz częściej spod tego propagandowego, upudrowanego wizerunku wyłania się prawdziwa twarz tej ekipy. Spadają kolejne maski i możemy zobaczyć prawdziwe oblicze rządzących. Jest to twarz nieudaczników, partaczy. To nie są eksperci, ale nominaci partyjni, którzy swoje stanowiska zawdzięczają kolegom. Kolesiostwo kwitnie w najlepsze. Na naszych oczach padł mit, że Platforma to partia mająca świetnie przygotowane kadry. To typowa partia władzy, gdzie przynależność partyjna lub znajomość z kimś ważnym wystarczy do zdobycia intratnej posady. Jedyne podobieństwo do fachowców z rynku to wysokie pensje i premie jakie wielu z tych „fachowców” zagwarantowało sobie w umowach.

By zobaczyć jak sprawnie i fachowo rządzą ci eksperci wystarczy przejrzeć tylko dzisiejszą prasę. Gazeta Wyborcza na pierwszej stronie alarmuje, że Komisja Europejska zamroziła wpłatę pieniędzy na stworzenie polskiej e-administracji. Chodzi o niebagatelną kwotę 3,7 miliarda złotych. To w znacznej mierze efekt bałaganu przy realizowaniu wielkich projektów informatyzacji administracji oraz gigantycznej korupcji. Kto na tym straci? Przede wszystkim wszyscy Polacy, bo zamiast załatwiania wielu spraw przez internet, nadal będą skazani na wypełnianie wielu papierków i marnotrawienie czasu w urzędach.

Inna gazeta - Dziennik Gazeta Prawna, też na pierwszej stronie podaje informację, że siedem miesięcy po remoncie popękał łącznik z autostradą A2 przy granicy z Niemcami. Remont kilometrowego odcinka kosztował polskiego podatnika prawie siedemnaście milionów złotych. Teraz trzeba go będzie znowu naprawiać. Jeśli dodamy do tego kompletną klapę z budową autostrad to zasadne jest pytanie za co ci „fachowcy” biorą gigantyczne pieniądze. Autostrady miały być gotowe przed Euro 2012. Tak w expose obiecał Donald Tusk. Już wiadomo, że czeka nas wstyd i obciach przed setkami tysięcy gości z zagranicy. Czy tak ma wyglądać budowanie dobrego wizerunku Polski i Polaków? A przecież Donald Tusk i jego ekipa są bardzo wrażliwi na to, co o Polsce napisze zagraniczna prasa.

Superexpress informuje, że od 1 maja zdrożeją kolejne leki. Chaos i bałagan w służbie zdrowia, skandal związany z listą leków refundowanych powinien skutkować wieloma dymisjami. Tymczasem odpowiedzialni za ten stan rzeczy mają się świetnie. Poprzednia minister zdrowia Ewa Kopacz decyzją Donalda Tuska została awansowana na funkcję marszałka sejmu. Jest to zaskakujące, bo przecież bałagan związany z lekami zagrażał i nadal zagraża zdrowiu, a nawet życiu ludzkiemu.

Na koniec dziennika Fakt i informacja, że nowy prezes PKP zarabia 59 tysięcy miesięcznie i ma prawo do rocznej premii, która może wynieść nawet 360 tysięcy złotych. Jego zastępcy zarabiają „zaledwie” 40 tysięcy miesięcznie. W tym czasie firma, która zarządzają kojarzy się Polakom z notorycznymi spóźnieniami pociągów, a także coraz częstszymi wypadkami. Na polskich kolejach jest dziś gorzej niż przed II wojną.

Szefowie PKP i wielu innych spółek , pochodzący z nadania politycznego obecnej ekipy rządowej mogą sobie zaśpiewać: dał nam przykład Rafał Kapler jak zarabiać mamy. Swoją drogą ciekawe jak skończyła się historia z gigantycznymi odprawami i premiami dla pana Kaplera? Czy ktoś oto spyta minister Muchę?

To tylko przykłady z dzisiaj. Nie są one pełnym obrazem rządów „fachowców” z PO. No bo nie da się pominąć najwyższego od kilku lat bezrobocia. Już ponad 2 miliony osób jest bez pracy. Z tej liczby milion to osoby, które nie ukończyły 34 lat.

Nie można zapomnieć o podwyżce podatku VAT, o zmuszaniu Polaków do dłuższej pracy, o szalejącej drożyźnie, o kryzysie finansów publicznych, o zapaści w służbie zdrowia, o braku pracy dla młodych ludzi i ich emigracji za chlebem. Tak wygląda życie na „zielonej wyspie”. Jak się patrzy na tę ekipę partaczy to na usta cisną się słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”.

Marcin Mastalerek

[fot.sxc.hu]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook