Jedynie prawda jest ciekawa


Dzikowski tłumaczy skompromitowanego działacza

02.04.2014

Rozmowa z posłem PO, Waldy Dzikowskim.

Stefczyk.info: Szefem sztabu wyborczego na Dolnym Śląsku został Michał Jaros, działacz PO, którego nazwisko padało często przy okazji afery taśmowej. W pana ocenie Jaros to dobry człowiek do kierowania regionalną kampanią?

Waldy Dzikowski, poseł PO: Jestem z Wielkopolski, ale jestem z Michałem Jarosem w jednym klubie i jednej partii, którą szanujemy i lubimy. Ona nazywa się Platforma Obywatelska. Uważam Jarosa za inteligentnego, młodego, sprawnego człowieka. Tak naprawdę prokuratura umorzyła sprawę.

I to załatwia sprawę?

Powiedzmy, że on za dużo gdzieś tam powiedział. Ale nie było w tym żadnego przestępstwa. A sądzę, że czasami w kuluarach, niestety, niestety, toczą się takie rozmowy. I to nie tylko w Polsce. Jeśli ktoś okazał się niewinny, ale powiedział dwa zdania za dużo... proszę zobaczyć ile za dużo mówi się oficjalnie, w Sejmie, z trybuny sejmowej.

Tam padają słowa podobne do tych z afery taśmowej?

Tam też padają słowa żenujące i kłopotliwe. I politycy chcą o nich jak najszybciej zapomnieć. W związku z tym sądzę, że Michał Jaros to dobry człowiek na właściwym miejscu. Dolny Śląsk ma szansę zrobienia dobrego wyniku pod jego sprawną głową.

Co zatem z zapowiedziami premiera Donalda Tuska, który mówił, że osoby zaangażowane w aferę taśmową poniosą odpowiedzialność?

Przecież Jaros dostał koleżeńską karę od sądu koleżeńskiego, czyli tzw. upomnienie, naganę. On powiedział dwa słowa za dużo. Połowa polityków musiałaby zrezygnować z mandatów, jeśli mówimy w tych kategoriach. Nie, Michał Jaros nie zrobił niczego tak strasznego czy karygodnego, by mówiąc kolokwialnie go „kasować”.

Czy wyobraża pan sobie powrót Jacka Protasiewicza do życia politycznego na eksponowanym stanowisku?

Lubię Jacka do dziś, choć nie zazdroszczę mu sytuacji. Poniosły nerwy... Szkoda, że jego konferencja prasowa nie skończyła się na jednym zdaniu: „przepraszam, poniosło mnie, potraktowano mnie źle, ale mimo wszystko powinienem być bardziej ostrożny i trzymać na wodzy nerwy. Wybaczcie, przepraszam”.

To by załatwiło sprawę?

Gdyby tak było nie byłoby sprawy.

Jednak było inaczej.

Trochę było śmiesznie na konferencji. Gdyby jednak Jacek powiedział to, co przytoczyłem wcześniej, zapewne nie pytałby mnie pan o tę sprawę. Każdy ma nerwy, może zostać sprowokowany. Najważniejsza jest potem reakcja na akcję. Tu nie wyszło najlepiej.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Waldydzikowski.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook