Jedynie prawda jest ciekawa

Dzikowski tłumaczy skompromitowanego działacza

02.04.2014

Rozmowa z posłem PO, Waldy Dzikowskim.

Stefczyk.info: Szefem sztabu wyborczego na Dolnym Śląsku został Michał Jaros, działacz PO, którego nazwisko padało często przy okazji afery taśmowej. W pana ocenie Jaros to dobry człowiek do kierowania regionalną kampanią?

Waldy Dzikowski, poseł PO: Jestem z Wielkopolski, ale jestem z Michałem Jarosem w jednym klubie i jednej partii, którą szanujemy i lubimy. Ona nazywa się Platforma Obywatelska. Uważam Jarosa za inteligentnego, młodego, sprawnego człowieka. Tak naprawdę prokuratura umorzyła sprawę.

I to załatwia sprawę?

Powiedzmy, że on za dużo gdzieś tam powiedział. Ale nie było w tym żadnego przestępstwa. A sądzę, że czasami w kuluarach, niestety, niestety, toczą się takie rozmowy. I to nie tylko w Polsce. Jeśli ktoś okazał się niewinny, ale powiedział dwa zdania za dużo... proszę zobaczyć ile za dużo mówi się oficjalnie, w Sejmie, z trybuny sejmowej.

Tam padają słowa podobne do tych z afery taśmowej?

Tam też padają słowa żenujące i kłopotliwe. I politycy chcą o nich jak najszybciej zapomnieć. W związku z tym sądzę, że Michał Jaros to dobry człowiek na właściwym miejscu. Dolny Śląsk ma szansę zrobienia dobrego wyniku pod jego sprawną głową.

Co zatem z zapowiedziami premiera Donalda Tuska, który mówił, że osoby zaangażowane w aferę taśmową poniosą odpowiedzialność?

Przecież Jaros dostał koleżeńską karę od sądu koleżeńskiego, czyli tzw. upomnienie, naganę. On powiedział dwa słowa za dużo. Połowa polityków musiałaby zrezygnować z mandatów, jeśli mówimy w tych kategoriach. Nie, Michał Jaros nie zrobił niczego tak strasznego czy karygodnego, by mówiąc kolokwialnie go „kasować”.

Czy wyobraża pan sobie powrót Jacka Protasiewicza do życia politycznego na eksponowanym stanowisku?

Lubię Jacka do dziś, choć nie zazdroszczę mu sytuacji. Poniosły nerwy... Szkoda, że jego konferencja prasowa nie skończyła się na jednym zdaniu: „przepraszam, poniosło mnie, potraktowano mnie źle, ale mimo wszystko powinienem być bardziej ostrożny i trzymać na wodzy nerwy. Wybaczcie, przepraszam”.

To by załatwiło sprawę?

Gdyby tak było nie byłoby sprawy.

Jednak było inaczej.

Trochę było śmiesznie na konferencji. Gdyby jednak Jacek powiedział to, co przytoczyłem wcześniej, zapewne nie pytałby mnie pan o tę sprawę. Każdy ma nerwy, może zostać sprowokowany. Najważniejsza jest potem reakcja na akcję. Tu nie wyszło najlepiej.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Waldydzikowski.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook