Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Dzikowski tłumaczy skompromitowanego działacza

02.04.2014

Rozmowa z posłem PO, Waldy Dzikowskim.

Stefczyk.info: Szefem sztabu wyborczego na Dolnym Śląsku został Michał Jaros, działacz PO, którego nazwisko padało często przy okazji afery taśmowej. W pana ocenie Jaros to dobry człowiek do kierowania regionalną kampanią?

Waldy Dzikowski, poseł PO: Jestem z Wielkopolski, ale jestem z Michałem Jarosem w jednym klubie i jednej partii, którą szanujemy i lubimy. Ona nazywa się Platforma Obywatelska. Uważam Jarosa za inteligentnego, młodego, sprawnego człowieka. Tak naprawdę prokuratura umorzyła sprawę.

I to załatwia sprawę?

Powiedzmy, że on za dużo gdzieś tam powiedział. Ale nie było w tym żadnego przestępstwa. A sądzę, że czasami w kuluarach, niestety, niestety, toczą się takie rozmowy. I to nie tylko w Polsce. Jeśli ktoś okazał się niewinny, ale powiedział dwa zdania za dużo... proszę zobaczyć ile za dużo mówi się oficjalnie, w Sejmie, z trybuny sejmowej.

Tam padają słowa podobne do tych z afery taśmowej?

Tam też padają słowa żenujące i kłopotliwe. I politycy chcą o nich jak najszybciej zapomnieć. W związku z tym sądzę, że Michał Jaros to dobry człowiek na właściwym miejscu. Dolny Śląsk ma szansę zrobienia dobrego wyniku pod jego sprawną głową.

Co zatem z zapowiedziami premiera Donalda Tuska, który mówił, że osoby zaangażowane w aferę taśmową poniosą odpowiedzialność?

Przecież Jaros dostał koleżeńską karę od sądu koleżeńskiego, czyli tzw. upomnienie, naganę. On powiedział dwa słowa za dużo. Połowa polityków musiałaby zrezygnować z mandatów, jeśli mówimy w tych kategoriach. Nie, Michał Jaros nie zrobił niczego tak strasznego czy karygodnego, by mówiąc kolokwialnie go „kasować”.

Czy wyobraża pan sobie powrót Jacka Protasiewicza do życia politycznego na eksponowanym stanowisku?

Lubię Jacka do dziś, choć nie zazdroszczę mu sytuacji. Poniosły nerwy... Szkoda, że jego konferencja prasowa nie skończyła się na jednym zdaniu: „przepraszam, poniosło mnie, potraktowano mnie źle, ale mimo wszystko powinienem być bardziej ostrożny i trzymać na wodzy nerwy. Wybaczcie, przepraszam”.

To by załatwiło sprawę?

Gdyby tak było nie byłoby sprawy.

Jednak było inaczej.

Trochę było śmiesznie na konferencji. Gdyby jednak Jacek powiedział to, co przytoczyłem wcześniej, zapewne nie pytałby mnie pan o tę sprawę. Każdy ma nerwy, może zostać sprowokowany. Najważniejsza jest potem reakcja na akcję. Tu nie wyszło najlepiej.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. Waldydzikowski.pl]

Warto poczytać

 1. 75ad6489e98245dbb3997b4a2e579654stff 21.10.2016

  Ziemiec podsumowuje rządy PiS

  „Nie wolno padać przez rządzącymi na kolana, należy oceniać ich bez uprzedzeń”.

 2. gadowskikomorsteg 21.10.2016

  Gadowski: Gdzie jest Komorowski ws. Caracali?

  „Jak świat światem, banderowiec nie będzie Polakowi bratem”.

 3. Google1477x83142-2016 20.10.2016

  Antoni Macierewicz dla "wSieci": Zbudujemy polski śmigłowiec!

  "Mamy szanse zbudowania środkowoeuropejskiego systemu współpracy w dziedzinie zbrojeniowej, tak by móc konkurować z największymi koncernami zbrojeniowymi w Europie".

 4. Internet700x40040-2016-kopia 20.10.2016

  „Sienkiewicz wielki” na łamach miesięcznika „wSieci Historii”

  „My wszyscy z niego” – o tym, że Cat-Mackiewicz tak pisał o Henryku Sienkiewiczu przypomina w najnowszym numerze miesięcznika „wSieci Historii” Jan Żaryn.

 5. f6bdaf33dd3c4d0194a772945eedb3c9 20.10.2016

  Apel: "Zastanawiam się, jak można zakochać się w budżecie?". WYWIAD

  "To bardzo źle skrojony budżet, który świadczy o tym, że rząd nie przyłożył się do tego projektu. Dlatego pozostaje tylko tak irracjonalne uczucie jak zakochanie".

 6. Zrzut-ekranu-2016-10-20-o-164757 20.10.2016

  Sędzia Muszyński: Zdanie prezesa TK jest dla mnie drugorzędne

  "Andrzej Rzepliński nie posiada żadnych uprawnień do tego, by traktować mnie inaczej niż innych sędziów TK”.

 7. spie-st 20.10.2016

  Śpiewak: Zależy nam na wyjaśnieniu patologii

  Śpiewak dodał, że będzie bacznie przyglądał się zapowiadanemu przez PiS projektowi powołania komisji weryfikacyjnej w sprawie afery reprywatyzacyjnej.

 8. mat-st 20.10.2016

  Potrzebny audyt w KNF?

  Rozmowa z Rafałem Matusiakiem, prezesem Krajowej SKOK, członkiem Rady Dyrektorów WOCCU.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook