Jedynie prawda jest ciekawa


Dzika reprywatyzacja w Warszawie

10.07.2016

W nowym numerze „wSieci” tygodnik publikuje wyniki śledztwa dotyczącego roli stołecznego ratusza w reprywatyzacji atrakcyjnych nieruchomości w Warszawie.

Tygodnik odsłania kulisy oszukańczej reprywatyzacji w mieście rządzonym przez Hannę Gronkiewicz-Waltz.
Handlarze nieruchomości idący pod rękę z urzędnikami Hanny Gronkiewicz-Waltz, wiele prowadzonych śledztw i kontroli ze strony CBA oraz zyskujący miliony złotych na całym procederze adwokat Czesława Kiszczaka – taki obraz wyłania się z dziennikarskiego śledztwa Marcina Fijołka w artykule „Przekręty na miliony”.
Warszawska reprywatyzacja to kilka tysięcy adresów i wypłacone do tej pory 1,1 mld zł odszkodowań w gotówce. Samo to pokazuje, że w puli są grube miliardy złotych. […] W CBA słyszymy, że tak właśnie się dzieje, a sprawdzanie ośmiu kamienic ma być tego potwierdzeniem. Nieoficjalnie mówi się, że materiał dowodowy jest na tyle pokaźny, iż wkrótce śledztwa i kontrole mogą się skończyć postawieniem zarzutów i 
-– pisze dziennikarz.
Ponadto w tygodniku Stanisław Janecki („Wyrok na Schetynę”) pisze o konflikcie miedzy obecnym szefem PO Grzegorzem Schetyną a Donaldem Tuskiem i stającą za nim Ewa Kopacz. Wskazuje przede wszystkim na działania Tuska: […] w Brukseli, do zmuszenia Schetyny do odejścia namawia różnych polityków PO były przewodniczący partii Donald Tusk. I namawia nie tylko ich, lecz również życzliwych PO biznesmenów, szefów mainstreamowych mediów oraz różne wpływowe kręgi opiniotwórcze. Także podczas pobytu w Polsce w związku z pogrzebem Janiny Paradowskiej Tusk spotkał się z kilkunastoma osobami i rozmawiał z nimi głównie o scenariuszach wyeliminowania Schetyny.
Z kolei Jan Rokita w artykule „Faworyt lidera” pisze o wymaganiach, jakie stawia Jarosław Kaczyński premier Beacie Szydło oraz oczekiwaniach, jakie ma wobec Mateusza Morawieckiego i jego planu gospodarczego. Powołuje się przy tym na dwa wystąpienia w przeddzień 3 Maja oraz podczas kongresu PiS. Z obu tych wystąpień jasno wynikają dwie rzeczy. Pierwsza, że Kaczyński znajduje się pod wielkim oraz widocznym wpływem Mateusza Morawieckiego i domaga się dla swego faworyta większej władzy. Druga zaś to całkowite i bezkrytyczne zaufanie szefa partii nie tylko do wizji rozwoju kraju zarysowanej w planie Morawieckiego, lecz także do wszelkich konkretnych przedsięwzięć podejmowanych przez wicepremiera. […] Lider PiS chce, aby pani premier dokonała takiej nowelizacji tzw. rozporządzeń atrybucyjnych, określających zakres kompetencji poszczególnych ministrów, aby Morawiecki mógł przejąć od szefowej rządu konstytucyjne uprawnienie do zwierzchnictwa nad ministrami odpowiedzialnymi za politykę gospodarczą.
W nowym wydaniu „wSieci” redakcja poleca także wywiady. W materiale Anny Wojciechowskiej „Coś we mnie pękło” Eugeniusz Kłopotek mówi m.in. o miejscu PSL w obecnej sytuacji politycznej, a także zadaniach, jakie czekają partie w przyszłości. Zauważył, że PSL w tej chwili ma marginalne znaczenie:
[…] na dziś my szczególnie nie jesteśmy nikomu potrzebni. Ale jestem też pewien, że będziemy potrzebni. Jeśli obierzemy na kongresie dobry kierunek, wielu się jeszcze zdziwi. Będziemy potrzebni wyborcom, a w związku z tym i przy układaniu sceny politycznej. […] znaczenie i rola PSL wzrosną dzięki postawie racjonalnej opozycji. Może nie gwałtownie, ale wzrosną.
Natomiast Krzysztof Skowroński, twórca Radia Wnet i prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich mówi w wywiadzie udzielonym Jackowi i Michałowi Karnowskim („Polska ma piękną twarz”) o swoich obserwacjach na temat Polaków. Refleksjami dzieli się na podstawie wyprawy w Polskę, tym razem z kaszubską pielgrzymką na Jasną Górę. W Polakach jest niesamowita energia i ogrom życzliwości. Jest dokładnie odwrotnie, niż nam wmawiają, malując obraz złych, egoistycznych ludzi bez umiejętności współdziałania – stwierdził szef SDP.
Ponadto w tygodniku o wakacjach Polaków. Ewa Wesołowska w artykule „Kierunek: Polska” pisze, z czego wynikają tegoroczne wybory wakacyjnego wypoczynku: Niepewna sytuacja geopolityczna, zamachy terrorystyczne i słaby złoty sprawiły, że Polacy stracili zapał do egzotycznych podróży. Aż 78 proc. z nas zamierza spędzić wakacje w kraju. Turystyczny biznes kwitnie! Natomiast Marcin Flint w tekście „Ocean dźwięków na upał” omawia najważniejsze festiwale muzyczne, jakie czekają jeszcze Polaków – Festiwale w Polsce na szczęście pozwalają nam obcować z tym, co w światowej muzyce najlepsze, kondensując wrażenia. Akumulatory naładować można na cały rok.
W tygodniku także komentarze bieżących wydarzeń pióra Andrzeja Zybertowicza, Wiktora Świetlika, Roberta Mazurka, Aleksandra Nalaskowskiego, Krystyny Grzybowskiej, Dariusza Karłowicza, Wojciecha Wencla, Krzysztofa Feusette, Marty Kaczyńskiej, Janusza Szewczaka czy Bronisława Wildsteina. Poza tym nowy numer „wSieci” wiele miejsca poświęca na gospodarce, kulturze i historii.
Więcej artykułów w nowym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 11 lipca br., także w formie e-wydania – szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook