Jedynie prawda jest ciekawa


Dzika reprywatyzacja w Warszawie

10.07.2016

W nowym numerze „wSieci” tygodnik publikuje wyniki śledztwa dotyczącego roli stołecznego ratusza w reprywatyzacji atrakcyjnych nieruchomości w Warszawie.

Tygodnik odsłania kulisy oszukańczej reprywatyzacji w mieście rządzonym przez Hannę Gronkiewicz-Waltz.
Handlarze nieruchomości idący pod rękę z urzędnikami Hanny Gronkiewicz-Waltz, wiele prowadzonych śledztw i kontroli ze strony CBA oraz zyskujący miliony złotych na całym procederze adwokat Czesława Kiszczaka – taki obraz wyłania się z dziennikarskiego śledztwa Marcina Fijołka w artykule „Przekręty na miliony”.
Warszawska reprywatyzacja to kilka tysięcy adresów i wypłacone do tej pory 1,1 mld zł odszkodowań w gotówce. Samo to pokazuje, że w puli są grube miliardy złotych. […] W CBA słyszymy, że tak właśnie się dzieje, a sprawdzanie ośmiu kamienic ma być tego potwierdzeniem. Nieoficjalnie mówi się, że materiał dowodowy jest na tyle pokaźny, iż wkrótce śledztwa i kontrole mogą się skończyć postawieniem zarzutów i 
-– pisze dziennikarz.
Ponadto w tygodniku Stanisław Janecki („Wyrok na Schetynę”) pisze o konflikcie miedzy obecnym szefem PO Grzegorzem Schetyną a Donaldem Tuskiem i stającą za nim Ewa Kopacz. Wskazuje przede wszystkim na działania Tuska: […] w Brukseli, do zmuszenia Schetyny do odejścia namawia różnych polityków PO były przewodniczący partii Donald Tusk. I namawia nie tylko ich, lecz również życzliwych PO biznesmenów, szefów mainstreamowych mediów oraz różne wpływowe kręgi opiniotwórcze. Także podczas pobytu w Polsce w związku z pogrzebem Janiny Paradowskiej Tusk spotkał się z kilkunastoma osobami i rozmawiał z nimi głównie o scenariuszach wyeliminowania Schetyny.
Z kolei Jan Rokita w artykule „Faworyt lidera” pisze o wymaganiach, jakie stawia Jarosław Kaczyński premier Beacie Szydło oraz oczekiwaniach, jakie ma wobec Mateusza Morawieckiego i jego planu gospodarczego. Powołuje się przy tym na dwa wystąpienia w przeddzień 3 Maja oraz podczas kongresu PiS. Z obu tych wystąpień jasno wynikają dwie rzeczy. Pierwsza, że Kaczyński znajduje się pod wielkim oraz widocznym wpływem Mateusza Morawieckiego i domaga się dla swego faworyta większej władzy. Druga zaś to całkowite i bezkrytyczne zaufanie szefa partii nie tylko do wizji rozwoju kraju zarysowanej w planie Morawieckiego, lecz także do wszelkich konkretnych przedsięwzięć podejmowanych przez wicepremiera. […] Lider PiS chce, aby pani premier dokonała takiej nowelizacji tzw. rozporządzeń atrybucyjnych, określających zakres kompetencji poszczególnych ministrów, aby Morawiecki mógł przejąć od szefowej rządu konstytucyjne uprawnienie do zwierzchnictwa nad ministrami odpowiedzialnymi za politykę gospodarczą.
W nowym wydaniu „wSieci” redakcja poleca także wywiady. W materiale Anny Wojciechowskiej „Coś we mnie pękło” Eugeniusz Kłopotek mówi m.in. o miejscu PSL w obecnej sytuacji politycznej, a także zadaniach, jakie czekają partie w przyszłości. Zauważył, że PSL w tej chwili ma marginalne znaczenie:
[…] na dziś my szczególnie nie jesteśmy nikomu potrzebni. Ale jestem też pewien, że będziemy potrzebni. Jeśli obierzemy na kongresie dobry kierunek, wielu się jeszcze zdziwi. Będziemy potrzebni wyborcom, a w związku z tym i przy układaniu sceny politycznej. […] znaczenie i rola PSL wzrosną dzięki postawie racjonalnej opozycji. Może nie gwałtownie, ale wzrosną.
Natomiast Krzysztof Skowroński, twórca Radia Wnet i prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich mówi w wywiadzie udzielonym Jackowi i Michałowi Karnowskim („Polska ma piękną twarz”) o swoich obserwacjach na temat Polaków. Refleksjami dzieli się na podstawie wyprawy w Polskę, tym razem z kaszubską pielgrzymką na Jasną Górę. W Polakach jest niesamowita energia i ogrom życzliwości. Jest dokładnie odwrotnie, niż nam wmawiają, malując obraz złych, egoistycznych ludzi bez umiejętności współdziałania – stwierdził szef SDP.
Ponadto w tygodniku o wakacjach Polaków. Ewa Wesołowska w artykule „Kierunek: Polska” pisze, z czego wynikają tegoroczne wybory wakacyjnego wypoczynku: Niepewna sytuacja geopolityczna, zamachy terrorystyczne i słaby złoty sprawiły, że Polacy stracili zapał do egzotycznych podróży. Aż 78 proc. z nas zamierza spędzić wakacje w kraju. Turystyczny biznes kwitnie! Natomiast Marcin Flint w tekście „Ocean dźwięków na upał” omawia najważniejsze festiwale muzyczne, jakie czekają jeszcze Polaków – Festiwale w Polsce na szczęście pozwalają nam obcować z tym, co w światowej muzyce najlepsze, kondensując wrażenia. Akumulatory naładować można na cały rok.
W tygodniku także komentarze bieżących wydarzeń pióra Andrzeja Zybertowicza, Wiktora Świetlika, Roberta Mazurka, Aleksandra Nalaskowskiego, Krystyny Grzybowskiej, Dariusza Karłowicza, Wojciecha Wencla, Krzysztofa Feusette, Marty Kaczyńskiej, Janusza Szewczaka czy Bronisława Wildsteina. Poza tym nowy numer „wSieci” wiele miejsca poświęca na gospodarce, kulturze i historii.
Więcej artykułów w nowym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 11 lipca br., także w formie e-wydania – szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook