Jedynie prawda jest ciekawa


Dzierżawski: Czas wyjaśnić działalność Nowickiej

08.06.2012

O orzeczeniu sądu, który nakazał zbadać związki Wandy Nowickiej z przemysłem aborcyjnym, decyzjach śledczych w tej sprawie i kondycji moralnej Polski portal Stefczyk.info rozmawia z Mariuszem Dierżawskim z Fundacji PRO-Prawo do życia.

Stefczyk.info: Sąd przychylił się do Państwa zażalenia. Prokuratura będzie musiała zająć się podejrzeniami w sprawie popełnienia przestępstwa nielegalnego lobbingu, płatnej protekcji i nielegalnej reklamy środków farmaceutycznych przez Wandę Nowicką. Jak Pan ocenia to orzeczenie?

Mariusz Dzierżawski: Orzeczenie sądu odbieram pozytywnie. Uważamy, że ta sprawa – podejrzenia o płatną protekcję i nielegalny lobbing Wandy Nowickiej – jest poważna. Są dowody w tej sprawie, również dzięki wytoczonemu przez Nowicką procesowi przeciwko Joannie Najfeld oraz publikacji wyroku w w tej sprawie. To pokazuje, że są bardzo mocne przesłanki, by sprawę rzetelnie zbadać. Cieszę się, że sąd to wyraźnie stwierdził. Nasza radość jest tym większa, że zachowanie prokuratury w tej sprawie było skandaliczne. Sprawę umorzono, a informację o tym myśmy otrzymali za pośrednictwem mediów. Fundacja o decyzji nie została poinformowana przed upublicznieniem.

Dlaczego doszło do umorzenia? Mówi Pan, że są mocne dowody. Cisną się na usta pytania o rzetelność działań śledczych

Narzuca się podejrzenie, że to sprawa nacisków politycznych. W końcu decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa podano zaledwie dzień przed głosowaniem nad kandydaturą Nowickiej na stanowisko wicemarszałka Sejmu. Wiadomo już było, że ona jest zgłoszona. Pośpiech prokuratury, by ogłosić swoją decyzję publicznie przed tym głosowaniem wskazuje, że mamy do czynienia z naciskami politycznymi.

O czym świadczy fakt, że Nowicka pełni tak ważną funkcję w polskim parlamencie?

To jest sytuacja bardzo niepokojąca, gdy osoba nawołująca do zabijania nienarodzonych, pełni tak ważną funkcję w państwie. To pokazuje zły stan państwa. Fundamentem państwa jest moralność. Jeśli najwyższe urzędy w państwie pełnią osoby, które wprost nawołują do łamania norm moralnych, co więcej, robią to, jak można podejrzewać, za pieniądze organizacji, które na rozmaitych praktykach aborcyjnych zarabiają, to trudno znaleźć nawet słowa, które oddają grozę tej sytuacji.

Jakie działania Państwo będą podejmować obecnie?

My konsekwentnie będziemy się domagać wyjaśnienia tej sprawy. Będziemy poszukiwać informacji, zwłaszcza w USA, z jakich źródeł jest finansowana organizacja Pani Wandy Nowickiej. Chcemy pokazać, że to jest światowy biznes aborcyjny, który wspiera propagandę aborcyjną w Polsce.

Czy usłyszymy jeszcze jakieś szokujące informacje o działaniu Nowickiej?

Doświadczenia podobnych organizacji pokazują, że rzeczywiście w historii takich instytucji można znaleźć wiele bulwersujących faktów. Ja liczę na media, że one pomogą w odkrywaniu prawdy o Nowickiej i jej działalności. Sądzę, że dziennikarskie śledztwo w tej sprawie mogłoby być niezwykle ciekawe.

Rozmawiał saż
[Fot. Strona poseł Nowickiej]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook