Jedynie prawda jest ciekawa

Dziennikarz nie zostawił suchej nitki na portalu Tomasza Lisa. Nie chce być "polityczną prostytutką"

11.08.2017

Wczoraj napisałem tekst, w którym krytycznie opisałem politykę zagraniczną PiS – napisał na Facebooku Witold Jurasz, były dyplomata, charge d’affaires RP na Białorusi i pierwszy sekretarz Ambasady RP w Moskwie, obecnie redaktor Polsat News 2. Po wpisie krytykującym politykę zagraniczną Prawa i Sprawiedliwości z Juraszem skontaktowali się dziennikarze z portalu Tomasza Lisa z prośbą o wywiad. Redaktor Polsat News 2 nie chciał jednak rozmawiać, o czym szerzej napisał w serwisie społecznościowym.

Jurasz przypomniał historię sprzed kilku lat: – Gdy otóż portal NaTemat miał ledwie 2 lata, a ja byłem już w miarę znanym publicysta zaproponowałem red. naczelnemu Na Temat Tomaszowi Machale, że chętnie prowadziłbym blog na jego portalu. Miałem taki otóż dziwny, bardzo nie polski pomysł, że chyba ciekawie byłoby, aby w tym akurat portalu pojawiał się głos z prawej. Okazało się, ze redakcja portalu, w którym publikuje 900 autorów, moją propozycję odrzuciła. Wolny rynek – napisał.

Czy decyzja ludzi Tomasza Machały miała cokolwiek wspólnego z wolnym rynkiem? Nic bardziej mylnego, co wyjaśnia Jurasz w dalszej części swojego wpisu: – Usłyszałem otóż od miłej pani z portalu, że skoro krytykuję PO to trudno, bym został zaakceptowany jako autor. A ja PO czasem krytykowałem. A czasem pisałem, że PO ma rację. To NaTemat, a nie ja miała problem z różnorodnością poglądów. Mi się zawsze wydawało, że warto, by ludzie się ze sobą spierali. Okazało się, że nie warto – zauważył Jurasz.

W dalszej części wpisu Jurasz nie ukrywa co myśli o portalu Tomasza Lisa, sugerując, że w NaTemat potrzebują nie publicystów, ale „politycznych prostytutek”: – Chcecie cytować? Voila. Ale wywiadu Wam nie dam. A jak chcecie tekst to tylko za pieniądze. I tanio nie będzie. Nie będzie, bo mam dobre pióro i znam się na tym, o czym piszę. Ale Wam policzę podwójnie. Bo nie chcecie mnie jako publicysty ani eksperta, ale jako politycznej prostytutki, którą będziecie mogli wykorzystać. Nie znam się na prostytucji, ale wiem, ze się jej nie uprawia za darmo – napisał Jurasz. 

Tomasz Machała, syn posłanki Platformy Obywatelskiej, jest dziś dyrektorem zarządzającym segmentami wiadomości i biznes w WP.PL i członkiem zarządu Wirtualnej Polski.

 

ac/fot. facebook

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook