Jedynie prawda jest ciekawa


Dziennikarz nie zostawił suchej nitki na portalu Tomasza Lisa. Nie chce być "polityczną prostytutką"

11.08.2017

Wczoraj napisałem tekst, w którym krytycznie opisałem politykę zagraniczną PiS – napisał na Facebooku Witold Jurasz, były dyplomata, charge d’affaires RP na Białorusi i pierwszy sekretarz Ambasady RP w Moskwie, obecnie redaktor Polsat News 2. Po wpisie krytykującym politykę zagraniczną Prawa i Sprawiedliwości z Juraszem skontaktowali się dziennikarze z portalu Tomasza Lisa z prośbą o wywiad. Redaktor Polsat News 2 nie chciał jednak rozmawiać, o czym szerzej napisał w serwisie społecznościowym.

Jurasz przypomniał historię sprzed kilku lat: – Gdy otóż portal NaTemat miał ledwie 2 lata, a ja byłem już w miarę znanym publicysta zaproponowałem red. naczelnemu Na Temat Tomaszowi Machale, że chętnie prowadziłbym blog na jego portalu. Miałem taki otóż dziwny, bardzo nie polski pomysł, że chyba ciekawie byłoby, aby w tym akurat portalu pojawiał się głos z prawej. Okazało się, ze redakcja portalu, w którym publikuje 900 autorów, moją propozycję odrzuciła. Wolny rynek – napisał.

Czy decyzja ludzi Tomasza Machały miała cokolwiek wspólnego z wolnym rynkiem? Nic bardziej mylnego, co wyjaśnia Jurasz w dalszej części swojego wpisu: – Usłyszałem otóż od miłej pani z portalu, że skoro krytykuję PO to trudno, bym został zaakceptowany jako autor. A ja PO czasem krytykowałem. A czasem pisałem, że PO ma rację. To NaTemat, a nie ja miała problem z różnorodnością poglądów. Mi się zawsze wydawało, że warto, by ludzie się ze sobą spierali. Okazało się, że nie warto – zauważył Jurasz.

W dalszej części wpisu Jurasz nie ukrywa co myśli o portalu Tomasza Lisa, sugerując, że w NaTemat potrzebują nie publicystów, ale „politycznych prostytutek”: – Chcecie cytować? Voila. Ale wywiadu Wam nie dam. A jak chcecie tekst to tylko za pieniądze. I tanio nie będzie. Nie będzie, bo mam dobre pióro i znam się na tym, o czym piszę. Ale Wam policzę podwójnie. Bo nie chcecie mnie jako publicysty ani eksperta, ale jako politycznej prostytutki, którą będziecie mogli wykorzystać. Nie znam się na prostytucji, ale wiem, ze się jej nie uprawia za darmo – napisał Jurasz. 

Tomasz Machała, syn posłanki Platformy Obywatelskiej, jest dziś dyrektorem zarządzającym segmentami wiadomości i biznes w WP.PL i członkiem zarządu Wirtualnej Polski.

 

ac/fot. facebook

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook