Jedynie prawda jest ciekawa


Dziedziczak: To może być sygnał do mediów

10.01.2013

Jeśli chodzi o proces cyfryzacji telewizji, odbieram go negatywnie. Uwaga, bo zbliża się nasza decyzja, więc radzę Wam, drodzy właściciele mediów, dobre zachowania, jeśli go nie będzie, to mogą być kolejne niespodzianki przy cyfryzacji – tym razem – radia - ocenia w rozmowie ze Stefczyk.info poseł PiS, Jan Dziedziczak.

Stefczyk.info: Przewodniczący Dworak zapowiedział, że niebawem mają rozpocząć się rozmowy w sprawie cyfryzacji radia. Jak ten proces będzie przebiegał?

Jan Dziedziczak: Powiem szczerze, że jestem zaskoczony tą informacją, ponieważ myślałem, że plan cyfryzacji radia nie będzie wchodził ze względu na ogromne koszty sprzętowe. Kończy się jeszcze proces cyfryzacji telewizji naziemnej, któremu przecież towarzyszy wiele kontrowersji – począwszy od błędów i wątpliwości stricte politycznych, takich jak brak jakiejkolwiek dywersyfikacji aksjologicznej w kontekście świata wartości przedstawianych w ramówkach telewizji, które mają przyznane miejsca na multipleksie. Ale tych błędów jest więcej, warto wspomnieć o tych dotyczących innej dywersyfikacji – właścicielskiej; wystarczy prześledzić firmy, które stoją za stacjami, aby przekonać się, że są to te same spółki albo firmy ze sobą współpracujące. Praktyka na polu różnorodności właścicielskiej jest bardzo przykra. Tak naprawdę proces cyfryzacji telewizyjnej oceniam jako porażkę. Nie sposób nie wspomnieć również o stosunkowo szerokim zjawisku wykluczenia cyfrowego – wiele miejsc w Polsce nie będzie objętych telewizją cyfrową; te osoby po prostu stracą kontakt z telewizją. Cyfryzacja telewizji jest przeprowadzana niedobrze i dziwię się, że w momencie braku pomyślnego zakończenia tego procesu, przewodniczący Dworak wspomina o cyfryzacji radia.

Jak pan odbiera słowa przewodniczącego Dworaka?

Być może jest to sygnał dla środowisk niepokornych, które nie są serwilistyczne wobec rządu, z krótkim przekazem: tak jak Telewizja Trwam mimo milionów podpisów, setek tysięcy osób na ulicach i olbrzymich protestów, nie dostała miejsca na multipleksie, tak może być przy okazji radia. 

Na czym miałby polegać ten sygnał?

W kontekście tego, co się stało z Telewizją Trwam może być to tego typu sygnał, że dziwne decyzje mogą dotyczyć również radia. Stacje radiowe, lepiej zastanówcie się, co i jak emitujecie! Ogłoszenie procesu cyfryzacji radia może być wyraźnym sygnałem do już teraz nadających stacji radiowych, ale i do właścicieli mediów, którzy mają plany związane z radiem. To taki nieformalny przekaz: spodziewajcie się naszych decyzji w przyszłości, one mogą być podobne jak w przypadku telewizji. Jeśli chodzi o proces cyfryzacji telewizji, odbieram go negatywnie. Uwaga, bo zbliża się nasza decyzja, więc radzę Wam, drodzy właściciele mediów, dobre zachowania, jeśli go nie będzie, to mogą być kolejne niespodzianki przy cyfryzacji – tym razem – radia.

not. svit

[Fot. PAP/P.Supernak]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook