Jedynie prawda jest ciekawa


Dziedziczak: To może być sygnał do mediów

10.01.2013

Jeśli chodzi o proces cyfryzacji telewizji, odbieram go negatywnie. Uwaga, bo zbliża się nasza decyzja, więc radzę Wam, drodzy właściciele mediów, dobre zachowania, jeśli go nie będzie, to mogą być kolejne niespodzianki przy cyfryzacji – tym razem – radia - ocenia w rozmowie ze Stefczyk.info poseł PiS, Jan Dziedziczak.

Stefczyk.info: Przewodniczący Dworak zapowiedział, że niebawem mają rozpocząć się rozmowy w sprawie cyfryzacji radia. Jak ten proces będzie przebiegał?

Jan Dziedziczak: Powiem szczerze, że jestem zaskoczony tą informacją, ponieważ myślałem, że plan cyfryzacji radia nie będzie wchodził ze względu na ogromne koszty sprzętowe. Kończy się jeszcze proces cyfryzacji telewizji naziemnej, któremu przecież towarzyszy wiele kontrowersji – począwszy od błędów i wątpliwości stricte politycznych, takich jak brak jakiejkolwiek dywersyfikacji aksjologicznej w kontekście świata wartości przedstawianych w ramówkach telewizji, które mają przyznane miejsca na multipleksie. Ale tych błędów jest więcej, warto wspomnieć o tych dotyczących innej dywersyfikacji – właścicielskiej; wystarczy prześledzić firmy, które stoją za stacjami, aby przekonać się, że są to te same spółki albo firmy ze sobą współpracujące. Praktyka na polu różnorodności właścicielskiej jest bardzo przykra. Tak naprawdę proces cyfryzacji telewizyjnej oceniam jako porażkę. Nie sposób nie wspomnieć również o stosunkowo szerokim zjawisku wykluczenia cyfrowego – wiele miejsc w Polsce nie będzie objętych telewizją cyfrową; te osoby po prostu stracą kontakt z telewizją. Cyfryzacja telewizji jest przeprowadzana niedobrze i dziwię się, że w momencie braku pomyślnego zakończenia tego procesu, przewodniczący Dworak wspomina o cyfryzacji radia.

Jak pan odbiera słowa przewodniczącego Dworaka?

Być może jest to sygnał dla środowisk niepokornych, które nie są serwilistyczne wobec rządu, z krótkim przekazem: tak jak Telewizja Trwam mimo milionów podpisów, setek tysięcy osób na ulicach i olbrzymich protestów, nie dostała miejsca na multipleksie, tak może być przy okazji radia. 

Na czym miałby polegać ten sygnał?

W kontekście tego, co się stało z Telewizją Trwam może być to tego typu sygnał, że dziwne decyzje mogą dotyczyć również radia. Stacje radiowe, lepiej zastanówcie się, co i jak emitujecie! Ogłoszenie procesu cyfryzacji radia może być wyraźnym sygnałem do już teraz nadających stacji radiowych, ale i do właścicieli mediów, którzy mają plany związane z radiem. To taki nieformalny przekaz: spodziewajcie się naszych decyzji w przyszłości, one mogą być podobne jak w przypadku telewizji. Jeśli chodzi o proces cyfryzacji telewizji, odbieram go negatywnie. Uwaga, bo zbliża się nasza decyzja, więc radzę Wam, drodzy właściciele mediów, dobre zachowania, jeśli go nie będzie, to mogą być kolejne niespodzianki przy cyfryzacji – tym razem – radia.

not. svit

[Fot. PAP/P.Supernak]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook