Jedynie prawda jest ciekawa


Dziedziczak: "Koalicja dąży do tego, by Sejm był niemy"

09.10.2013

Rozmowa z posłem PiS Janem Dziedziczakiem, członkiem sejmowej komisji kultury i środków masowego przekazu.

Stefczyk.info: "Nasz Dziennik" opisuje skandaliczną sytuację, jaka miała miejsce w czasie posiedzenia komisji kultury i środków przekazu. Znów okazało się, że władza boi się tematu dot. TV Trwam. Co działo się tym razem?

Jan Dziedziczak: Wtorkowe posiedzenie było poświęcone niepokojącej decyzji KRRiT oraz UKE, dotyczącej nałożenia opłaty za koncesję TV Trwam jednocześnie jednak przy braku możliwości nadawania. Pytaliśmy, gdzie tu logika, dlaczego TV Trwam musi płacić za koncesje choć nie ma możliwości nadawania? Pytaliśmy także dlaczego TVP decyduje się nadawać podwójnie, z dwóch multipleksów, chociaż mogłaby z takim samym efektem robić to jedynie z jednego multipleksu. Pytaliśmy dlaczego publiczna telewizja w obecnej sytuacji finansowej decyduje się na trwonienie takich pieniędzy? W czasie komisji parlamentarzyści chcieli przyjąć dezyderat.

Udało się?

Nie, w tym momencie posiedzenie zostało przerwane. Prawdopodobnie dlatego, że prowadzący posiedzenie wiceprzewodniczący Jerzy Fedorowicz (na zdj.) zorientował się, że na sali poza nim nie ma już żadnego posła Platformy. To wiele mówi również o tym, jak politycy PO traktują swoje sejmowe obowiązki. To jednak nie jedyny skandal. Obecny na posiedzeniu Jan Dworak, szef TVP, zarzucił wiele rzeczy TV Trwam. Natomiast prowadzący posiedzenie poseł Fedorowicz nie uznał za stosowne udzielić głosu pani Lidii Kochanowicz, dyrektor Fundacji LuX Veritatis. Dopiero po wniosku formalnym posłów PiS udało się przeforsować zgodę na zabranie głosu przez panią dyrektor. Lidia Kochanowicz w końcu głos zabrała. Z kolei na dezyderat wzywający do złożenia wyjaśnień ws. opłaty za koncesje nie było odpowiedzi. Szefowa UKE była w tym czasie w Burkina Faso na ważnej konferencji...

Blokada przyjęcia dezyderatu to bezczelne łamanie reguł w związku z groźbą utraty wpływu na prace komisji?

Komisja została przerwana wbrew regulaminowi. To było jawne złamanie regulaminu, jednak takie rzeczy obecnie są możliwe. Zdaje się, że koalicja dąży do tego, by był Sejm niemy.

Demokracja jest dobra jedynie dopóki PO ma większość?

Tak wygląda, skoro prowadzący obrady przerwał posiedzenie, gdy zobaczył, że jest jedynym posłem PO. W związku z tym, że koledzy i koleżanki Federowicza zbojkotowali posiedzenie komisji, posiedzenie zostało zamknięte. Sytuacja mogła bowiem grozić przyjęciem dezyderatu, który nie był korzystny dla władz.

Dlaczego Telewizja Trwam jest tak niebezpieczna?

TV Trwam nie jest jedną z 20 stacji, które teoretycznie mogłyby nadawać naziemne. Trwam złamałaby oligopol lewicowo-liberalnych stacji. Największe stacje telewizyjne mówią obecnie mniej więcej jednym językiem. Informacje podawane przez nie są w podobnym duchu. Trwam podawałaby informacje zupełnie inaczej, w inny sposób przedstawiłaby to, co dzieje się w Polsce. A skoro byłaby w każdym domu - jak TVP1, TVN, czy Polsat - ludzie mieliby możliwość zapoznawania się z przekazem Trwam. I zaczęliby sobie zadawać pytanie: o co chodzi, dlaczego tam mówią zupełnie co innego? Na razie główne stacje, nie mając konkurencji, mogą pokazywać Polakom jeden nurt, liberalno-lewicowy. Gdyby TV Trwam zaczęła nadawać stacje liberalno-lewicowe musiałyby również zmienić swój ton i przekaz, by nie było aż tak dużej różnicy między nimi, a Trwam. I dlatego robi się wszystko, by TV Trwam jak najpóźniej zaczęła nadawanie.

Rozmawiał Nal
[Na zdj. Jerzy Fedorowicz, fot. Jerzyfedorowicz.eu]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook